V současné době rebootů není žádný film nebo seriál v bezpečí, jak jsme se mohli přesvědčit i v případě kultovní Buffy. Ta ovšem nebyla prvním takovým oznámením a době, kdy se nad jejím rebootem začínali rozčilovat fanoušci bylo již v plném proudu natáčení nové verze seriálu Charmed (Čarodějky).

Po smrti jejich matky se musí sestry Mel and Maggie vyrovnat s dírou, kterou tato nešťastná situace zanechala v jejich životech. Mladší sestra Maggie se pokouší celou situaci nechat za sebou a přidat se k vysokoškolskému spolku. Starší sestra Mel ovšem odmítá nechat situaci ležet, jelikož si myslí, že smrt jejich matky nebyla pouhou nehodou. Zároveň na univerzitu, se kterou jsou obě sestry i jejich zesnulá matka spojené, přijíždí mladá vědkyně Macy. Všechny tři dívky ovšem zažijí nevysvětlitelné události spojené s jejich nově se objevujícími dovednostmi, což uvádí do pohybu celou řadu událostí.

 

Přiznám se, že mi původní seriál není úplně cizí. Z toho důvodu mi tak při redakčním dohadování o tom, kdo skočí pod tento rozjetý vlak, nedělalo tak velký problém se nabídnout. Nicméně to jsem ještě nevěděl, co mě čeká. Když opomenu to, že seriál provázeli vcelku nepříjemné informace o velmi agresivním zapojení politických postojů, tak první upoutávky byly spíše z toho horšího soudku. Nicméně i tak jsem doufal, že mi první díl nabídne alespoň trochu zábavy, když se na něj podívám se vzpomínkami na původní sérii. Bohužel se tak nestalo.

Byť bych na seriálu rád našel pozitiva, abych mu mohl dát alespoň průměrné hodnocení, tak se tomu tentokrát nestane. Politická agenda cpaná divákům napříč celým prvním dílem by sama o sobě stačila k tomu, abych seriál nedoporučil, ale to bohužel není vše. Efekty seriálu jsou v některých situacích přinejlepším průměrné a ke konci až do očí bijící. Hlavní hrdinky jsou veskrze nesympatické a jejich světlonoš Harry je nesnesitelně otravný. Scénář tráví zbytečně hodně času na událostech, které nejsou důležité a situace, které by měly naopak mít váhu jsou opouštěny velmi rychle.

 

Největší vypovídající hodnotu o zábavném faktoru, který můžete od seriálu čekat, by mohla být informace, že jsem se koukal na to, kolik času mi z dílu zbývá zhruba každých 5 minut, a vždy jsem doufal, že už přeci musí být konec. Seriál nenabízí žádnou přidanou hodnotu oproti originální verzi a spíše ubírá to, díky čemu byl originál tak úspěšný. Pokud jste skalní fanoušci originálních Čarodějek, tak seriál možná bude mít nějakou hodnotu, ale i tak bych doporučil držet očekávání na uzdě.