Hráči

Ballers

Plakát k seriálu Hráči

Hráči /2015-2019

Tvůrce: Steve Levinson

Režie:

Hrají: Dwayne Johnson, Omar Benson Miller, John David Washington, Rob Corddry, Troy Garity

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)

Koukat nebo nekoukat?

Komedie bez komedie


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

V tomhle asi zdaleka nebudu sám. Vrtá mi totiž hlavou, odkud vytáhli produkční Hráčů onu nemístnou žánrovou nálepku "komedie". Svéhlaví Ballers k ní mají asi tak daleko, jako Hra o trůny ke sci-fi parodii z osmdesátých let – takže hrozně moc. Překvapením nicméně je, že jakmile se na The Rockovo přehrabování se v bankovních účtech hráčů amerického fotbalu přestanete dívat jako na srandu a začnete jej brát jako drama, tak najednou funguje. A ve čtvrté epizodě se dokonce překonává.

Obrovskou výhodou seriálu je bezesporu jeho sympatická stopáž. Pravděpodobně také díky ní si Johnson vydupal druhou sezónu. Spousta diváků si nejspíš řekla, že je několik půlhodinek s jejich oblíbeným hercem nezabije, a právě proto se nyní na mdlé Hráče dívá (ahoj, jmenuji se Davies), i když se v nich dlouho v podstatě vůbec nic nedělo. Teď se ale konečně blýská na lepší časy. Rozjezd sice trval dvě hodiny, slibuje však mnohé.

Nakonec se tedy klidně hecněte, no vážně. Ale pamatujte, že základní pravidlo při sledování zní: tady komedie nevyšla, hledejte raději čitelnější dramatické linky. Spencer (Johnson) se skrze jeho firmu snaží řídit finanční a kariérní život Vernona, toho času talentovaného sportovce. Do toho se ale musí umírněně hádat s vyčůraným Reggiem, který má s bratránkem trochu jiné zbohatlické plány a nechce, aby jim dvou šéfoval někdo chytřejší, než jsou oni sami. Ve Spencerovi to tiše vře, bude horko. Jak dlouho snese chlap jako hora urážky od prťavého namyšleného debílka?

Zajímavé je, že ani ostatní dramaturgické linie nejdou pro podobné hrátky s narací daleko. Seriál je zejména o tom, jak se kdo charakterně vyrovnává s odlišným životním stylem, než na jaký byl doposud zvyklý. Rickyho šikanují noví spoluhráči v NFL, Charles se namísto zápasů musí naučit prodávat auta atd. Natočené je to celkem svižně. Za sebe tudíž závěrem říkám, že se u Hráčů ani zdaleka nenudím. Ano, vyštípané postavy se tu chovají jako buranští idioti, jenže přesně to mají chytře vepsané ve scénáři, aby jim Dwayne musel neustále stát za zadkem. Dokoukat zbytek nadějné série utrpením rozhodně nebude...

Proč se připojit k týmu:

  • yep, je to přesně ten Dwayne Johnson
  • od HBO se nejspíš seriálového odpadu jen tak nedočkáme
  • machrujte na kamarády se znalostí zákulisí NFL!

Proč se raději upsat konkurenci:

  • první tři epizody jsou v podstatě o ničem
  • žánrová nálepka "komedie" je špatný vtip
  • The Rock se tu nepere, nikdy

Pokud se vám Hráči líbí, vyzkoušejte už konečně onen do nebes vynášený Vincentův svět, v němž se partička mlaďochů rozkoukává po dravém Hollywoodu a společně zkoušejí, jaké to je, užívat si večírků s filmovými celebritami. K seriálu ovšem nemá moc daleko ani oceňované Californication. V něm vlastně Hank Moody také pořád jenom pařil, (ne)hlídal si prachy a pomiloval se pomalu se vším, co mu přišlo pod ruku. Jo, v Ballers se š*ká. A fetuje. Poměrně často.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.