Netflix už nabízí takovou nálož originální produkce a nekonečnou vlnu nových a nových seriálů, že to běžný divák musel dávno přestat stíhat. Internetový gigant ostatně vypouští seriálové pecky v podstatě každý týden. I když těch větších a ambiciózních titulů si zde člověk vždy všimne, přibývá zde také malých projektů, jež snadno proklouznou pod diváckým radarem. A přesně do této kategorie spadá rozpočtem titěrná dramedy Bonding, jež však dokáže zaujmout svým dosti netradičním tématem. A fandové nekompromisního sprostého humoru by u této novinky měli jistě zpozornět.

 

Tiffany je vysokoškolačkou studující psychologii, která má ale velmi zajímavý přivýdělek. Živí se totiž jako domina. A jelikož už je mezi prasáky v New Yorku dosti vyhlášená, potřebuje asistenta. Rozhodne se proto požádat o pomoc svého kamaráda z dětství, zakřiknutého gaye Petea. A jelikož ten nemá zrovna moc peněz a ve vysněné dráze stand-up komika mu brání jeho stydlivost, nakonec kamarádčinu netradiční nabídku přijímá. V úchylném světě, v němž si klienti říkají i o ty největší prasárny, ho ovšem čeká nejedno překvapení. Oba se pak snaží skloubit své noční povolání se svým běžným životem a vztahy.

Už vám asi mohlo z uplynulého odstavce dojít, že Bonding není úplně pro každého. Tady se totiž jedná o nekompromisní sprostou komedii se slušnou dávku černého humoru, která jde ve svém tématu opravdu na dřeň. Pokud zkrátka nedokážete vydýchat kousek plný umělých penisů, zvrhlých požadavků jednotlivých klientů či všelijakých tělních tekutin, radši tuhle dramedy ani nezkoušejte. Jestli ovšem hledáte odvážný kousek, který je svým stylem asi nejblíže ke správně drzému You're the Worst, a jenž se opravdu ničeho nebojí, jste na správném místě. Ano, vždycky se ujeté vtipné momenty úplně nepovedou a někdy vychází snaha být co nejsprostší dost křečovitě. Ve výsledku však i ty slabší gagy divák tvůrcům promine, a to zejména kvůli svižnému tempu a krátké stopáži.

 

Epizoda sedmidílného Bonding má totiž zhruba 15 minut. Dohromady má tak série stopáž klasického filmu, což je na tento materiál tak akorát. Některé vtipné situace i práce s charaktery sice mnohdy vypadají, jak kdyby je divák viděl z rychlíku, a bohužel tak úplně nevyzní. Ve výsledku má ale novinka i díky tomu punc správně sprosté a svěží jednohubky, která chce prostě zejména pobavit. Když už se navíc drsné sado maso eskapády začnou malinko okoukávat, přijde na řadu ona malinko dramatičtější část, v níž se dostáváme hlavní dvojici, a jejich komplikovanému vztahu, více pod kůži. 

I v těchto pasážích si jsou pak tvůrci jisti v kramflecích, a i když se nejedná o žádné scenáristické veledílo, umí s postavami sympaticky pracovat. Velkou zásluhou na tom má také prakticky neznámé obsazení, zejména skvělá Zoe Levin, které věříte jak její drsnou dominu, tak křehkou ženou, jež si v reálu naopak příliš jistá není a má za sebou komplikovanou minulost. A do níž se chlapská část publika velmi snadno zabouchne. Na jejího parťáka Brendana Scanella si musí člověk pár dílů zvykat, nakonec se ovšem se Zoe skvěle doplňuje a zvládá i ony vážnější pasáže.

 

Bonding rozhodně není dokonalým seriálem, humor zde nefunguje úplně na 100 % a tvůrčí styl je mnohdy až moc divoký. A těch závěrečných pět minut si mohli scenáristé raději odpustit. Pokud ale patříte mezi příznivce svěžích a neotřelých komediálních kousků, které nemají žádné zábrany, rozhodně byste měli tuto jednohubku zkusit. Díky své stopáži se totiž jedná o ideální oddychovku na propršené odpoledne, kterou slupnete, ani nebudete vědět jak. Jen si musíte dopředu ujasnit, zda jsou epizodní zápletky, v nichž se řeší třeba močení na lidi či strkání prstu do…ehm, jistého otvoru, opravdu pro vás.