Ve jménu vlasti

Homeland

Plakát k seriálu Ve jménu vlasti

Ve jménu vlasti /2011 - ???

Tvůrce: Howard Gordon, Alex Gansa

Režie: Michael Cuesta, Clark Johnson, Jeffrey Nachmanoff

Hrají: Damian Lewis, Claire Danes, Morena Baccarin, David Harewood, Mandy Patinkin

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)

S05E08

Spy Game!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Po tom, jak si s diváky Saul a Carrie drze zahrávali v minulé a zejména předminulé řadě člověk tak nějak tuší, že má Homeland pořád nějaké to eso v rukávě. Viďte, taky si to myslíte? Že postavy určitě nemohou být tak neopatrné, že tu všichni přeci jen neustále hrají na obě strany... Musí! Jenomže ono nakonec asi fakt ne. S05E08 – All About Allison totiž s konečnou platností ukázala, že tentokrát mají jednoznačně navrch spíš záporáci. Mají bezchybný plán a počítají se vším. Žene se snad na nás další explozivní finále?

Nejnovější epizoda Homelandu si celkem sympaticky pohrávala s flashbackem usměvavé Allison Carr. Plavovlasá Miranda Otto jejím filmovým fanouškům znovu velice snadno dokázala, že se umí hezky ohánět i v bedně jako prohnaná špiónka s pohnutou minulostí, nejen na plátnech kin coby bojovná rohanská štítonoška. V blížící se recenzi kompletní 5. řady jsem si už už chtěl stěžovat na zbytečně zakrytou roušku kolem tajemství Allisoniny postavy, a ono ejhle. Konečně další bravurně napsaný charakter.

Takže to nakonec dost překvapivě vypadá, že jediná, kdo tu opatrně kope za obě strany barikády, bude právě a jen zčerstva obsazená sedmačtyřicetiletá rodačka z Austrálie, nikoli oblíbená Claire Danes. Smělá Carrie totiž dál vystrašeně pátrá po přísně tajných informacích, a když se jí potom na konci epky konečně podaří dekódovat Akrobatův (super codename!) laptop, kouká do něj jak tele na nový vrata. Ne, tady si letos vážně nikdo nehraje na neznalého, Saul a jeho chráněnka jsou s informacemi na štíru. Nahraní. Prostě jsou úplně v pytli.

Kupředu uhánějící sled životu nebezpečných situací však nepolevuje ani v kavárně, kde skoro Carrie přijde o život. Místo toho kmitá sebejistě dál. Ze Saula je tak vmžiku vlastizrádce nejtvrdšího kalibru (zlatej Brody) a Quinnova sledovačka rozdováděných teroristů vezme za své kvůli pořádné pecce olověnou trubkou do hlavy. Paktovat se s Mosadem a zároveň pracovat pro CIA se holt nedělá, stejně jako snažit se naivně zabránit nevyhnutelnému chemickému útoku na Berlín, pakliže se předtím kamarádům pochlubíte americkým občanstvím. Fuck. Homeland je mrazivě aktuální a nebezpečně návykový. Binge watching needed.

Diskuze (0)

S05E04

Jak si koupit diktátora


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tak schválně. Kdo ví, proč se hurikány pojmenovávají po ženách?
.
.
.
A nyní z jiného soudku, pokud jste po vypjatém konci třetí epizody páté série čekali něco na způsob Quinnovi volby, pak vás budu muset zklamat. Carrie je totiž kámoš, ne žrádlo, výsledek téhle prekérky se tak dal celkem jasně předpokládat a tvůrci nás díkybohu nezkoušeli nijak zvlášť napínat. Mnohem zajímavější to však tentokrát bylo na ostatních frontách. Syrská krize se zhoršuje, CIA potřebuje jednat a dnešní epizoda vám celkem zdatně předvede, jak byste mohli postupovat, pokud někdy budete mít zájem o koupi vlastního diktátora. V hlavních rolích Saul Podlaha a Hurikán Allison.

Ne, nemyslím si, že to je v pravdě takhle jednoduché. Dokonce hodlám jít až tak daleko a označím dnešní zápletku jako vycucanou z prstu. Že přeháním? Zcela určitě. Už dlouho jsem ale neměl takhle neodbytný pocit, že na to tentokrát šli tvůrci prostě příliš okatě. Jasně, jindy bych jim to třeba klidně i odpustil, dneska jsem si ale řekl: „Ne!“ Dnes jsem se rozhodl si z nich dělat srandu. V pravdě mi ale přijde, že si ze sebe začínají dělat srandu taky tak trochu oni sami.

Abyste chápali, příběh pokračuje přesně tak, jak by se dalo očekávat. Carrie chce stále přijít na to, kdo po ní jde. Německá novinářka zase na to, proč je tak otravná husa. Saul dělá svou práci, jen už ne tak čistě, jako dřív a Rusové tam jsou, aby mohl stanici Showtime zase někdo obvinit z toho, že je Homeland zaujatý až na půdu. Normálně vše funguje, motivace na pozadí neustále běží, je z toho cítit ohromná production value a oblíbené postavy za žádné situace neztrácí na jejich charisma. Jenže Claire Danes a video pro Franny je tak přehrané, že jeho sledování vyloženě bolí, zapojení Ruska tak zbytečné, že spíš nudí a už vůbec po mně nechtějte, abych komentoval tu židovskou sabotáž. Jakoby by proti nim ve světě už tak nebylo dost nenávisti, ještě je nechejte odpalovat letadla, sakra.

Zkrátka se to tak nějak sešlo. Neříkám, že to byla špatná epizoda, natož pak nudná, jen že by si tvůrci mohli a měli dávat pozor na to, kam až jsou ochotni v rámci čím dál větších konspirací zacházet. Homelandu sluší spíše tiché, nevyřčené hrozby a určitá nejistota v tom, kdo s kým a kde stojí. V páté řadě jsou zatím hrozby poměrně čitelné a aliance vyloženě bijí do očí a podobné přeslapy jako tento, dokážou dosti značně ubrat na kráse. A další ošklivku Kačku si nepřeje nikdo.
.
.
.
Protože na začátku jsou divoké a vlhké a když odchází, vezmou vám barák i auto. Víc už v S05E05.

