Halt and Catch Fire - PC Rebelové

Halt and Catch Fire

Plakát k seriálu Halt and Catch Fire - PC Rebelové

Halt and Catch Fire - PC Rebelové /2014-?

Tvůrce: Christopher Cantwell, Christopher C. Rogers

Režie: Juan José Campanella

Hrají: Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishé

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)

S03E01 a S03E02

Are you safe?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Letní televizní sezóna je pomalu za námi a doslova na poslední chvíli se do ní hlásí ještě kousek, jenž patřil v loňských letních měsících k těm nejkvalitnějším, počítačová dobovka Halt and Catch Fire. Opomíjený seriál sice v předešlých letech bojoval s nezájmem diváků a jeho obnovení bylo vždy malým zázrakem, kritici však tuto ajťáckou partičku milují. A nutno říct, že zcela po právu. Druhá sezóna možná malinko doplácela na snahu dostat své charaktery do co největšího srabu a udělat ze všech tak trochu parchanty, i přesto se ovšem jednalo o skvěle napsané a svižné drama s parádní atmosférou, jež si zasloužilo o mnoho více divácké pozornosti. Od třetí řady proto fandové čekali nemalou kvalitu. Jenže očekávání se zatím daří plnit tak napůl.

Scenáristům se rozhodně nedá upřít fakt, že v každé řadě posunou hlavní postavy poněkud jiným směrem. Zatímco první rok se stavěl superpočítač a ten druhý se pro změnu zabýval prehistorií online hraní, třetí přesouvá hrdiny do slunné Kalifornie, kde mají nový osobní i profesní život. Úvodní dvojdíl je tedy tak trochu restartem, v němž staří známí řeší zase jiné problémy. Cameron a Donna chtějí po chatovacím byznysu zažehnout další revoluci, Gordon se mezitím cítí tak trochu přehlížen a z Joea se stal díky ukradení nápadu bývalého kamaráda počítačový gigant, který vše sleduje z povzdálí. Jenže i když to celé zní velmi lákavě, nic víc se v prvních dvou epizodách nestane.

Tvůrci totiž tuto story opravdu rozjíždí velmi pozvolna a zaměřují se opravdu spíše na rozpoložení postav, než samotný příběh. Jenže i když jsou hlavní hrdinové pořád stejně zajímavý a v hereckém obsazení nenajdete slabý článek, celé se to sune dopředu až velmi pomalu. Epizody postrádají tradiční spád, dialogy už dříve tak odsýpali líp a tnuli do živého daleko více. Ani ten přesun do Kalifornie neumí zatím scenáristé dosyta využít. A to ani nemluvím o laciné snaze udělat z hlavního tahouna Joea najednou až příliš viditelnou kopii Stevea Jobse.

Úplná tragédie se samozřejmě nekoná. Linky do dalších dílů jsou nastřeleny solidně, stejně jako konflikty mezi jednotlivými charaktery. Druhý díl pak dává tušit, že se věci snad přeci jenom brzy vrátí do starých hutných kolejí a například střet Gordona s Joem zase stojí za to. I přesto se ale nemohu zbavit dojmu, že tvůrci tentokrát na počátku trošku tápou a v některých liniích se už malinko točí v kruhu. I přes slabší rozjezd si však myslím, že Joe a spol ještě rozhodně neřekli poslední slovo a pouze se pomalu rozkoukávají na další napínavé kolečko plné konfliktů. Snad u toho tentokrát bude i o něco více diváků.

Diskuze (2)

Koukat nebo nekoukat?

Online hry v plenkách.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Přehlížené drama Halt and Catch Fire to nemá u diváků jednoduché. Už zase. Chválená pecka z úsvitu počítačové éry nemá ani v druhé sérii co se týče sledovanosti na růžích ustláno a seriál zase nehezky balancuje na hranici zrušení. Holt dávat ne zrovna vděčný divácký trhák v konkurenci Hry o trůny a nyní Temného případu se příliš nevyplácí. A mně už je z toho docela smutno. Po kvalitativní stránce se toho u počítačových géniů na první pohled příliš nezměnilo a tvůrci nám opět nabízí výtečnou dobovou atmosféru se skvěle napsanými charaktery a dialogy, které budete zkrátka hltat. I přesto nám ale druhá série přeci jen přináší několik změn.

Zatímco v první řadě jsme sledovali snažení hlavní čtveřice o sestavení revolučního počítače, nyní se nám hlavní pozornost soustředí na počátky samotného online hraní. I když sám vůbec netuším, jak moc si to hoši z historického či technického hlediska vycucali z prstu, kouká se na to stále parádně. Právě linka okolo firmy Mutiny, v níž vládne díky čím dál lepší Cameron absolutní chaos a anarchie, táhne tuto sérii neúprosně dopředu a nabízí obrovský potenciál. Zápletky okolo udržení tohoto chaosu v provozu navíc nepostrádají nejen napětí a několik emocionálních scén, ale díky zevlování místních geeků také překvapivě velkou dávku humoru, který byste v první řadě hledali marně. I ten sem ovšem skvěle zapadá a ke zdejší volnomyšlenkářské komunitě skvěle zapadá.

Další změna se pak týká samotných postav. Zatímco v první řadě jsme sledovali hlavně spolupráci Joea s Gordonem, zde je na této pozici vystřídají Cameron s Donnou. A nutno říci, že obě se své velké šance zazářit zhostili výtečně a momentálně jsou i nejzajímavějšími charaktery seriálu. Jenže tím se dostáváme i k menším vadám. Zatímco ženské hrdinky zde dostávají dostatek prostoru, mužská sestava byla zatím hozena na druhou kolej. A to je docela škoda a zamrzí to hlavně u stále bezchybného Lee Pace, jehož skvělá postava měla po první sérii navíc, než zde jen hrát druhé housle. Zatím to totiž vypadá, že se původní tahoun seriálu spíše jen pomalu rozkoukává a ty největší věci předvede až v závěru sezóny. A to je malinko škoda. Ostatně, ono se toho z příběhového hlediska dosud vlastně příliš nestalo. I když jde o atmosféricky i scenáristicky zábavnou podívanou, nějaký razantní posun vpřed už by se po polovině řady opravdu hodil. Tady se zkrátka karty rozdávají až příliš dlouho. I přes tyto menší výtky se však stále jedná o kousek, jenž by vám v parném létě rozhodně neměl utéct a zaslouží si každého diváka. Škoda, že už jich asi příliš nepřibude.

Proč dát Halt and Catch Fire šanci:

  • výtečná atmosféra a zábavné dialogy
  • pořád neuvěřitelně sympatické a zajímavé postavy
  • zápletka okolo online her má obrovský potenciál

Proč dát od Halt and Catch Fire ruce pryč:

  • po hříchu nevyužitý Lee Pace
  • příběh se rozbíhá až příliš pomalu
  • další výmluvu, proč tenhle seriál ignorovat, už vám nevymyslím
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.