DC rozjelo další televizní komiksovku, tentokrát přímo na své vlastní platformě DC Universe. Tedy stejně jako v případě rozporuplných Titans, v rámci jejichž čtvrté epizody se Doom Patrol poprvé představila.


Geniální vědec na vozíčku (Timothy Dalton) se snaží pomáhat lidem se zvláštními a často nepříjemnými schopnostmi. A tak se kolem něj postupně utvoří skupinka vyděděnců, mezi něž patří doslova nestárnoucí herečka z Hollywoodu 50. let s natahovacím tělem, pilot, který přežil srážku s negativní energií (ať je to cokoliv), holka s 64 osobnostmi a nejnověji závodník NASCARu, z něhož po nehodě zbyl jen mozek, nyní v kovovém těle. A později by se k nim měl připojit ještě Cyborg, asi nejznámější ze zdejších postav, vidět jste ho mohli i v Justice League (žádné provázání se Snyderovým filmem tady ale samozřejmě není).


Epizodu rámuje vyprávění budoucího protivníka dosud nezformovaného týmu Doom Patrol, Mr. Nobodyho v podání Alana Tudyka. Ten se občas otírá o čtvrtou stěnu a dokonce i komentuje fakt, že tohle je asi tak padesátá komiksovka v televizi. Prakticky celý je díl je jen expoziční, s medailonky pro jednotlivé postavy a spoustou flashbacků, na něco dalšího než představování dojde až téměř na konci.

Vazba na Titans vzbuzovala u Doom Patrol obavy o výsledný produkt, nakonec ale celkem zbytečně. Tam, kde jsou Titans nechtěně směšní ve své snaze o „temný přístup“, volí Doom Patrol sarkastický nadhled a když už je směšná, tak záměrně. Také oproti nim mnohem přirozeněji využívá uvolněných cenzorských pravidel (může se nadávat, v pár scénách se mihne nahota) a představuje mnohem zajímavější postavy. Triky nejsou přímo na filmové úrovni, ale až na jeden nebo dva příliš ambiciózní záběry vypadají docela slušně. A až překvapivě dobrý je soundtrack, původní i převzatý.


Pokud se někdo těšil na herce z avizovaného obsazení, měl bych upozornit, že některých se dočkáme jen napůl. Bývalý Bond Dalton nebo třeba April Bowlby mají celkem normální role, ale Robotman (Brendan Fraser) má kovovou hlavu a Negative Man (Matt Bomer) je celý zafačovaný, takže oba herce uvidíme jen ve flashbaccích a dál už své postavy pouze dabují, zatímco na place v masce běhá někdo jiný.

V tvrdé konkurenci současných komiksovek, kde se kromě těch klasických už najde i nemálo těch alternativních a podvratných, Doom Patrol nijak zvlášť nevyčnívá. Přesto si odbyla slibnější rozjezd, než asi mnozí čekali.