Diskuze (3)

S05E03

Quinn je Superman!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Showtime na to jde zatraceně chytře. Zase tu máme tzv. „startovací“ sezónu Homelandu, k seriálu mohou opět najít cestu Carrie doposud nepolíbení diváci. Unudila vás první sezóna xmrti? Kroutili jste během té druhé soustavně hlavou nad z prstu vycucaným dějem? Zlomili jste někdy v té době nad seriálem hůl a nepokračovali výbornou třetí a strhující čtvrtou řadou? Nevadí. Začněte bez cavyků znovu, anebo klidně úplně od začátku až letos. Vypadá to totiž, že se na nás skrze bednu znovu nekompromisně řítí dvanáctihodinové top špionážní drama...

Myslel jsem si, že lépe už snad ani být nemůže. Jenomže i pátý rok Homelandu je jízda už od samého začátku, a epizoda S05E03 – Super Powers to jen znamenitě potvrzuje. Čím nás chtějí tvůrci za několik dalších hodin překvapit a napnout, pakliže vystavěný děj už nyní atakuje únosnou hranici nebezpečně bušícího srdce? Nechme se překvapit. Carrie možná změnila práci (jo, tentokrát to tak fakt vypadá), bezpečno pro ni ale není ani v sousedním Německu. Zvlášť když po ní dle všeho pase jeden z nejtalentovanějších asasínů na planetě. Hitman.

Pro fanoušky seriálu je pochopitelně obřím bonusem, pokud jsou obeznámeni se stávajícími chraktery. I důvtiplnému divákovi-nováčkovi ale v obýváku záhy snadno dojde, oč zde běží, a nová storyline vlastně ani nemohla být načrtnuta srozumitelněji. Německým a americkým tajným službám kdosi dělá bordel v archivech narvaných citlivými informacemi, a takový únik top secret materiálů může obě země položit na lopatky. Protože teroristé nespí a efektivně využijí každé příležitosti, aby ochromili všechny, co stojí na opačné straně náboženské barikády.

Homeland si konečně naplno uvědomuje jeden z jeho nejdůležitějších faktorů, se kterým by se v budoucnu eventuelně daly provádět psí kusy. Čímž nemám na mysli nic menšího, než Carrieino záměrné vynechání medikamentů. Po vzoru pop-cornovějšího Limitless se naší hrdince na vyžádání otevírá ta část mozku, kterou ke své práci potřebuje: že mají vedlejší účinky za následek rozchod s partnerem a vlastní ohrožení na životě, s tím se popasujeme až v S05E04, hm? Nemám moc co dodat. Takhle si představuji pečlivě odměřený mix dramatu a thrilleru, který bez problémů utáhne i několikahodinovou stopáž namísto celovečeráku. Motherfuc-!

Diskuze (2)

S05E02

M-A-T-H-I-S-O


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

A mé veselé recapování pokračuje. Minulý týden jsem v recenzi k úvodu páté řady (která byla popravdě také takovým delším recapem) napsal, že ačkoliv se děj seriálu přemístil aktuálně do Berlína, postupně bychom se zase měli pomalu vracet na Blízký východ, odkud do Ameriky a Evropy proudí většina těch velkých, zlých, teroristických hrozeb. Po S05E02 – The Tradition of Hospitality zjišťuji, že přesun to byl setsakra rychlý a k mému velkému překvapení, pravděpodobně také pouze temporální.

Už na konci druhé epizody totiž tvůrci servírují hodně nečekaný vývoj událostí a za mě, přestože jsem duchem seděl v tom stejném autě, jako Quinn, a taky tajenku měl vyluštěnou zhruba o deset vteřin dříve, než on, až podezřele jednoznačný. K tomu se ale ještě vrátíme. Momentálně už vám asi došlo, že se mi jaksi nedaří cokoliv v letošní řadě Homelandu dopředu správně odhadnout. A to je pro někoho, kdo si libuje v různém teoretizování a odhadování vývoje všelijakých zápletek, dosti značný problém. A zároveň taky varování, abych to přestal dělat. Alespoň takhle nahlas. Tudíž od nynějška se toho zkusím vyvarovat a co přijde dál, už budou jen holá fakta. A na ty byla díkybohu druhá epizoda také bohatá.

Minule se Carrie a její šéf rozhodli pro krátkou, humanitárně-mediální návštěvu Beirútu, v Libanonu. Ten sousedí se Sýrií. Odtud proudí do Evropy uprchlíci. A taky tady řádí Islámský stát, za který se přes sedm set neměckých občanů rozhodlo odejít bojovat a naším problémem není to, co dělají tam, ale co budou dělat tady, až se odtamtud vrátí. Alespoň takový je pohled německé informační služby. Nějak podobně se cítí i CIA. To ale americkou novinářku a momentálně i kolegyni Carrie Mathison příliš nezajímá. Ta je pevně přesvědčená, že lidé mají právo vědět všechno a o všem a podobný názor sdílí i mladý hacker, který by se koneckonců rád zbavil i zbytku všech ukradených dat. To však nebude tak jednoduché. Pokud tedy nechce skončit ve vězení za takový ten malý přohřešek, kterému se u nás říká vlastizrada. Něco mi říká, že asi nechce. Mezitím už jsme tedy v Libanonu, kde stojíme na tiskové konferenci mediálního magnáta Otto Düringa, při níž se, překvapivě, nic nepokazí. Když ty dva následující útoky přijdou technicky až po skončení konference, už se to do ní nepočítá, ne? Já myslím, že ne. Kdo za nimi stál? A byl cílem skutečně bohatý mecenáš, nebo je to celé úplně jinak? Well, podle mě.. (nene, nenaletím si)

Ve jménu vlasti ve své druhé epizodě páté řady potvrzuje má vlastní slova a to, že zase letos budem při sledování čím dál prohnanější zápletky opět napnutí, jak kšandy. A to je dobře, přesně takhle si totiž mezinárodní thriller/drama/akční seriál na pozadí aktuálních politických témat (a nejen těch) představuji. Dokud tedy bude scénář fungovat, herci budou ve svých rolích i nadále takto přesvědčiví a Showtime nesleví na rozpočtu pro Quinna a jeho popravy, stejně jako pro Carrie a její zahraniční výlety za exotikou, budu spokojený. A spokojení byste měli být i vy. Snad si tu kvalitku budem ještě pár let užívat.

