Hráči

Ballers

Plakát k seriálu Hráči

Hráči /2015-2019

Tvůrce: Steve Levinson

Režie:

Hrají: Dwayne Johnson, Omar Benson Miller, John David Washington, Rob Corddry, Troy Garity

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

5. řada

Poslední sezóna.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *      

Ballers. Seriál, jemuž jsem dal před 4 lety šanci, a on mi to oplatil velmi kvalitní zábavou. V té době byla dramedy s Dwaynem „Rockem“ Johnsonem trochu utržená ze řetězu a ráda ukazovala divočejší život hráčů amerického fotbalu, kde nechyběly divoké párty, modelky a smlouvy za desítky milionů. Byl to krásný pohled, ale všechno se vyvíjí, a tak se vyvinul i seriál. Dospěl a přijal zodpovědnost. A teď jsme na konci této cesty.

Minulá řada mě zklamala, a svým způsobem jsem doufal, že to tenhle ročník napraví. Obzvláště, když se jedná o konec sportovního hitu. Po konci prvního dílu nové série, jsem si najednou uvědomil, že předchozí sezóna za ten rok u mě klesla ještě o trochu níž. Nicméně pořád jsem byl natěšený na nové díly a těšil jsem se na setkání s postavami, které jsem si prostě oblíbil. O to větší šok si pro mě nové epizody přichystaly. Vážně jsem čekal, že se tvůrci do toho pustí ve velkém stylu a přichystají si pro nás rozlučku se vší parádou. Vytáhnou se zajímavým příběhem, budou postavy posouvat k nějakému zakončení, zkusí být odvážnější. A nebudu vás napínat, nakonec k tomu taky dojde. Největší problém však je, že to přijde až příliš pozdě. A nemá to takový účinek, jaký byste čekali.

 

Po příběhové stránce to na první pohled působí velmi zajímavě, nicméně opak je pravdou. Přátelství mezi Spencerem a Joem skončilo, a oba si šli vlastní cestou. Joe se spojil s Lancem (Russell Brand) a v LA vytváří velký sportovní komplex. Spencer chtěl odejít na odpočinek, ale pak přijde nabídka, která se neodmítá, a to stát se vlastníkem fotbalového klubu. Jenomže to stojí hodně peněz, a vyžaduje spoustu laskavostí a domlouvání. A v neposlední řadě také požehnání NFL, s níž nemá Spencer nejlepší vztahy. Charles je stále manager týmu LA, přesto mu pomalinku dochází, že to není život, jenž chce, a moc tomu nepomohly menší infarkty. Ricky se snaží dostat do formy. Bohužel ho však srazí auto a on začne chápat, že je to pro něj konečná. Vernom se pak rozhoduje, jestli přijme luxusní nabídku, nebo se stane hvězdou e-sportu a prorazí v League of Legends. A z toho Reggie nemá vůbec radost.

 

Seriál je od HBO, takže se mu zase dostalo té nejkvalitnější péče. Vizuálně fotbalový kousek pořád vypadá parádně. Je krásně „vyleštěný“ a nechybí tu samozřejmě luxusní obleky, nádherné ženy, stylová auta a k tomu přesně padnoucí hudba. A tento efekt parádně umocňují i samotní herci. Dwayne Johnson má charisma na rozdávání a dokáže na sebe strhnout pozornost. Rob Corddry má zde mnohem více prostoru a využívá ho na maximum. Zbytek herců odvádí své standardní výkony, ale nikdo nemá žádnou nezapomenutelnou scénu, či nějakou větší hereckou výzvu. Opět se zde ukáže několik cameo roliček ze světa sportu či filmu (Pedro Pascal, Justin Long).

Stejně jako v minulých řadách, ani tentokrát si tvůrci neodpustili menší sociální kritiku. Zde se hodně zaměřují na dostupnost zbraní a jejich použití. Rozhodně to zde ovšem nehraje tak velký prim. Největším tématem Ballers je, jakým způsobem se NFL chová k vysloužilým hráčům, a co obnáší zranění ze hry. A tohle téma mně dost sedlo a je tu efektně zpracováno.

 

Jak už jsem naznačil ve druhém odstavci, největším problémem finálové řady je, že se rozjede až moc pomalu. A když skončí, tak nezanechá v divákovi to, co by měla finální řada zanechat. Samotné finále je sice povedené a skvěle ladí k atmosféře seriálu, přesto nemá takovou sílu, jakou by mělo mít. A jakou jsem si po těch letech přál. Ballers je pořád dobrý seriál, stále je správou zábavnou oddechovkou, která si nás získala. Jen se v poslední sérii dost dlouho motala v kruhu, než se rozhodla, jakým směrem chce vyrazit a co divákům chce dát. A tohle mě dost zamrzelo. Bohužel.

