Final Space

Final Space

Plakát k seriálu Final Space

Final Space /2018-?

Tvůrce: Olan Rogers

Režie: Mike Roberts

Hrají: Olan Rogers, Tika Sumpter, Fred Armisen , Tom Kenny, David Tennant, Steven Yeun, Ron Perlman, John DiMaggio, Conan O'Brien

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

2. řada

Chookity-Dookity!


Sdílet:

Když jsem si před několika měsíci, vlastně jen na zkoušku z dlouhé chvíle, pustil animovaný Final Space, vyklubalo se z něj hodně nečekané překvápko. Místo očekávané průměrné jednohubky jsem dostal nejen hodně zábavný kousek, ale také nečekaně epickou sci-fi podívanou, v níž se našlapaný příběh posouval téměř každý díl svižně vpřed, nešetřilo se solidními zvraty a postavy vám po několika epizodách začaly přirůstat k srdci. Jo, a také to mělo neskutečně epický až téměř filmový soundtrack a hezky nekompromisní konec. První řada Final Space se zkrátka řadí mezi hodně povedené animované počiny, jemuž by (nejen) fandové sci-fi žánru měli dát šanci. Dokázal ovšem seriál i ve své druhé štaci udržet vysokou laťku?

 

Příběh začíná v podstatě po událostech z konce druhé řady. Final Space se sice povedlo uzavřít, jeden z Titánů však ještě předtím stačil zničit Zemi a Quinn zůstala po obětování uvězněna uvnitř. Gary naštěstí unikl jisté smrti a povedlo se mu opět dát dohromady s Catem, Nightfall, Mooncakem, otravným KVNem a umělou inteligencí HUE, která se ze zničené lodě přesunula do obstarožního robota. Všichni pak zakotví na lodi podfukáře Clerence a jeho adoptivních dětí, ranaře Foxe a velmi zvláštní dívky Ash. Společně pak hledají dimenzionální klíče, díky nimž chtějí osvobodit hodného Titána Bola, dostat se do Final Space a osvobodit Quinn. Do cesty se jim ovšem dostane spousta překážek a Garymu se dokonce vrátí do života nečekaná osoba z minulosti.

 

Jenže zatímco první řada měla pouhých deset epizod a děj od počátku do konce šlapal v podstatě na plný plyn, zde jedna z hlavních devíz seriálu už bohužel úplně neplatí. Počet dílů se zvednul na třináct a na příběhu je to znát. Nejen, že je celý takový řidší, ale navíc zde rapidně přibyl počet epizodních zápletek. Ty jsou sice většinou díky fungujícímu humoru a sympatickým postavám stále fajn, oproti minulé sezóně, jež uháněla příběhově vpřed, je to však přeci jen malinko krok zpět. Zejména první polovina na to dost trpí a prostě trvá mnohem déle, než se příběh rozjede. 

Pak se situace naštěstí změní, a jakmile scenáristé konečně šlápnou do pedálů, je to téměř stejná sci-fi jízda jako loni. Minule bylo sice těch hrozeb možná o něco více, i v druhé sérii však dokáže být Final Space v jistých momentech správně osudový, klást velký důraz na charaktery a tvůrci opět dokážou překvapit nečekaným zvratem. I když v některých momentech jsou twisty možná až trochu ukvapené a zasloužily by si trochu delší přípravu a práci s emocemi. Poslední díly jsou ale zase řádně našlapané a druhou polovinu sezóny zkrátka smlsnete jako malinu. Osobitý humor a mnohdy šílené dialogové výměny už jdou navíc tvůrcům hezky od ruky, hlášky fungují na jedničku a staří známí i nováčci na palubě vás zase hodně rychle začnou bavit a najdete si zde hned několik oblíbenců. Jen zamrzí, že vděčný Mooncake tu letos hraje druhé housle a už je spíše roztomile mluvícím doplňkem.