Diskuze (2)

S04E10

Die Hard + 1


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Skoro se ty dva týdny nedaly vydržet, viďte? Homeland je tedy v epizodě S04E10 – 13 Hours in Islamabad po sváteční pauze konečně zpět, divácká lapání po dechu mohou směle pokračovat. A i když se v celkem pětačtyřicáté části seriálu pravděpodobně nejedná o jeho zatím nejnapínavější zářez, za zdaleka nejakčnější jej lze označit naprosto s přehledem.

Rozdílná přání fanoušků se v internetových diskuzích mlátila hlava nehlava. Jedni doufali v kulervoucí hodinku ve stylu těžkotonážní mcclaneovky, druzí naopak vyžadovali střízlivější, dramatičtější přístup tvůrců k vyhrocené situaci na ambasádě. Jak to nakonec celé dopadlo? Nejlepším možným způsobem. Showtime se kupodivu dokázalo zavděčit oběma dohadujícím se táborům!

S chladnou hlavou operující Peter Quinn sice vážně bere krvavou spravedlnost do svých rukou a desítek vystřílených nábojů se opravdu dočkáme, z nutné akční vsuvky se ale naštěstí nestal béčkový hon za co největším počtem mrtvých muslimů. Peter namísto máchání se svojí pistolí opatrně plánuje, zbytečně neriskuje a snaží se promyšleně minimalizovat již tak nevyhnutelné ztráty na životech svých kolegů.

Ale že jich i přesto bude, vážení. Nebo jste si snad naivně mysleli, že když samotný Haqqani a jeho ozbrojený doprovod zavítají na návštěvu za ředitelem CIA, že z toho bude dojemná přehlídka vřelých úsměvů a bodrého poplácávání se po rameni? Vůbec ne. S jakou postavou se v seriálu rozloučíme nadobro? Ano, je mi smutno. To už ale prezident Ameriky odvolává truchlící a zotavující se Carrie s konečnou platností z Pákistánu, dost bylo tragédií.

Nebo ne? Věci se ani po zbytečném masakru kravaťáků nevyvíjejí zrovna tak, jak by měly, a Mathison je chtě nechtě donucena v zemi setrvat. Do finále přeci jen zbývají ještě dvě nářezové epizody, nahánění teroristických strašidel si žádá adekvátní rozuzlení. Vězte tedy, že pomsta chodí ve dvou, a na tuhle osudovou týmovku bude radost pohledět. Vždyť jen stačí, vypáčit ze starého známého mučením pár informací, a jsme zpátky na ledě!

Diskuze (8)

S04E09

Mariňáci, do boje!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

CIA si namyšleně chrochtá, jak je jednou z nejinteligentnějších (zvlášť, když to borci mají v názvu) agentur na světě, operujících s tajnými informacemi. Díky seriálu Homeland a jeho nové části S04E09 – There's Something Else Going On, ale Showtime naplno ukazuje, že podceňovat teroristy se nevyplácí. Nebo takhle: on je tu pochopitelně nikdo nemá za neškodné kašpary, teď se ale začíná Haqqaniho plán konečně jasněji rýsovat. A bude se umírat. Hodně.

První místo v žebříčku nejlepších zajetých seriálů za rok 2014 má Mathisonové tým u fanoušků televizních pecek jisté, o tom není pochyb. K dokonalosti tu vážně nechybí vůbec nic. Bravurně napsané postavy – check. Top dramatičtí herci z branže, kteří charakterům propůjčují věrohodnost – check. Scénář, který z diváků nedělá idioty a působí poměrně uvěřitelně – check. Napětí, akce, infarktové cliffhangery a smrtící tempo – double check. Ale to už se v recapu téhle špionážní parády zase po cca milionté opakuji, a nikoho to už moc nebaví.

Vážně je na TVZone opětovně nutné, vynášet thrillerovou stálici z místní kabelové stáje do nebes? Prošvihnout letošní nejpovedenější seriálový restart se vám jakožto žroutům televizního programu nevyplatí, my zde ale nikomu vlasy z hlavy rvát nebudeme. Toho se v amoku můžete dopustit jen vy sami – záleží na tom, kdy přesně vychválenou čtvrtou řadu osobně nakoukáte. Spoilery jsou totiž v tomto případě opovážlivě těkavou látkou, třeskuté prosincové finále rozhodně doporučujeme zažít na vlastní kůži.

V S04E09 jsme (kromě krtečkových patálií na ambasádě) byli svědky vypjaté výměny rozrušených lomeno natěšených rukojmí. Asistovala větrem ošlehaná Carrie a dále také v bezpečí "americké půdy" schovaný Quinn, který na celou akci dohlížel. Dvacetiminutová scéna na rozpáleném letišti má po nedělní pay-premiéře na svědomí další ohlodané klouby na rukou, tohle se holt jinak sledovat nedá. Jak to, že se ještě YouTube nemnoží videi rozrušených fandů u beden?

Zbývají nám do konce tři epizody. Což je dozajista k mírnému nepochopení, vzhledem k nezvyklému způsobu, jakým se tvůrci vypořádali s úplným finišem té aktuální. Všechno jde do kytek, Homeland se v následujícím týdnu promění z na první pohled komorního špionážního dramatu na pompézní rozmáchlou akci ve stylu Johna Ramba. Fakt, nekecám. Jak jinak by to totiž asi tak mohlo skončit, no jak? Řekněte mi to někdo. Prosím, řekněte mi to někdo...

Diskuze (12)

S04E07

You drive me crazy!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Showtime si hraje na doktory. V poslední epizodě Homelandu, tedy S04E07 - Rush, nás totiž zmíněná stanice nenápadně varuje, abychom dbali na přísné dodržování předepsaných dávek medikamentů. Jinak se laskavě připravte na následky. Lidé, trpící vážnou nemocí, vědí, že by její léčbu neměli brát na lehkou váhu - a právě o tom se přesvědčí i chudinka Mathison. S bipolární afektivní poruchou opravdu není žádná legrace, bohužel.

