Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine

Plakát k seriálu Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine /2013-?

Tvůrce: Chris Miller, Phil Lord, Jason Ensler

Režie: Michael Schur, Daniel J. Goor

Hrají: Andy Samberg, Andre Braugher, Joe Lo Truglio, Terry Crews ,Melissa Fumero

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)

S03E01

Bill Hader na scéně.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Už jsou konečně zpátky. Policejní sebranka z Brooklyn Nine-Nine se během uplynulých dvou let stihla zařadit mezi ty nejsvěžejší a nejšvihlejší kousky, které můžete v současnosti na celostátních stanicích vidět. Neskutečně sympatické charaktery, trhlá hláška na každém rohu, ale hlavně neustálá porce nápadů nás i na konci druhé řady utvrdili v tom, že tady tvůrci zřejmě jen tak s kvalitou nepoleví. Konec minulé sezóny navíc ukázal, že scenáristé rozhodně nehodlají ustrnout na místě a v nadcházející štaci nás čeká řada změn. Kapitán Holt a Gina se odebrali na nové pracoviště, okrsek se zvědavostí vyhlížel jeho nástupce a Jake s Amy to po dvou letech přešlapování na místě konečně dali dohromady. Zkrátka dobře připravená půda pro další komediální řádění. A úvod třetí řady ji zatím využívá na jedničku.

Novým kapitánem oblíbeného okrsku se totiž nestává nikdo menší než Bill Hader, velká komediální jistota a Sambergův častý parťák ze SNL. I tady je pak okolo něj pěkně rušno. Jako nový kapitán Seth Dozerman, jenž upřednostňuje čísla a procenta efektivity před lidmi, totiž brzy začne lézt každému na nervy a naše partička jen se slzou v oku vzpomíná na věčně zamračeného Holta. Ten mezitím s Ginou začíná svoji kariéru na policejním PR oddělení, kde ovšem stále pokračuje jeho válka s  věčnou nemesis Madeline Wuntch. No a pak tu samozřejmě máme onen počínající románek Peralty s půvabnou Amy. Ti se dohodnou, že vezmou svůj vztah hezky pomalu a nebudou o něm zatím nikomu říkat. Jenže jako vždy se jim to dosti vymkne z rukou.

Nejdřív si ale probereme to nejdůležitější. Ano, Hader je zde opět boží a v roli nesnesitelného kápa si užívá prakticky každou vteřinu. Ono mu však na druhou stranu ani nic jiného nezbývá, protože příliš prostoru k hláškování zde bohužel nedostane. Je to možná pro někoho menší spoiler, ale je to bohužel tak. Naštěstí se však jedná o jedinou stinnou stránku této proklatě zábavné dvacetiminutovky. Tady totiž vše stále běží podle plánu a S03E01 je povedeným úvodem se vším všudy. Tvůrci se zde sice příliš nepouští ze řetězu a měli jsme tu samozřejmě i mnohem našplapanější epizody. Jako setkání se starými známými po čtvrt roce ovšem nový zářez funguje skvěle, divák se nemá kde nudit, každý si tu odbude svoji chvilku slávy a až mě udivuje, jak výborně zde ohraná romantická zápletka vlastně funguje. Holt, když máte k dispozici dva sympatické charaktery, ani nějaké to klišé nezaškodí.

Brooklyn Nine-Nine prostě pořád funguje jako dobře promazaný stroj, jenž funguje přesně tak, jak má. Zdá se navíc, že to ještě bude nějaký pátek trvat, než se Holt s Ginou vrátí zpět na staré místečko a minimálně jejich linka tak slibuje příjemnou příběhovou změnu. Jen geniální dvojici Hitchcock/Scully by mohli začít tvůrci zase pořádně využívát. I přesto se ale bude zřejmě i tento rok jednat o jednu z mála sitcomových jistot, kterou byste neměli minout.

Diskuze (7)

Koukat nebo nekoukat?

Šílenci z Brooklynu.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (3)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Šílená taškařice Brooklyn Nine-Nine to neměla ve svých počátcích zrovna jednoduché. Sledovanost nebyla příliš valná, americké diváky si tahle neortodoxní záležitost taky hledala malinko složitě a nebýt nadšených kritiků a mnoha prestižních nominací, možná bychom se s Jakem Peraltou a spol. už letos vůbec nevídali. Jenže nejistá budoucnost poldů z Brooklynu je naštěstí minulostí, seriálu v novém vysílacím čase vedle kultovních Simpsonových a Griffinových ratingy hezky stoupají a svojí fanouškovskou základnu má tento sitcom již jistou. A nutno dodat, že zaručeně po právu. Brooklyn Nine-Nine totiž patří mezi nejsebejistější a nejzábavnější komediální počiny, které můžete v současnosti v televizi najít.

