Bonding

Bonding

Plakát k seriálu Bonding

Bonding /2019

Tvůrce: Rightor Doyle

Režie: Rightor Doyle

Hrají: Zoe Levin, Kevin Kane, Alex Hurt, Theo Stockman

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

2. řada

Tady už ani svazování a bičík nepomůžou.


Sdílet:

Když se před dvěma lety objevil na Netflixu hodně nenápadný a dost zapadlý kousek Bonding, jednalo se o příjemné a svěží překvapení. Nešlo sice o žádný kvalitativní majstrštyk, ale velmi sympatickou nekorektní jednohubku, která v krátkých stopážích až na dřeň ždímala svou premisu okolo práce dominy a nebála se úchylného humoru, tělních tekutin a celkově dost nehezkých věcí. A to vše v mírném dramedy kabátku. A jelikož se nejednalo o žádný velehit, na druhou sérii jsme si museli počkat chvilku déle. Tak nějak jsem pak doufal, že i napodruhé se bude jednat o svižnou a neotřelou zábavu. Jenže právě slovo zábava v druhé sezóně až bolestivě absentuje.

Tiff s Petem nedopadli na konci minulé série zrovna nejlépe a vlastně byli i rádi, že utekli policii. Po mnoha průserech se proto vydávají za „královnou“ tamních domin, paní Mirou, aby jim pomohla. Ta jim sice tak úplně nedovolí vrátit se zpátky do byznysu, ale dostanou šanci k nápravě prostřednictvím jejího školení. Jenže na něj má nerozlučná dvojka trochu rozdílný názor. Komplikace navíc musí řešit i v osobním životě. Tiff si musí uvědomit, co vlastně cítí ke svému příteli Dougovi a Pete zase zjišťuje, že jeho partner jaksi ještě nikomu neřekl o své sexuální orientaci.

Zatímco před dvěma lety radosti a strasti jedné dominy příjemně utíkaly, tentokrát nám tvůrci servírují i přes svou krátkou stopáž dosti utahanou nudu, v níž se toho vlastně příliš nestane. Důvod tohoto failu pak není příliš těžké najít. Autoři si totiž z nějakého důvodu řekli, že napodruhé budou malinko ambicióznější a místo ulítlé zábavné jednohubky nám budou chtít naservírovat dramedy, v níž se dostaneme pod latex postav trochu hlouběji. To je ovšem zrovna stránka, která už minule v Bonding asi nejvíce drhla a místy bylo vidět, že v ní mají rezervy. Jenže zde si chtěli asi autoři dokázat, že jim jde kromě úchylného humoru budovat i vztahy a osobní dilemata. A totálně v tom pohořeli.

Druhé Bonding je tak v podstatě jen sérií prázdných a nikam nevedoucích dialogů, v nichž scenáristé nepřichází s ničím silným či zajímavým a vůbec v nich neumí pracovat s postavami. Více prostoru tu totiž dostávají i vedlejší charaktery, jež však diváka prakticky vůbec nezajímají. Stejně jako vztahové peripetie hrdinů, které jsou zde plytké, šustí papírem a dříve budované sympatie k ústředním postavám se pomalu vytrácí. Dalo by se pak téměř tvrdit, že místo rádoby hlubokých dialogů dostáváme spíše vatu, jež celou řadu natahuje a snaží se působit dojmem, že tvůrci mají opět co říct. Bohužel ale nemají.

BDSM linie tu tedy tentokrát zůstává prakticky nevyužita. I když se z okolních fotek může zdát, že ujetého humoru na hraně je pořád dost, jsou to ve výsledku spíše záblesky starých sprostých časů, jež se letos objeví max. jednou za epizodu. Což je rozhodně škoda, protože humorné pasáže scenáristům stále jdou docela hezky od ruky a nesmírně sympatická Zoe Levin s Brendanem Scannellem se také herecky snaží, seč můžou. Bohužel tady nemají moc kde brát a scénář jim každou chvíli hází klacek pod nohy. A když se v závěrečných dvou epizodách dramedy linka konečně rozjede správně osobní a nehezkou cestou, už je člověk z té předešlé nudy tak unaven, že to výsledný dojem moc nezachrání.

Příjemné překvápko se tedy napodruhé nekoná. Autoři Bonding totiž v druhé řadě zahodili takřka všechny své trumfy a vsadili na tu nejméně výraznou kartu. Místo nekompromisní sado maso zábavy jsme tedy tentokrát dostali totálně tuctovou dramedy, která nemá v současné nabušené konkurenci moc co nabídnout. Obzvláště ne s tak nevyrovnaným a nudným scénářem, jenž tvůrci ve své druhé štaci nabízí. A když seriál začne nudit a vy se koukáte na hodiny i při jeho ani ne dvacetiminutové stopáži, je něco opravdu špatně. Tahle malá seriálová bublinka zkrátka praskla mnohem dřív, než jsem si přál.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
5/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

1. řada

Přivítejte se s paní May.