PS: Finále si nechává dost otevřené dveře, takže se třeba někdy v budoucnu bude pokračovat.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

4. série

From Miami to LA.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *   

Psal jsem to už v předchozích recenzích a nebude od věci to zopakovat. Hráči jsou pro pány ta nejlepší oddychovka v televizi. I když, se seriál za ty čtyři roky dost změnil (rovná se, že dospěl), tak si stále udržuje své hlavní klady,a já jako divák jsem se těšil na další díly. Bohužel se ve čtvrté řadě objevilo pár věcí, se kterými mám trochu problém.

 

Hned první minuty čtvrté série přináší obrovské změny. Tou největší je výměna prostředí. Hráči se přesouvají z prosluněného Miami do města andělů Los Angeles. A jdou všichni. Tvůrci to vyřeší pár oslími můstky, aby to sedělo a o nové zápletky a starosti je postaráno. Spencer a Joe už nejsou malé ryby, ovšem dost velcí podnikatelé, kteří také dokáží máchat před obličeji šeky s desítky miliónů. A to, co se naučili na východním pobřežím, teď chtějí aplikovat na západním. Jenže ne každému tento přístup sedne, a ne každý se posadí na zadek ze Spencerových svalů a velkých řečí.

Nejvýrazněji to ukáže Lance Klians (komik Russell Brand), jenž je sám sobě šéfem a rozhodně se mu nelíbí, že by se měl někomu zodpovídat. Do toho Spencer rozjede svojí vlastní “malou křížovou výpravu“, proti NFL a NCAA. Joe se mezi tím snaží udržet všechno nad vodou a uklízet nepořádek, který po tomto tažení vznikne. Charles v minule řadě zabral, a teď dostal místo generálního managera v týmu LA. Ricky koupil pro svou rodinu krásný dům v bělošské čtvrti, snaží se dostat zpět do formy a chce se dostat do Charlesova týmu. Vernom a Jason nemají tolik prostoru, ale jejich linky aspoň pobaví. Mnohem více prostoru pak dostává Reggie, jenž začne pomáhat Joeovi.

 

U minulé řady jsem si stěžoval, že největším problémem je neatraktivní příběh. A fakt mě mrzí, že to musím napsat i tady. A přitom to zpočátku díky změně prostředí vypadalo, že tentokrát to bude jiné. Celkově mám z příběhu děje série dost rozporuplné pocity. Nejde o to, že by dané zápletky byly špatné, ale je jich až moc, jsou zbytečně překombinované a chybí jim osudovost, tah na bránu a místy i srdíčko. Tvůrci si občas neodpustí menší vyjádření k současné politické situaci, nebo nám představí vysokoškolský fotbal a jeho fungování, co se týče výběru škol a týmů, kde úspěšný hráč může hrát. Jenže nám evropským divákům chybí to “podhoubí a zakořeněnost“, díky němuž by nás tyto detaily opravdu chytly.  Takže nás zaujmou, ale dost často se v nich budeme ztrácet. Tohle všechno bych byl ochotný příběhu a tvůrcům odpustit, když by prostě neplýtvali potenciálem konkrétních zápletek a mnohem lépe pracovali s postavami, k nimž jsme si za ty čtyři roky vypracovali nějaký vztah.

 

Co se týče hereckých výkonů, tak tady nedošlo k žádné výraznější změně. Všichni si jedou svoje a v pohodě si odehrají svůj standard. Jen mi místy přišlo, že místy jedou na půl plynu a mohli ze sebe v daných scénách vymáčknout daleko více. Tedy až na Johnsona a Corddryho. Z prvních dílů jsem byl dost nadšený z Russella Branda a jeho živelné energie, jež v kontrastu s Johnsovým přístupem byla dost příjemná změna, jenže ani z toho nakonec v druhé půlce sezóny nic nebylo. Těšil jsem se na Kevina Duranda, jenž se však objeví asi třikrát za celou řadu. A cameo roličky sportovců jsou sice fajn, to je ovšem asi tak všechno.

Hráči mě ve své čtvrté řadě lehce zklamali. Je vidět, že se hodně přešlapovalo na místě a hledal se konkrétní směr, jenž se našel až v posledních pár dílech, které byly rovnou o dost zábavnější. Nicméně pořád vím, že to mohlo být lepší, jen kdyby se tvůrci drželi trochu více při zemi. Méně je prostě někdy více. Pořád to nemění nic na tom, že se na pátou řadu těším a budu na ní koukat. Status “letní“ pohovky totiž zůstává nezměněn.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

3. řada

Všechno nebo nic.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *  

Hráči jsou zpět a s nimi i jeden z největších sympaťáků a dříčů dnešního Hollywoodu Dwayne “The Rock“ Johnson, který pro svůj srdcový projekt doslova dýchá. A já mám velkou radost, že si seriál ve třetí řadě udržel své kvality, jelikož co si budeme povídat, u většiny seriálů je právě třetí řada tou zlomovou.