Připravte se na hutnou trainspottingovskou psycho jízdu. Anne Hathaway a další odpůrci si mohou z Carrie jako postavy dělat legraci klidně donekonečna, to ale nic nemění na tom, že je Claire Danes zatraceně nadaná herečka. Vážně bych díky téhle talentované blondýně neměl sebemenší problém uvěřit, že je zákeřná bipolární nemoc podobnými symptomy doopravdy provázena. Jak ale celá zdraví nebezpečná situace vznikne a proč je nebohá Carrie znovu až po mozek v problémech?

Oškliví teroristé totiž znovu úřadují, podstrčený manžel velvyslankyně Spojených států zavítal na další návštěvu Mathisonina apartmánu. Tentokrát ale nedojde jen na usvědčující fotografie léků, nýbrž na jejich... výměnu! Zda za placebo či rovnou za jed, to se dozvíme v následujících částech seriálu, účinek je však přesto okamžitý. A celkem efektivní. Poradí si doslova šílící agentka s nečekanou nervovou dysfunkcí?

A bude toho více. Minulá šokující epizoda plná fajn zvratů nastavila nová pravidla her, odehrávajících se na Středním (televizním) východě, Carrie s Quinnem musejí neprodleně na kobereček. Kárat je bude ten nejpovolanější z povolaných, na neplánovanou návštěvu Pákistánu přilétá samotný Andrew Lockhart aka ředitel CIA. Spěchá se tudíž ihned na pořádně vypjatou konferenčku, a z té pak přímo do další akce v pustině. Nuda? Tohle slovo v Showtime neznají.

Za jeden z nejsilnějších okamžiků S04E07 potom platí zdánlivě přátelský rozhovor Saula s jeho věznitelem, nechvalně proslulým ex-beduínem Haqqanim. Ten první se teroristu snaží pádnými dialogy překecat k celosvětovému míru, ten druhý jej naopak pomalu a nevtíravě verbuje na pákistánskou stranu barikády. Mrazivé. A dál? Inu, poté by tu pro nás tvůrci měli ještě úplné finále epizody, to už jsem si ale spolu s dalšími dvěma miliony diváků do těch kalhot suverénně cvrnknul. Nesmějte se. Jste v pořadí.

Diskuze (2)

S04E05

Stres na letišti


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Celý život nás ti moudřejší, zkušenější, no a prostě dospělejší z nás učí, abychom předem nikoho a nic zbytečně neodsuzovali. Svůj názor na kritizovanou věc či osobu bychom si měli vždy udělat až poté, co se s "předmětem" našeho zájmu důvěrněji seznámíme, ne dříve. Ale proč o tom celém píšu. Když se v červenci objevil první trailer na 4. sezónu Homelandu, zavrhnul jsem z prstu vycucanou zápletku ještě před startovní páskou. Větší zaslepené seriálové pochybení už mě snad letos nečeká...

Tři dny stará S04E05 – About a Boy úspěšně navazuje na zvraty narvanou epizodu z minulého týdne. Co začalo jako rutinní prácička pro pár agentů CIA v zahraničí, se během několika týdnů přetavilo v cosi, při čem padají hlavy nejen řadovým zaměstnancům agentury, ale i těm nejvýše postaveným papalášům. A bude citelněji hůře, jedna obzvláště vypečená teroristická nemesis totiž záhadně povstává ze záhrobí.

Úderné zvraty útočí s neochvějnou naléhavostí(Ne)ohrožený tým Carrie Mathison se dostává na stopu gigantického íránsko-pákistánského spiknutí a vyděračství, které by v konečném důsledku mohly zamíchat celosvětovými kartami klidně až v takovém měřítku, že už si na naší planetě za pár let poker nikdo nezahraje. Byla smrt agenta Sandyho jen pouhou shodou nešťastných okolností? A co všechno si vlastně CIA v momentě, kdy Carrie pro její místní pobočku schválila onen osudový dronový útok, zavařila?

Otázek je více než pádných odpovědí, sezóna ale zatím šlape a nezodpovězené aspekty diváka neiritují. Naopak vyvolávají jakýsi nutkavý pocit souzněnosti se zmatenými postavami a neutuchající hlad po dalších epizodách, týdny utíkají žalostně pomalým tempem. Během závěrečných titulků každého jednoho dílu má fanoušek Homelandu pocit, že sledoval dvacetiminutovou akční scénu, a ne padesátiminutovku narvanou napínavými dialogy.

Dokonce i na první pohled ubohá scénáristická klička – kterou se v celé pákistánské záležitosti ukazuje býti angažovanost Saula Berensona – zde překvapivě netahá za oči. Obrýlený kápo se dostává do nečekaně vyhrocených potíží, tvůrcům je ale stejně zbaštíte i s prutem. Stížnosti na nereálné dějové serpentiny nejsou na místě, když je o nenudící zábavu postaráno. A tak se Saul motá v bludném letištním kruhu, Carrie nadále vyučuje sexuální výchovu a Quinn je až po krk v tíživém rozpadu osobnosti. Psychologická část seriálu vykresluje znamenité kontury a bude ještě pořádná legrace analyzovat, jak nakonec jednotlivé charaktery dopadnou. Yep, i pátou řadu určitě chceme.

Diskuze (0)

S04E03

Láska, sex a špionáž


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Fajn, beru zpátky svůj mini-hate z minula. Mírně psychedelická znělka Homelandu je v plné parádě zpátky a dočkala se pochopitelně i nového vizuálního kabátku, což fanoušci po třech letech kvitují jak jinak než s povděkem. V epizodě s kódovým označením S04E03 a názvem Shalwar Kameez (tradiční ošacení obyvatelek indických států) nás ale návdavkem čeká ještě jeden návrat, přičemž i ten bude lahodit mnoha párům očí. Pozdravte agentku Faru! 

