Condor je špionážní thriller, inspirovaný filmem Sydneyho Pollacka: Tři dny Kondora. Tento film byl na oplátku inspirován románem Šest dnů Kondora od spisovatele Jamese Gradyho. Jak lze vidět, jedná se o dílo, které diváky baví v různých obměnách již řadu let a bylo tak jen otázkou času, kdy se dočkáme jeho dalšího zpracování. Jak se tato seriálová varianta povedla?

Seriál sleduje mladého idealistu Joe Turnera, který pracuje v CIA jako analytik. Joe před několika lety napsal algoritmus, jenž měl za cíl hledat potencionální teroristy v zahraničních organizacích. Když je jeho algoritmus použit na domácí půdě tak Joe upadá do krize osobnosti a je odhodlaný v CIA skončit. Souhra událostí ovšem udělá hlavnímu hrdinovi čáru přes rozpočet a mladý agent se tak rázem ocitá v nezávidění hodné situaci.

První díl tohoto thrillerového seriálu začíná poměrně volně. Je zde hodně prostoru pro vykreslení postav jak v osobních, tak i v pracovních situacích. Joe Turner, jakožto hlavní postava, dostává logicky nejvíce prostoru, což je dobře vzhledem k tomu, že jej budeme sledovat celou sérii. Mnoho dalších postav tento prostor zatím nemá, zejména záporáci, ale v klasickém thrillerovém duchu jej pravděpodobně dostanou v průběhu série.

Čím pilot ovšem velmi překvapil byla jeho druhá polovina a především finálových 10 minut. Ve druhé části se pomalu uvedou do pohybu události, které budou zřejmě určovat dění ve zbytku série. Tyto události také mají na svědomí naprosto úžasný závěr seriálu. Ten je pro neznalce předloh velmi překvapivý a přesvědčivě naláká diváky na další sledování. Dojde totiž konečně na akci, která je velmi kvalitní a diváka donutí přesednout až na okraj židle a se zadrženým dechem sledovat, jak dané události dopadnou.

I přesto, že první epizoda ze začátku působila poněkud utahaně a jednalo se o velmi rutinní představování postav tak druhé polovině se nedá téměř nic vytknout. Condor se tak může chlubit povedeným prvním dílem, který slibuje kvalitní zábavu pro zbytek série. Musíme jen doufat, že si nevybrali to nejlepší již v prvním díle a ve zbytku řady se tak nebude jen dohrávat na jistotu.