Tvůrci totiž ve druhé sérii razantně šlapají na plyn. Zatímco v první řadě se místy ještě otrkávali a postupně si vybrušovali svůj komediální styl, nyní nám předvádějí nahláškovanou šílenou jízdu, jež si musí užívat každý fanda originálních sitcomů. Tahle skvadra jde totiž pořád dost proti současnému televiznímu proudu a nabízí netradiční podívanou, která asi nebude některým příznivcům okoukaných a humorně předvídatelných sitcomů nikdy sedět. Tenhle seriál je zkrátka zatraceně svůj a vůbec se za to nestydí. Žádnou sofistikovanou parodii na policejní žánr či originální případy stále nečekejte. Kulometnou smršť humoru, při níž nevíte, co vaše bránice zasáhne příště, ale rozhodně ano.

Tvůrcům se navíc stále daří výtečně pracovat s postavami a dostávat z nich a jejich představitelů naprosté maximum. Slabý článek v této partě magorů nenajdete a každý si zde velmi brzy najde svého oblíbence. Jake Peralta hláškuje jak o život, Gina má ještě mimóznější momenty než kdy dřív, Terry Crews zde předvádí dosud nejzábavnější roli své kariéry a v záloze na svůj odrovnávací moment vždy čeká i dvojce Hitchock/Scully. Druhá sezóna navíc zatím přináší i řadu skvělých hostujících hvězdiček. Máme tu neselhávající Kyru Sedwick, stále nehorázně sexy Evu Longorii či Eda Helmse z filmových Pařeb. A ani jeden z nich se v tomhle policejním okrsku rozhodně neztratí. Pokud vám to tedy z předchozích odstavců stále nedošlo, tak Brookly Nine-Nine se opravdu prodral téměř až k vrcholu současné televizní zábavy a jde o jeden z mála kousků, u něhož byste slabší epizodu dosud hledali marně.

Proč byste měli dát Brooklyn Nine-Nine šanci:

 • pokud hledáte netradiční sitcom
 • kadence hlášek s každým dílem roste
 • sympatičtější casting v komediálním rybníčku nenajdete

Proč dát od Brooklyn Nine-Nine ruce pryč:

 • styl humoru nemusí sedět každému
 • pokud očekáváte sofistikovanou policejní parodii
Diskuze (0)

Koukat nebo nekoukat?

Je v Brooklynu pořád legrace?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tak trochu šílení detektivové z komediální novinky Brooklyn Nine-Nine už ve svém pilotu stačili dokázat, že zde se nápady a bláznivým humorem rozhodně šetřit nebude a ihned se tak zařadili mezi novinky, které se rozhodně vyplatí nadále sledovat. Američtí diváci si sice vzhledem ke klesající sledovanosti myslí zřejmě něco jiného, my ale můžeme s radostí konstatovat, že tihle poliši si svojí reputaci jedné z nejnadějnějších komediálních novinek podzimu stále udržují.

Mezitím, co tvůrci The Crazy Ones sázejí v podstatě jen na extravagantního Robina Williamse a Trophy Wife s The Michael J. Fox Show se potácí pouze v příjemných rodinných vodách, tak scénáristé policejní novinky se nás rozhodli zásobovat nemalou porcí trhlého humoru a šílených gagů. A kupodivu to tvůrcům vychází čím dál tím lépe. Prvních pár dílů se sice objeví pár slabších okamžiků, u nichž se bude divák tvářit malinko zmateně a rozhodně pak tento styl humoru nebude sednout každému. Jenže jakmile si na styl tvůrců a pološílené charaktery stačíte zvyknout, tak vás začnou odměňovat jednou zábavnou dvacetiminutovkou za druhou. Od čtvrtého dílu jakoby totiž scénáristé konečně uvědomili, jakou cestou se chtějí dále ubírat a servírují nám nálož svěžích nápadů a hlášek, u nichž se nebudete stydět smát nahlas.

Velkým kladem jsou také výborně napsané a sympatické postavy, mezi nimiž byste zatím jen těžko hledali slabý článek a dokonce i vedlejší policejní roličky do téhle partičky skvěle zapadají. Herci si své role také užívají do sytosti. Andy Samberg v roli trhlého Jakea Peralty potvrzuje svou pověst sympaťáka, Andre Braugher vás svou rolí kapitána s non-stop kamenným výrazem také několikrát dostane do kolen, Joe Lo Truglio je ten správný týmový otloukánek, a že umí být Terry Crews komediálním božanem už nějakou také dobu víme. V tomhle okrsku to prostě šlape čím dál lépe. Tak snad budou v Brooklynu ve stoupající tendenci pokračovat i nadále.

 

Proč dát Brooklyn Nine-Nine šanci:

 • sympatické postavy
 • ještě povedenější casting
 • velká porce nápadů a bláznivého humoru

Proč se na Brooklyn Nine-Nine vykašlat:

 • styl humoru nemusí sednout každému

Pokud se vám Brookly Nine-Nine líbí, zkuste také:

 • Parks and Recreation – neméně trhlý sitcom od stejných tvůrců.
 • 21. okrsek – Pozapomenutý seriál s Denisem Learym vyprávějící taktéž o poněkud netradičním policejním okrsku v New Yorku. Na této stanici se však o poznání více chlastá a kouří.
 • Community – Ano, také redakční oblíbenec vám při pohledu na tuhle bláznivou partičkou několikrát přijde na mysl.
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.