Sdílet:

Netflix už nabízí takovou nálož originální produkce a nekonečnou vlnu nových a nových seriálů, že to běžný divák musel dávno přestat stíhat. Internetový gigant ostatně vypouští seriálové pecky v podstatě každý týden. I když těch větších a ambiciózních titulů si zde člověk vždy všimne, přibývá zde také malých projektů, jež snadno proklouznou pod diváckým radarem. A přesně do této kategorie spadá rozpočtem titěrná dramedy Bonding, jež však dokáže zaujmout svým dosti netradičním tématem. A fandové nekompromisního sprostého humoru by u této novinky měli jistě zpozornět.

 

Tiffany je vysokoškolačkou studující psychologii, která má ale velmi zajímavý přivýdělek. Živí se totiž jako domina. A jelikož už je mezi prasáky v New Yorku dosti vyhlášená, potřebuje asistenta. Rozhodne se proto požádat o pomoc svého kamaráda z dětství, zakřiknutého gaye Petea. A jelikož ten nemá zrovna moc peněz a ve vysněné dráze stand-up komika mu brání jeho stydlivost, nakonec kamarádčinu netradiční nabídku přijímá. V úchylném světě, v němž si klienti říkají i o ty největší prasárny, ho ovšem čeká nejedno překvapení. Oba se pak snaží skloubit své noční povolání se svým běžným životem a vztahy.

Už vám asi mohlo z uplynulého odstavce dojít, že Bonding není úplně pro každého. Tady se totiž jedná o nekompromisní sprostou komedii se slušnou dávku černého humoru, která jde ve svém tématu opravdu na dřeň. Pokud zkrátka nedokážete vydýchat kousek plný umělých penisů, zvrhlých požadavků jednotlivých klientů či všelijakých tělních tekutin, radši tuhle dramedy ani nezkoušejte. Jestli ovšem hledáte odvážný kousek, který je svým stylem asi nejblíže ke správně drzému You're the Worst, a jenž se opravdu ničeho nebojí, jste na správném místě. Ano, vždycky se ujeté vtipné momenty úplně nepovedou a někdy vychází snaha být co nejsprostší dost křečovitě. Ve výsledku však i ty slabší gagy divák tvůrcům promine, a to zejména kvůli svižnému tempu a krátké stopáži.

 

Epizoda sedmidílného Bonding má totiž zhruba 15 minut. Dohromady má tak série stopáž klasického filmu, což je na tento materiál tak akorát. Některé vtipné situace i práce s charaktery sice mnohdy vypadají, jak kdyby je divák viděl z rychlíku, a bohužel tak úplně nevyzní. Ve výsledku má ale novinka i díky tomu punc správně sprosté a svěží jednohubky, která chce prostě zejména pobavit. Když už se navíc drsné sado maso eskapády začnou malinko okoukávat, přijde na řadu ona malinko dramatičtější část, v níž se dostáváme hlavní dvojici, a jejich komplikovanému vztahu, více pod kůži. 

I v těchto pasážích si jsou pak tvůrci jisti v kramflecích, a i když se nejedná o žádné scenáristické veledílo, umí s postavami sympaticky pracovat. Velkou zásluhou na tom má také prakticky neznámé obsazení, zejména skvělá Zoe Levin, které věříte jak její drsnou dominu, tak křehkou ženou, jež si v reálu naopak příliš jistá není a má za sebou komplikovanou minulost. A do níž se chlapská část publika velmi snadno zabouchne. Na jejího parťáka Brendana Scanella si musí člověk pár dílů zvykat, nakonec se ovšem se Zoe skvěle doplňuje a zvládá i ony vážnější pasáže.

 

Bonding rozhodně není dokonalým seriálem, humor zde nefunguje úplně na 100 % a tvůrčí styl je mnohdy až moc divoký. A těch závěrečných pět minut si mohli scenáristé raději odpustit. Pokud ale patříte mezi příznivce svěžích a neotřelých komediálních kousků, které nemají žádné zábrany, rozhodně byste měli tuto jednohubku zkusit. Díky své stopáži se totiž jedná o ideální oddychovku na propršené odpoledne, kterou slupnete, ani nebudete vědět jak. Jen si musíte dopředu ujasnit, zda jsou epizodní zápletky, v nichž se řeší třeba močení na lidi či strkání prstu do…ehm, jistého otvoru, opravdu pro vás.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.