Future Man

Future Man

Plakát k seriálu Future Man

Future Man /2017-?

Tvůrce: Kyle Hunter, Ariel Shaffir

Režie: Seth Rogen , Evan Goldberg

Hrají: Josh Hutcherson, Eliza Coupe, Derek Wilson, Haley Joel Osment, Keith David

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)

2. řada

Když budoucnost není tak veselá, jak jste chtěli.


Sdílet:

Když nám Hulu před rokem a půl naservíroval první sérii Future Mana, vyklubalo se ze seriálu celkem nečekané překvapení. Kousek z produkce Setha Rogena a Evana Goldberga vypadala… no, přesně jako komedie z díly Rogena a Goldberga. Jednalo se zkrátka o nápady a smrtícími hláškami nahuštěnou zábavu, jež často správně balancovala na hranici trapnosti, představila nám parádní postavy v čele s ultimátním Wolfem a byla jak skvělou sci-fi parodií, tak nařachanou žánrovou poctou. Tady prostě všechno sedlo jak mělo. Zároveň jsem měl však obavy, zda se tvůrcům podaří stejnou porci nápadů a gagů naservírovat i podruhé. No, bohužel je tentokrát malinko složitější.

 

Nejdřív si ale malinko probereme děj. Naši hrdinové splnili na konci minulé série svou misi a vrátili se zpátky do budoucnosti, kam je o něco později trošku nedobrovolně následoval i Josh. Jenže rok 2162 není takový, jak si přáli. Biotici sice neovládli Zemi svou krutovládou, ale i přesto je svět jednou velkou post-apokalyptickou pouští, v níž se biotici pohybují, jen v trošku jiné podobě. Normální lidé pak žijí v poněkud zaostalé kolonii, v které platí hodně zvláštní pravidla. A právě mezi tyto dvě strany je naše trojice hrdinů, jež už nemůže cestovat časem, rozdělena. I když si pak někteří z nich snaží namluvit, že zde chtějí začít nový život, další hrozba v podobě nebezpečné tajné skupinky usilující o Joshe jim zase přidělá dost starostí. A vrací se navíc i bývalý loser Stu, jenž tak trochu obelstil smrt tím, že nahrál své vědomí do počítačového systému a chystá poslat přeživší ze Země na Mars.

 

Pokud tedy znovu čekáte šílená dobrodružství či absurdity při cestování časem, budete možná malinko zklamáni. Seriál nám totiž tentokrát servíruje post-apokalyptický svět ve stylu Šíleného Maxe (jenom bez aut) s menší dávkou Matrixu. Což rozhodně není špatný nápad a je vlastně dobře, že se scenáristé rozhodli vydat zcela jiným směrem. Bohužel to ovšem ve výsledku nefunguje tak bezchybně jako minulé putování časem. Může za to zejména příběh, který vlastně celou první polovinu dosti přešlapuje na místě a moc se zde toho neděje. Když už se pak šlápne do pedálů, je však znát, že hlavní dějová linka je letos o něco slabší a čitelnější. Kvůli opětovné dávce třinácti dílů se proto musí některé nápady či situace až zbytečně natahovat, klidně až do stopáže celého dílu, což tempu série příliš nepomáhá.

A co si budeme nalhávat ani s tou kadencí humoru to tenkrát není tak stoprocentní jako posledně. Nekompromisních a svěžích nápadů sice mají tvůrci stále dost, se samotnými gagy se ovšem v některých epizodách až nečekaně často střílí vedle. Až v druhé polovině se autoři začnou vracet do starých kolejí a závěrečná třetina je prakticky stejnou ze řetězu utrženou zábavou jako první řada. Přešlapující první půlka, v níž se scénář až příliš snaží dostat pod kůži hlavním charakterům, ovšem přeci jen zamrzí. Štěstí, že hlavní hrdinové i jejich představitelé pořád dokážou zachránit i hafo slabších momentů. Josh Hutcherson je sice tentokrát spíše za toho třetího vzadu, Eliza Coupe je ale stále správně neodolatelnou drsňačkou a Wolf Dereka Wilsona je i nadále jednou z nejzábavnějších televizních postav současnosti. A opomenout tentokrát nesmíme ani Haley Joel Osmenta, který tu má prakticky stejně prostoru jako ústřední trojice a ani on si neutrhl ostudu.

 

Možná se vám zdá, že jsem na Future Mana až příliš přísný a moc jsem ho nepochválil. Ano, návrat trhlých cestovatelů časem je z mého pohledu o poznání horší než první sezóna. I přes řadu mušek a více vaty se ale pořád jedná o jednu z nejnápaditějších a nejnahláškovanějších televizních komedií současnosti. Ano, do jisté míry to spíš vypovídá hodně o slabé konkurenci, na komediální seriálový nadprůměr to však pořád stačí. A díky skvělému závěru a hvězdnému cameu jsem na další Joshova dobrodružství i nadále zvědav. Fandové “jedničky“ by zkrátka neměli být zklamáni jako tentokrát. Jen se připravte na to, že zmiňovaná změna stylu sedne asi každému trošku jinak.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (5)

1. sezóna

Zhulená pocta Cameronovi?


Sdílet:

Známé tvůrčí duo Seth Rogen a Evan Goldberg se nám začíná na seriálovém poli docela dost činit. Nejdříve nám autoři hrubozrnných komedií naservírovali adaptaci comicsového Preachera, jenž v druhé sérii konečně začal naplňovat svůj potenciál, a na konci minulého roku na internetovém Hulu přišli s dalším zářezem, který u nás bohužel nevzbudil tak velký zájem. A to je zatracená škoda. Jejich Future Man je totiž nejen jedním z nejzábavnějších seriálových počinů loňského roku, ale také skvělou poctou sci-fi filmům našeho dětství, u níž by mohli fanoušci žánru slintat blahem.

