Na Netflixu se před nějakou dobou objevil mezi novinkami tento skvělý seriál, který bohužel mnoho lidí naprosto mine. Proč? Animované seriály pro dospělé jednoduše nejsou pro velkou část diváků tak atraktivní, jako ty hrané. Nicméně jejich popularita v posledních letech roste a divák si nyní může vybírat z poměrně slušné a stále se rozrůstající nabídky velmi kvalitních animovaných seriálů.

V tomto animovaném seriálu potkáváme hlavní postavu jménem Garry. Garry je vězeň, jenž si odpykává pětiletý trest na lodi v hlubokém vesmíru. Ocitl se zde kvůli tomu, že se snažil udělat dojem na jednu slečnu, jež je členkou Infinity Guard, místní verze vesmírné armády. Jeho pokusy o její přízeň ovšem skončili naprosto katastrofálně, a tak se ocitá sám na vesmírné lodi, kde je jeho jedinou společností robot KVN, palubní počítač HUE a hromada robotů, která by si do inteligence nezadala s droidy z Hvězdných válek. Děj celého seriálu ovšem rozjíždí na plné obrátky až s objevením zeleného, kulatého a extrémně roztomilého mimozemšťana jménem Mooncake.

Hned ze začátku článku vyložím všechny karty na stůl. Final Space mě ve svém úvodu moc neoslovil. První dva díly byly sice relativně zábavné, ale zejména hlavní postava mi opravdu nesedla. Nicméně po několikadenní pauze jsem se rozhodl, že je čas se podívat na další díl, zejména z toho důvodu, že seriál jako celek má zatím pouze deset dílů a touha nenechat takovouto jednohubku nedokoukanou byla silnější než rozpačité dojmy z úvodu série. A jak jsem rád, že jsem se ke zbytku řady odhodlal.

Jakmile si zvyknete na to, jakým způsobem postavy vystupují a na jejich vzájemné interakce tak vás čeká extrémně zábavné sci-fi se spoustou brutálního vizuálu a humoru, jenž se pohybuje na škále mezi „infantilní“ až „velmi chytrý“. Na rozdíl od mnoha jiných animovaných seriálů má Final Space příběh, který je vyprávěn a dále posouván napříč celou první sérií, což samo o sobě je jednou z velkých výhod, jež nejsou tak běžné u animovaných seriálů.

Jedním z velkých překvapení u tohoto seriálu se stal soundtrack. Ať už originální, nebo převzaté skladby od jiných umělců slouží velmi dobře k nabití energií či emocemi u určitých scén a mnoho skladeb jsem si ihned po zhlédnutí musel přidat do playlistu. Dalším milým překvapením bylo zjištění, kdo vše se na tomto seriálu podílel. V titulkách tak můžeme najít jména jako: Conan O’Brien, David Tennant, Ron Perlman nebo John DiMaggio.

Final Space je ve finále velmi zábavnou, zajímavou a milou podívanou, jenž diváka možná neupoutá na první pohled, ale na ten druhý si už řeknete, že to stojí za to a k samotnému konci série pak téměř litujete, že je zatím na světě pouze deset dílů. Zoufat ovšem nemusíme, jelikož další řada by měla být už ve výrobě a shledání s hlavními postavami nás tak snad bude čekat v dohledné době.