Sličná Carrieina muslimská spojenkyně, kterou si vedení CIA otrkalo v předešlé sezóně, naší hrdince znovu pomáhá v boji proti (nejen) pákistánským nepravostem. Uběhaná Mathison se - plna špatně skrývaného nadšení - ujímá vedení místní rozvědky a mimo jiné zjišťuje, že vztahy obyvatel s americkou ambasádou nejsou zrovna na civilizované úrovni. Zvládne bloncka ochránit agenturu, nevinné civilisty a také sebe samu? Jak na svou stranu získat vyjukaného přeživšího Aayana? Kolik tu stojí cigarety? A tak dále... Bez Saula by to celé dopadlo bůhvíjak.

Doma za mořem si mezitím Peter Quinn stále tyká s destruktivními záchvaty úzkosti a počínající depresí a ukazuje se, že začíná být nepříjemným trnem v patách nemála špiónských kravaťáků. Peterova plnoštíhlá kámoška na sex tuší, že se schyluje k pořádné bouři. Sympatické správkyni bytovky se ovšem nelíbí ani ta skutečnost, že Quinn ze spánku vykřikuje Carrieino jméno. Co s tím? Rozmrzelého agenta na nucené dovolené u bazénu čeká príma epizoda, v níž se mu docela razantně promíchají životní priority.

Co se konceptu samotného seriálu týče, dostávají se nám tu na světlo plazmového světa nové překvapující indicie. Otázka dne zní následovně: jak moc by se asi divákům líbilo, kdyby se restartovaný Homeland ubíral po notně romantičtějších cestičkách než doposud? Sledovanost napoví, Showtime to snad nezkoní. Držme tedy projednou palce nejen vývoji napínavé špionážní linky, ale i nalomeným srdcím skoro všech zúčastněných. Jestli mají scénáristé i nadále pod čepicí, žádný větší průser jejich dítku ve čtvrté řadě nehrozí. Doufejme.

Diskuze (3)

S04E01 + S04E02

Máma špión, táta hrdina.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

To není fér. Já se totiž na onu novou znělku vážně moc těšil, tvůrci se ale místo toho na mlsné fanoušky vybodli a servírují pouze výmluvné logo seriálu... Čímž ovšem zároveň sfoukáváme první a dost možná i nejokatější mínus nové řady. Homeland šlape dál. Bez poloviny zažitých postav, bez širší návaznosti na minulý děj – pořád je překvapivě na co koukat. Co všechno se v úvodním dvojdíle, tedy S04E01 a S04E02, povedlo?

Plnohodnotnou recenzi 4. sezóny můžete očekávat po jejím finále, dnes tedy opět pouze epizodicky. Seznamte se tímto prosím letos již podruhé (poprvé viz Hawaii Five-0) s pojmem "startovací sezóna". Showtime láká k bedně nové lidi, aktuální Homeland si díky zcela nové storyline užijí i dosavadní neználkové seriálu. Sympatické však je, že věrní znalci se zdaleka nemusí cítit ochuzeni o tři léta budovanou psychologii postav: fandové Carrie a spol. se sice lépe orientují v nové šlamastyce, bystří nováčci se na druhou stranu nikde zbytečně neztrácí.

Blonďatá Mathison se vypracovala k šéfce oddělení špionáže CIA v Afghánistánu. Nemluvně na krku, bipolární afektivní porucha v útlumu, deprese v hlavě. Poté, co agentura dostává tip na zaručený výskyt jednoho z hledaných teroristů, nařizuje Carrie bombový útok na inkriminovaný komplex pouštních budov. Potíže na sebe nenechají čekat ani půldruhého dne, počet civilních obětí totiž zdaleka neodpovídá původním odhadům. Zdánlivě spřátelený Pákistán dává od operace ruce pryč, v zemi Al-Káidy se rodí mladý hrdina s pomstou v krvi a CIA má zaděláno na pořádný průšvih.

Jak z toho ven? Pakliže snad z této ošemetné situace existuje cestička k lepším zítřkům, neprojde ji divák očima Carrie za pár dnů, na to vemte jed. V prvních dvou hodinách nové řady se vše správně zamotává, komplikuje a prostě bortí na všech myslitelných místech tak, jak to má ostřílený fanoušek napínavých seriálů na pokračování rád. Scénáristé a režiséři známého špionážního klenotu mají své řemeslo pevně v rukou, strhující hon za čistými štíty všech zúčastněných charakterů právě začíná. A šokující momentky po roce nadále vyrážejí dech.

Teď už ale co by mohlo věčným odpůrcům Homelandu vadit. Dobré rozhodně není, že se po šestatřiceti epizodách znovu vracíme ke zkopírované zápletce v podobě bombového ataku. Přesně takto dá se říci odstartovala nejen první řada, tentokráte zde máme akorát mladistvější verzi Nicholase Brodyho v podobě přeživšího Ayana Ibrahima. Není to sice na chlup stejné jako minule, žádnou přemíru inovace ale nečekejte. Za oči trochu tahá i průhledné hrocení několika scén (akce v autě, rvačka v restauraci), jejichž důsledek smrdí na dlouhé televizní minuty dopředu. Sem tam jednoduše uhodnete, co se bude dít v následující scéně.

Relevantní tím pádem je, položit si hlodavou otázku, zdali vás Homeland stále baví. Budete tvůrcům ochotni odpustit nenápadné ždímání zaběhnuté značky, funguje-li vše stále na jedničku s odřenýma ušima? Dokážete se nechat unést napínavým špionážním dějem plným napůl zbytečných zvratů a zamilovávat se čím dál více do jednoznačně nečernobílých postav? Odpůrci budou, myslím, opět nespokojeni. Za sebe jakožto za milovníka naspeedovaných příběhů, které mají hlavu a patu, však zatím křičím hlasité ano. Čekal jsem tragédii a ta se nekoná.

Diskuze (0)

S03E08

"... a kde je sakra Saul?"


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Běžné statistiky, změřené při sledování několika posledních epizod třetí řady Homelandu:

4x tik v oku z nemrkání
3x zrychlený dech
2x srdeční arytmie
1x cliffhangerové WTF

Bez přikrášlování, no vážně. S03E08 - A Red Wheelbarrow jsem osobně sledoval pozdě v noci (spíš ráno), a od poloviny tak trochu klimbal únavou. Stačilo však posledních dvacet minut s jednou sniperkou, zakrvácenou Carrie a Saulovým nečekaným setkáním, a cítil jsem se náhle jako po litru Red Bullu. Dočkáme se těsně před zlomovým finále prohlášení stanice Showtime, že by sledování závěrečných dílů špionážní hry na kočku a myš mohlo vážně poškodit zdraví? Nervy dostávají zabrat.