 

Seriál nám nabídne příběh mladého Joshe Futturmana, což je takový ten typický zoufalec, jenž pracuje jako uklízeč v laboratořích, bydlí u svých postarších rodičů a nemá jiné ambice než konečně dohrát dosud nikým nepřekonanou hru Biotic Wars. I když samozřejmě sní, že jednou bude stejný hrdina jako ten v jeho oblíbené videohře. Netuší ovšem, že jeho přání se může opravdu vyplnit. Když totiž konečně jako první člověk na světě onu pařbu dohraje, zjeví se v jeho pokoji Tiger a drsňák Wolf, domnělé postavy z videohry, jež jsou ve skutečnosti bojovníci z daleké budoucnosti. Nešlo totiž o obyčejnou hru, ale o jakýsi test, který jim měl pomoci najít vyvoleného, jenž zachrání svět. Apokalyptický příběh ze hry je totiž skutečný a svět brzy čeká velká zkáza. Tiger s Wolfem proto doufají, že právě Josh je oním spasitelem. To však nevědí, že obyčejnějšího vyvoleného už dostat nemohli. I když jeho znalosti sci-fi žánru se jim možná budou dost hodit.

 

A je to prostě nehorázně šílená jízda od začátku až do konce. A navíc tak neskutečně sprostá a brutální, až si budete chvílemi říkat, kde mají sakra tvůrci hranici. No, ta hranice je opravdu strašně daleko, i když pro někoho možná spíše hluboko. Dvojice Rogen/Goldberg se sice na seriálu podílela “jen“ z pozic režisérů a producentů, už od prvního setkání Joshe s jeho novými parťáky z budoucnosti s hodně nečekaným vyvrcholením vám ale bude jasné, že Rogen stál scenáristům asi hodně blízko za zády. Tohle zkrátka smrdí jejich rukopisem a klasickým “rogenovským“ humorem na míle daleko. Je to sprosté, nekorektní, brutální a vzduchem zde létají končetiny i všelijaké tělní tekutiny. A v některých momentech už je to takový extrém, že i já sám jsem si říkal, jestli na podobný teen až primitivní humor nejsou Rogen s Goldbergem už trochu starý. No, evidentně pořád nejsou.

Hlášky i šílené vtipné momenty nám tu pak scénář servíruje ve velkém, nápadů je zde opravdu mnoho a divák si nemá ani příliš kde odpočinout. Samozřejmě je to při vší té kadenci humoru místy “hit or miss“. Těch parádních tref do černého je tu naštěstí mnohem více a na některé geniální gagy asi opravdu jen tak nezapomenu. Future Man ovšem není jen šílenou komedií, ale také neskutečnou poctou sci-fi žánru. Zase jednou je vidět, že Rogen i scenáristé mají vážně nakoukáno. Skvěle zde pracují s žánrovými pravidly, motivy i klišé a odkazy na klasiky typu Terminátor či Návrat do budoucnosti neberou konce. Zejména fanoušci Jamese Camerona pak budou v jistých momentech hodně procvičovat své bránice a zejména sedmá epizoda je takřka geniální.

 

Jenže celá tato ujetá a megasprostá pocta sci-fi by nefungovala nebýt skvěle zahraných, ale také nečekaně dobře napsaných postav. Josh Hutcherson v hlavní roli je tu až nečekaný sympaťák a ukázal slušný komediální talent. Největšími tahouny jsou však bojovníci z budoucnosti Tiger a Wolf, jejichž přerod z vypatlaných mašin na zabíjení do jakž takž lidských bytostí tu funguje na jedničku. Eliza Coupe po neprávem přehlíženém sitcomu Happy Endings zase jednou přesvědčuje o svém skvělém komediálním timingu, ještě větším borcem je tu ovšem bezchybný Derek Wilson, jehož Wolf je pro mě jednou z nejlepších komediálních postav posledních let. Také vedlejší role se povedlo skvěle obsadit a takový Haley Joel Osmenti či veterán Keith David tu také nic nezkazí.

 

Jenže nic není dokonalé a také Future Man doplácí na obvyklý nešvar Rogenových komedií. Scenáristé totiž občas neznají míru, a tak jsou jednotlivé gagy či momenty až příliš přepálené. Jisté scény či zápletky jsou zde opravdu až příliš natahované a místo toho, aby měly pouhé dvě minutky, tak se natáhnou rovnou na desetiminutovku (např. Joshovo pobíhání po doktorově domě). Dobrý nápad se tak v pár případech promění křeč a pohybuje se už spíše na hranici trapnosti. Ona natahovanost pak souvisí s tím, že 13 epizod je na tuto látku prostě moc. Závěrečné díly tak sice stále servírují jednu šílenost za druhou, příběhově už se zde však malinko vaří z vody a nářezovosti úvodních dílů to zkrátka nedosahuje.

 

I přesto je však Future Man rozhodně jedním z nejzábavnějších komediálních seriálů loňského roku. Ano, sprostý a dosti primitivní “rogenovský“ humor nesedne každému. Lidé, kteří ho příliš nemusí, mohou jít asi rovnou o dům dál. Zde ho totiž dostanou v té nejvulgárnější a nejdrsnější verzi. Pokud ovšem máte rádi humor utržený ze řetězu a chybí vám v bedně svěží a nápaditý kousek, měli byste Future Mana konečně také dohnat. I přes scenáristické mušky a slabší závěr totiž zábavnější poctu sci-fi aktuálně jen tak nenajdete.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.