Na Feel Good jsem narazil čistě náhodou. Seriál mi proletěl tak nízko pod radarem, že nebýt náhodného videa s Lisou Kudrow, které mi vyskočilo vedle videa z Přátel, tak bych o něm možná do teď ani nevěděl. A byla by to velká škoda, protože tenhle nenápadný a kraťoučký seriál si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

 

Mae Martin je komička, jež vystupuje v jednom menším klubu v Británii. Je to outsider, jak se patří. Pochází z Kanady, je to jediná žena vystupující v klubu a má dost problémů z minulosti, které jí stále ovlivňují život. Po jednom svém vystoupení potkává George, jíž Mae pobavila jako jednu z mála v davu diváků. Jejich následné seznamování rychle přerůstá ve vážnější záležitost. Zároveň však také začínají vyplouvat na povrch problémy jak Mae, tak George.

 

Feel Good je ultimátní jednohubka, kterou si pustíte a vypnete pravděpodobně až po konci posledního dílu. Seriál totiž nabízí výborný mix dramatu a komedie, jaký se jen těžko hledá. Mae Martin je velmi vtipná a velké množství jejích nejlepších vtipů je rezervováno pro životní situace, v nichž se právě nachází. Většina vedlejších postav by si zasloužila také alespoň zmínku, jelikož po téhle stránce je seriál zvládnutý opravdu výtečně. Nicméně to by potom měla recenze několik stránek a to u seriálu s celkovou stopáži lehce přes dvě hodiny není ideální bilance. Výše zmíněná Lisa Kudrow je ovšem skvělá jako matka Mae.

Podobně jako v případě Master of None je seriál inspirovaný standupy a životními události, kterými si Mae Martin prošla, a seriálu to v mnoha situacích velmi pomáhá. Reálné problémy jsou často zlehčovány břitkým humorem, ale zároveň divák nemá pocit, že by se tato témata brala na lehkou váhu. Je skoro překvapivé, na kolik seriózních témat seriál poukáže v tak krátkém prostoru díky chytře napsaným postavám. Zároveň je ovšem zbytečně nerozmazává a soustředí se na ty hlavní aspekty, které ukázal již v začátku. Toto lehké naznačení většího obrázku hezky dokresluje komplexnost jak postav, tak situací. 

 

Feel Good sice prezentuje často velmi složité a morálně zapeklité situace, ale ve výsledku dostojí svému názvu. Po shlédnutí se totiž opravdu budete cítit dobře. Nejedná se (bohužel) o bezchybný seriál. Místy by bylo možná potřeba trochu dovysvětlit některá rozhodnutí, aby potom člověk více chápal některé situace. Na jiných místech možná nechat scény probíhat trochu volnějším tempem, ale pokud mám být upřímný, tak to jsou jen detaily. Ve své podstatě seriál funguje skvěle a měli byste Mae a George dát rozhodně šanci.