Tak si to pojďme sesumírovat. Synonymum pro CIA je slůvko "tajný", od čehož se následně odvíjí v podstatě celé fungování této agentury. Ta denně prošmejdí stovky vašich fotek z Facebooku, hledá v komentářích na netu propagandistická prohlášení, a snaží se z SMSek dešifrovat, kdykoliv kamarádovi tajně sdělujete, že "zítra už do školy konečně vezmete ten rum s colou". Paranoia? Jak chcete. Směřuji nicméně k tomu, že zůstat takovým tajným agentem leckdy vyžaduje nesmírné oběti. I kdybyste občas měli střílet do vlastních řad: tajná operace musí za každou cenu zůstat tajnou operací! Přesvědčila se o tom i zbědovaná Carrie poté, co zdejší kancelářské krysy vyčmuchaly další zajímavou informaci. Aby teď Mathison ochránila svědka, jenž by mohl dosvědčit Brodyho nevinu, rozhodne se jednat na vlastní pěst - programu navzdory. Nehynoucí láska k bližnímu tak zase jednou zatemní zdravý úsudek, a poteče krev. Než se pak stačíme po Quinnově adrenalinové akci pořádně nadechnout, nastupují na scénu poslední záběry epizody... které si pro sebe krade záhadami opředený Saul. Já na onu slavnou patálii s výslechem a žiletkou z první řady nezapomněl, a vy byste také neměli: Berenson je divný patron. Zlomí obrýleného vousatce nenaplněný vztah? Co má za lubem? Mrazí z toho pěkně.

A to je vlastně asi tak všechno, co by se dalo o S03E08 napsat. Showtime divákovi nejdříve vytře zrak, a pak s ním celým pro jistotu vezme také podlahu. Ohromným překvapením i nadále zůstává, že bez odsunutého Nicholase není seriál zdaleka polovičním, naopak. Daniny pubertální kiksy z minulé řady (i té nynější) jsou minulostí, rozvíjí se konečně důležitý děj a šťourá v psychologii postav. A z týdnů se stávají měsíce...

Diskuze (2)

S03E07

Bez zbytečných keců.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Podnadpis dnešního recapu mluví za vše. Máme totiž co dočinění s dost možná nejlepší epizodou třetí série, která stále dokazuje, že si dokáže poradit i bez výrazné a divácky vřelé postavy zrzavého teroristy, jenž je právě odklizen někde v drogovém doupěti v Jižní Americe. I o něm se v aktuálním díle s názvem Gerontion dočkáme několika zmínek, ale i tak šlape špionážní linie s Carrie, Saulem, Quinnem a Djawadim na výbornou. I v tak klidné epizodě, v níž spolu postavy jen mluví v zavřených místnostech, se najde mnoho prostoru pro nervydrásající napětí a emoce.

Strůjcem všeho je především Saul, úřadující šéf centrální bezpečnostní služby, který chce ještě před odklizení z funkce provést poslední tajnou operaci, jež může nastolit nové chápání ohledně situace na Blízkém východě. Proto v zákrytu s Carrie a Quinnem vyslýchá Majida Djawadiho, který financoval útok na Langley a jen tak mimochodem obral svou vlastní íránskou vládu o několik milionů dolarů. Proto Saul s brutálním vražedníkem, který v minulém díle zabil svou bývalou ženu lahví od vína, uzavře nevlídnou dohodu a pošle ho zpět do své země jako špeha, který bude donášet CIA. Vyhrocené paranoidní drama se i lehce otře kritiku této tajné organizace, jenž má především chránit co nejvíce amerických životů, ale spíše si stále ospravedlňuje své brutální činy. Své o tom ví Quinn, který na sebe musel před policií vzít brutální jatka z minulého dílu. Ještě než s tím ale nadobro sekne (jak to ke konci dílu skutečně vypadá), rozhodne se pomoct Carrie, která se dozví nové zásadní informace o člověku, jenž nastražil bombu do budovy CIA.

Podle preview na další díl se tak rozběhne nová zápletka s honem na bombového atentátníka a tak trochu se budou řešit i zákulisní machinace uvnitř CIA, kde Saul svým zamčením budoucího šéfa naznačil, že si s ním není radno jen tak zahrávat. U aktuálního dílu hlavně oceňuji, že se tvůrci naprosto vykašlali na výplňovou linii s Danou a její matkou (ta je snad konečně uzavřena nadobro) a velmi napínavým způsobem se soustředili na centrální zápletku, kterou zhutnili až na nutné minimum. Do politicky a špionážně laděného příběhu také umně zasadili Saulovu osobní linku s ženou, která na konci dojde do poněkud smutné pointy. V tomto případě se ukázalo, že méně je někdy více. Jen tak dál!

Diskuze (0)

S03E06

Malá krevní msta


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

S kolegou mcb to v rubrice shodně píšeme téměř ke každé epizodě, tak proč s dneškem dělat výjimky: Brody opět nepřítomen. Jenomže vážení, my tohohle nejoblíbenějšího televizního teroristu možná zase až tolik nepotřebujeme. Jak to? Scénáristé si za nynější část S03E06 - Still Positive zaslouží třikrát hurá a zápis do tvůrčí síně slávy, když se jim i bez jedné ze stěžejních postav seriálu opět daří, udržet konstantní divákovu pozornost.