 

Druhé Final Space sice doplácí na velký počet dílů a epizodní zápletky, v jádru ovšem stále zůstává stejně zábavnou a celkem napínavou sci-fi oddychovkou jako minule. Tvůrci už mají svůj osobitý styl zajetý, postavy se neokoukaly a potenciál do budoucna je po finále stále solidní. Ano, možná se tady nekope ta nejvyšší animovaná liga typu Rick a Morty či Bojack Horseman. Pořád se ale jedná o svižnou a dobrodružnou žánrovku, která se do aktuálních nehezkých večerů hodí jako ulitá. Tak dejte tomuto nenápadnému animáku už taky šanci.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (4)

1. série

Chookity!


Sdílet:

Na Netflixu se před nějakou dobou objevil mezi novinkami tento skvělý seriál, který bohužel mnoho lidí naprosto mine. Proč? Animované seriály pro dospělé jednoduše nejsou pro velkou část diváků tak atraktivní, jako ty hrané. Nicméně jejich popularita v posledních letech roste a divák si nyní může vybírat z poměrně slušné a stále se rozrůstající nabídky velmi kvalitních animovaných seriálů.

V tomto animovaném seriálu potkáváme hlavní postavu jménem Garry. Garry je vězeň, jenž si odpykává pětiletý trest na lodi v hlubokém vesmíru. Ocitl se zde kvůli tomu, že se snažil udělat dojem na jednu slečnu, jež je členkou Infinity Guard, místní verze vesmírné armády. Jeho pokusy o její přízeň ovšem skončili naprosto katastrofálně, a tak se ocitá sám na vesmírné lodi, kde je jeho jedinou společností robot KVN, palubní počítač HUE a hromada robotů, která by si do inteligence nezadala s droidy z Hvězdných válek. Děj celého seriálu ovšem rozjíždí na plné obrátky až s objevením zeleného, kulatého a extrémně roztomilého mimozemšťana jménem Mooncake.

Hned ze začátku článku vyložím všechny karty na stůl. Final Space mě ve svém úvodu moc neoslovil. První dva díly byly sice relativně zábavné, ale zejména hlavní postava mi opravdu nesedla. Nicméně po několikadenní pauze jsem se rozhodl, že je čas se podívat na další díl, zejména z toho důvodu, že seriál jako celek má zatím pouze deset dílů a touha nenechat takovouto jednohubku nedokoukanou byla silnější než rozpačité dojmy z úvodu série. A jak jsem rád, že jsem se ke zbytku řady odhodlal.

Jakmile si zvyknete na to, jakým způsobem postavy vystupují a na jejich vzájemné interakce tak vás čeká extrémně zábavné sci-fi se spoustou brutálního vizuálu a humoru, jenž se pohybuje na škále mezi „infantilní“ až „velmi chytrý“. Na rozdíl od mnoha jiných animovaných seriálů má Final Space příběh, který je vyprávěn a dále posouván napříč celou první sérií, což samo o sobě je jednou z velkých výhod, jež nejsou tak běžné u animovaných seriálů.

Jedním z velkých překvapení u tohoto seriálu se stal soundtrack. Ať už originální, nebo převzaté skladby od jiných umělců slouží velmi dobře k nabití energií či emocemi u určitých scén a mnoho skladeb jsem si ihned po zhlédnutí musel přidat do playlistu. Dalším milým překvapením bylo zjištění, kdo vše se na tomto seriálu podílel. V titulkách tak můžeme najít jména jako: Conan O’Brien, David Tennant, Ron Perlman nebo John DiMaggio.

Final Space je ve finále velmi zábavnou, zajímavou a milou podívanou, jenž diváka možná neupoutá na první pohled, ale na ten druhý si už řeknete, že to stojí za to a k samotnému konci série pak téměř litujete, že je zatím na světě pouze deset dílů. Zoufat ovšem nemusíme, jelikož další řada by měla být už ve výrobě a shledání s hlavními postavami nás tak snad bude čekat v dohledné době.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.