Seriál FBI z produkce stanice CBS proletěl v našich končinách spíše pod radarem většiny lidí a já sám jsem byl jedním z nich. Z toho důvodu jsem se do seriálu pustil téměř naslepo a po prvních dvou dílech jsem byl spíše zklamán, ale na vině nebyl samotný seriál a jeho kvality, nýbrž má vlastní očekávání, která jsem do této nové série vložil.

Příběh sleduje jednotlivé případy newyorské pobočky FBI. V terénu sledujeme agenty Maggie Bell a OA Zidana, kteří mají za sebou tým expertů, jež jim pomáhá v jejich práci. Oba hlavní protagonisté se při své práci musí také vyrovnávat se svou minulostí a naučit se věřit jeden druhému, jelikož se při své práci potýkají s tím nejhorším, co může Amerika nabídnout.

V úvodu recenze jsem napsal, že kamenem úrazu pro můj zážitek ze seriálu byla má vlastní očekávání. V krátké době, kdy jsem si o seriálu něco málo přečetl, jsem zahlédl jméno hlavního tvůrce seriálu: Dick Wolf. Toto jméno jistě většina seriálových fanoušků zná a má jej spojeno se seriály jako Zákon a pořádek či Chicago Med. Toto jméno v televizním průmyslu rozhodně něco znamená a i přesto, že je podepsáno pod velkým množstvím seriálů, jej neuvidíte pod těmi opravdu hvězdnými seriály, o kterých se neustále mluví.

To ovšem neznamená, že FBI je špatným seriálem. Jen není stavěn pro náročnější publikum. Jako oddechovka ovšem může posloužit vcelku obstojně, ale pokud hledáte další Temný případ tak se raději poohlédněte někde jinde. Pokud ovšem hledáte epizodický seriál, který vás jednou za týden zabaví na hodinu nenáročným příběhem z policejního prostředí, tak jste na správné adrese. Postavy jsou dostatečně sympatické, scénář vcelku nenáročný, ale zároveň ani neurazí příliš velkými mezerami a s trochou štěstí se dočkáme i nějakého osobního vývoje v případě hlavních postav.

Ve výsledku si ode mě FBI neodnese příliš vysoké hodnocení, ale v tomto případě je níže přítomné číslo opravdu pouze velmi orientační hodnotou, protože záleží jen na tom, co od seriálu očekáváte. Jako epizodická zábava jistě zabaví a pravděpodobně nadchne fanoušky podobných kriminálních seriálů. Pro náročné diváky ovšem bude lepší seriál pravděpodobně nechat ležet a podívat se něco jiného.