Nepochopte mě, prosím, špatně. Každému, kdo má Homeland na seznamu jeho milovaných seriálů, musí být okamžitě jasné, že se s oholeným zrzkem do budoucna na tuty počítá. O to drsnější pak jistě bude finální cliffhanger na konci celé řady nebo Brodyho nečekaný nástup, rozumíme si. Jenomže když jde krásně vidět, jak se zatím na americké půdě bez problémů rozjíždí "nová", separátní zápletka, díky které máme možnost nahlédnout nejen do Saulovy minulosti, jde jednoduše veškeré lamentování nad Nicholasovou absencí v seriálu stranou. Myslím, že mohu s jistotou napsat, že jde navíc od počátku o pevně daný tvůrčí záměr, nikoliv o např. neshody s platem či vytíženost Damiana Lewise jako filmového herce, kteréžto faktory by mu jinak bránily v konspirační show účinkovat. Ale zpět k ději. Šestá část nám servíruje jeden z překvapivých mini-twistů hned zkraje celé třičtvrtěhodiny, když se dozvídáme o páce, kterou má CIA na svůj cíl v podobě Majida Javadiho. Carrie se díky malé lsti podaří ladně vybruslit z patové situace v podobě usvědčujícího výslechu skrze detektor lži, a začíná se závod s časem, ve kterém jde překvapivě i o život. Chladný Javadi je přinucen zúčastnit se výslechu s Berensonem (kdy rozběsněný Saul konečně získává potřebné divákovy sympatie), ještě před tím ale musí stihnout jednu nečistou prácičku... Utíkej, Carrie! To by jeden neřekl, jak s ním zamává mord ze msty: budete zírat.

Nemám, co dodat - absolutní spokojenost je zde bez jakýchkoliv výhrad na místě. Všem, kteří se na televizní lapálie nejznámější zpravodajské služby za velkou louží před rokem naštvaně vybodli z důvodu, že již nemá co nabídnout a leda tak k smrti nudí, by měli zbystřit. Třetí sezóna Homelandu je zatím jasným důkazem toho, že scénáristické berličky vážně nejsou zapotřebí, načrtnete-li si předem promyšlenou, inteligentní story. Zdravím Breaking Bad.

Diskuze (0)

S03E05

Není nad trochu jógy.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tentokrát zase bez Brodyho. Nejoblíbenější zrzavý terorista na světě je stále odklizen do ústraní kdesi v Jižní Americe a vše musí na bedrech odnášet bipolární agentka Carrie a její nadřízený Saul. Právě oni dva tvoří dvě hlavní linie nejnovějšího dílu s názvem Yoga Play, v němž dojde ke dvěma (možná i třem, počítáme-li vedlejší linii s Danou) zásadní zvratům, které opět posunou příběh do další nečekané roviny.

Atmosféra navíc stále exponenciálně houstne a jako diváci tušíme, že věci tak dlouho v klidu nezůstanou. Jen co se Carrie snaží vzpamatovat z téměř „geniální“ kamufláže zkonstruované se Saulem, aby se společně dostali k člověku, jenž si objednal útok na Langley, zjeví se před jejími dveřmi zoufalá Jessica a žádá jí o pomoc při nalezení Dany. Bývalá Brodyho milenka nakonec svolí a velmi razantně rozhodne riskovat odhalení celé mise kvůli nalezení dcery muže, kterého miluje. Po krátké akci s perfektním krytím lekce jógy Carrie nakonec dopomůže k tomu, že se psychicky nevyrovnaná Dana vrátí domů, poté co se z televizních novin dozví, že její mentálně narušený přítel může za sebevraždu svého bratra. Mezi tímto rodinným dramatem se také rozvíjí linie Saula, jenž je pozván na výroční lovení kachen, které pořádá guvernér. Rozradostněný Saul, jenž měl být zvolen oficiálním ředitelem CIA, však odchází z akce zklamán, když je do funkce dosazen jeho nepohodlný kolega. Věci se ale ještě zhorší - ke konci totiž vše směřuje k nečekanému cliffhangeru, v němž je Carrie unesena ze svého domu a předhozena před Majida Javadiho, tedy strůjce útoku na centrálu CIA.

Homeland tedy pokračuje v dalším napínavém mixu psychologického dramatu, konspirační podívané a šlapající žánrovky, která se pomalu ale jistě začíná dostávat do nervydrásajících kolejí nastolených druhou sérií... a to je po vlažném rozjezdu jedině dobře. Dle preview na šestý díl se máme skutečně na co těšit.

Diskuze (3)

S03E04

Carrie On.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Po předchozí deprimující epizodě, které k sobě paralelně stavěla příběhy Brodyho a Carrie, od sebe sice vzdálených několik tisíc kilometrů, ale prožívajících stejná muka, je aktuální epizoda Homelandu dalším návratem do zajetých kolejí. Ale to vůbec neznamená špatně. S Carriiným úvodem v blázinci, který jakoby by vypadl z Přeletu nad kukaččím hnízdem, se dostáváme do dalšího kolotoče intrik a machinací, z nichž bude klubko nití velmi složité rozplést. Aby také ne, když závěr dílu přinese jeden malý, ale docela nečekaný zvrat, který nám nabídne pohled na rozestavěné postavy v nové perspektivě.

Většina aktuální epizody se však samozřejmě soustřeďuje na Carrie – Brodyho nechali tvůrci opět stranou (že by náš čekalo každý díl střídání?) a kromě trošku bezvýznamné zápletky s Danou a jejím pološíleným přítelem, která opět trošku vyplňuje hlavní linii, se čistě zaměřujeme na osudy bývalé elitní agentky CIA, jenž po propuštění z psychiatrické léčebny nemá nic. Vůbec nic.  Zmražený účet, zabavené auto, zablokovaný pas a zmanipulovanou rodinu a jediný přítel, kterého si myslí, že má, spolupracuje s CIA na jejím odposlouchávání. Proto zoufalá Carrie souhlasí se setkáním s tajemným panem Franklinem, jenž jí zasvětí do svých plánů, v nichž se má sejít s jedním člověkem – shodou okolností tím, který pravděpodobně financoval útok na Langley. Závěrečná scéna se Saulem však trochu obrací karty a sděluje, že věci, které se děly v předešlých čtyřech dílech, nemusí být takové, jaké na první pohled vypadají.

Homeland tedy dále servíruje napínavou hru kočky s myší a i když v ní viditelně chybí charismatická postava Daniela Lewise, stále nabízí strhující žánrové řemeslo a zároveň zcela nečernobílý pohled do útrob centrální bezpečnostní agentury. Jsem zvědav, kam se příběh posune dál...a zda dosáhne infarktovosti druhé série.

