Hulu si řeklo, že udělá seriálový remake Čtyř svateb a jednoho pohřbu z roku 1994, a bude tak parazitovat na jedné z nejlepších romantických komedií vůbec. Pověřilo tím Mindy Kaling, která hrála i psala pro americký Kancl, a Matta Warburtona, scenáristu Community. A neumíte si představit moje překvapení, když skončila první epizoda, která se zcela míjí duchem originálu – není tam ani špetka britského humoru a sebeironie –, a já viděl na místě výkonného producenta jméno Richarda Curtise, autora původního filmu a dalších nezapomenutelných romcomů, jakou je Láska nebeská, Notting Hill a Deník Bridget Jones. 

Pokud máte chuť na přídavek Čtyř svateb a jednoho pohřbu, doporučuji tenhle patnáctiminutový sequel, který celkem prošuměl a v němž dochází ke shledání starých tváří po 25 letech pro Red Nose Day, když si dcera Charlieho (Hugh Grant) a Carrie (Andie MacDowell) bere dceru Fiony (Kristin Scott Thomas). A Rowan Atkinson si nemůže zvyknout na to, že má říkat „manželka a manželka“.

Pro ty zhruba dva nešťastníky, kteří zůstali u tohoto textu, místo aby se podívali, jak si Alicia Vikander bere Lily James, pokračujeme. V nové verzi Američanka Maya (Nathalie Emmanuel aneb Missandei ze Hry o trůny), jež pracuje jako autorka projevů pro jednoho amerického politika, s nímž má zároveň poměr, přijíždí do Londýna, kde bydlí tři její nejlepší přátelé. Naneštěstí se zakouká do pákistánského přítele své nejlepší kamarádky. Následuje kolotoč oslav, setkání, milostných rošád a aférek, který vás bude vytáčet, protože je vše zoufale nezábavné a zastydlé. Nemít seriál rasově diverzifikované obsazení, nikoho by nenapadlo, že tohle je humor z roku 2019. 

Vtipy jsou otřelé a to málo, co není, zabíjí špatné podání. Všichni jsou tu sobečtí, nezodpovědní, hloupí a celkově ohavní. Herci se pitvoří. Nikdy by mě nenapadlo, že je vůbec možné udělat Nathalie Emmanuel tak nesympatickou. A když si říkáte, že už nemůže být hůř, začnou si postavy pouštět na mobilu film Mamma Mia!! Takovým věcem se vyhýbá obloukem.    

 

Vzniklo tu absolutně nepotřebné dílko, které drze odkazuje názvem na jednu z nejlepších romantických komedií všech dob, s nesmyslnou padesátiminutovou stopáží a dvanácti epizodami. Sice jsou tu svatby a pohřby v poměru 4:1, ale vy si budete při sledování přát, aby na vás navzdory vší pravděpodobnosti vyšla ta rakev.