Diskuze (1)

S03E03

Nicholas Brody T-101?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Schopnost orientovat se v různorodých geografických polohách - nejen tuzemských - se časem může nejednomu našinci klidně hodit. Nikdy totiž nevíte, kdy si budete muset nečekaně sbalit svých šest švestek, a vyrazit na dlouhou, nedobrovolnou dovolenou do exotických jihoamerických městysů, v nichž to smrdí krví a ostrými náboji. Ano, v nové části Homelandu s kódovým označením S03E03 - Tower of David, se po dlouhé době konečně podíváme za Brodym... Slavný terorista se v ní ukrývá ve Venezuele. V depresivní metropoli Caracasu. V největším nedostavěném betonovém obrovi široko daleko.

Necháme protentokrát tenkou hranici mezi fiktivními a autentickými souřadnicemi stranou (tj. skutečné místo natáčení vs. lokace v seriálu), a přesuneme se raději k trablům, které momentálně sužují naše dva hlavní hrdiny, tedy Carrie a právě Nica. Brody se na scéně třetí řady špionážní show objevuje o dost méně okázaleji, než byste asi čekali. Bezvlasý, pohublý, olovem prošpikovaný umírající uprchlík má přeci jen pěkně daleko do bývalého vysoce postaveného politika v mocenské hierarchii USA. Tolik kulek neschytal pomalu ani Arnold v dobách své největší terminátoří slávy. A tak se hned vesele/akutně operuje v provizorních podmínkách (čti v garáži) a pod dozorem pochybného lékaře, načež je Nicholasovi předepsána nut(d)ná rekonvalescence.

Tohle ovšem zdaleka není obyčejná nemocnice: Davidova věž se hemží po zuby ozbrojenými latinoameričany a asi jediné pozitivum, které byste tu našli, je dech beroucí výhled zpoza nedostavěných zdí vzdušných "pokojů". Brody je sice za záchranu života vděčný (o pozadí přestřelky se toho zatím moc nedozvíme, na flashbacky rovnou zapomeňte), setrvávat na jednom místě pod dohledem sličné ošetřovatelky se mu však pochopitelně nehodí - i když vše údajně zaštiťují spojky Carrie. Studená zem, spousta času na přemýšlení, příděly jídla a omezení svobody = vězení. Historie se opakuje! Tvůrci divákům dokazují, že napínavou (nebo minimálně zajímavou) část příběhu lze klidně odvyprávět i v jedné, dvou, třech ateliérových místnostech. Homeland si vybírá svou poklidnou, téměř "artovou" část, a rozhodně to není na škodu, naopak.

Nikterak růžově se potom nemá ani zdrogovaná, čím dál osamělejší Mathison. V její linii se totiž za zdmi bezútěšné léčebny pro psychicky choré nadále hraje mrazivá hra "paranoia vs. bipolární afektivní porucha". Vážně tu někdo na blonďatou vyšetřovatelku chystá gigantickou habaďůru, nebo jsou to všechno jen příznaky jedné obzvláště nepříjemné nemoci? Izolace téhle holce každopádně neprospívá. Vypadá to, že o Saulově motivaci, důsledcích jeho činů a celkové (ne)věrohodnosti charakteru se bude na netu diskutovat ještě dlouho. A tak to má být. Neříká se konec konců nadarmo, že mírná paranoia bystří zdravý úsudek!

Diskuze (0)

S03E02

Přátelé se nezastrašují!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jsme ještě stále teprve na samotném začátku třetí sezóny oblíbeného špionážního hitu, a přitom se tu už dávno střílí ostrými náboji a praktikují se kontroverzní sexuální scény - to jen tak na okraj. Tohle má totiž pořádné grády! Studie ohledně nekalých praktik tajných informačních služeb v USA by zde v případě nové epizody Homelandu s poněkud atypickým názvem Uh... Oh... Ah... bez problémů vydala na sáhodlouhý tématický článek. Pakliže vás finále druhé řady zklamalo, start té aktuální si zatím beze zbytku napravuje reputaci.

Zastrašování rozhodně nespadá do výčtu charakterních dovedností, jimiž byste se chlubili na výročním večírku Přátel vybrané etiky. Vyhrožovat se prostě nemá, a basta, konec diskuze. Jenomže co když jste tak trochu paranoidní? Těžce nemocní nebo na pokraji psychického zhroucení? Co když se vám ve skutečnosti tenhle "přítel" snaží pomoci a návdavkem láskyplně poradit, ne udělat efektivní "bububu" a zahnat vás vyděšené do kouta? Carrie je na vážkách: právě strhaná hlavní postava napínavé show totiž v S03E02 řeší, kde se nachází tenká hranice mezi přátelskými radami a skrytými výhrůžkami. A divák se v tomhle konspiračním víru pochopitelně ztrácí také, což je pro seriál ohromná pochvala. Největší devizou, kterou se tvůrcům daří ukázkově prodávat, se tak pro stávající sezónu stává perfektní práce s nejistotou v souvislosti s dobrými či špatnými úmysly většiny zúčastněných. Kdo se vyprofiluje v utajeného záporáka, a kdo od začátku kope za správný tým ale nelze to o něm nyní s jistotou říci? Dešifrováno do češtiny: Saul je tajemnější než kdy dřív, a to si pište, že mu ještě bude věnováno minimálně několik vypočítavých cliffhangerů. Zdrogovaná Mathison se z téhle návštěvy psychiatrie už možná nikdy nevzpamatuje...

A jak se má Brodyovic famílie? Pokud jste se od posledně dalších sedm dlouhých dní znovu těšili na ztraceného Nicholase, máte pořád utrum. V Showtime má někdo očividně pekelnou kuráž, když scénář zrzavého teroristu i nadále drze ignoruje. Ale co, však nám to bylo předesláno, víme - o to více šokující bude Brodyho návrat, to je jisté. Linie se tak zatím stále točí kolem vnitřně rozervané Dany a jejího milence, či se umně zabředává do větších podrobností ohledně agenta Quinna a jeho tajných misí. Líbí se, a hodně. Jen tak dál!

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.