 

Třetí série začíná pár měsíců po konci té druhé. Spencer je po operaci, získal licenci a začíná přemýšlet o tom, co by chtěl po sobě na tomto světě zanechat. A že už má také nejvyšší čas být otcem. Joe se více zapojuje do obchodu, stává se rovnocenným parťákem Spencerovi a berou ho tak i ostatní. I zbytek hráčů se posouvá. Charles už nechce být jen „podržtaškou“ a rád by se prosadil v branži jako trenér. Ricky zbouchl jednu holku a připravuje se na roli otce a do toho má po otřesu mozku psychické problémy. A Vernom si to zas pokazil, když podporoval legalizaci konopí. Jo a abych nezapomněl, celá třetí řada se točí okolo toho, že by Spencer rád nechal postavit nový stadion v Las Vegas a následně tam přesunul jeden tým. Takže musí sehnat peníze a vypořádat se s ligou, již vede NFL a těm se jeho záměry vůbec nelíbí kvůli určitým věcem z minulosti.

 

Právě v příběhu je největší problém této řady. Ten totiž zkrátka není tak atraktivní a zábavný jako v předešlých řadách. Postavy dospěly a začínají se chovat rozumně, přemýšlí o budoucnosti a následcích svých bouřlivých životů. Což by samo osobě nebyl vůbec žádný problém, kdyby to bylo scenáristicky dobře provedené. Jenže právě zde tvůrci malinko pokulhávají Je vidět, že seriál má celkem dost postav a linek, a ne všechny dostanou tolik prostoru, kolik by bylo třeba. A kvůli tématu tomu chybí jakási lehkost a svěžest z řad minulých. Pořád to má však naštěstí desítky výborných momentů, jež dokáží vykouzlit úsměv na tváři. I znělka je pořád stejně boží.

Po herecké stránce je to stále parádní a já jako divák si nemám na co stěžovat. Herci si sedli ještě lépe, než jsem čekal. Od Johnsona s Corddrym, přes Washingtona s Millerem. Ani nové tváře nezůstávají pozadu a kradou si dost prostoru pro sebe. Excentrický miliardář v podání Stevea Guttenberga (Mahoney z Policejních akademie!!) si svoji arogantnost a prachy doslova užívá. Totéž platí i pro Stevena Webera, jenž si zahrál dalšího miliardáře, jenž je ke všemu starší brácha šéfa Andersona. Spencerovu novou nemesis navíc poprvé ztvárnila žena, Emayatzy Corineald, a hezky mu vrací jeho arogantní chování k něžnému pohlaví z jeho mladých let. A posledním velkým nováčkem je kráska Serinda Swan (Medusa z Inhumans), jež se velmi dobře zhostila role Chloe, pro niž začalo tlouct Spencerovo srdce.

 

Hlavní linka Hráčů je krásně ucelená, velmi dobře se jí povedlo zapojit do hry nové tváře a funguje bez problému. Totéž platí i pro vedlejší linky, které samotně fungují dobře i na omezeném prostoru. Ale společně to neklape tak, jak by mělo. Pořád se někam spěchá a není čas některé zápletky pořádně vygradovat, takže ve finále pak vypadají, jako kdyby byly spíchnuté horkou jehlou. Což je z mého pohledu velká škoda. 

I přesto, že mám k některým věcem mnohem větší výhrady než v předchozích řadách, stále si budu stát za tím, že jsou Hráči parádní oddechovou podívanou, která dokáže velmi dobře pobavit. A mě to pořád hodně baví, takže jim těch pár přešlapů v pohodě odpustím a budu se v klidu těšit na čtvrtou řadu.
Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

2. sezóna

Kolotoč problémů a cesta za vykoupením.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * * 

Hráčům jsem minulý rok dal šanci a oni mi to oplatili výbornou oddechovou podívanou ze světa amerického fotbalu. Hráči si tu užívají toho nejluxusnějšího života v slunném Miami, podepisují milionové smlouvy, balí nejhezčí holky pod sluncem, užívají si život plnými doušky a občas udělají nějakou tu “menší“ party, aby upustili páru. Prostě obyčejný život, když máte několik milionů na účtu. Je to parádní seriál převážně pro pánské publikum a jsem rád, že i ve druhé řadě se tohoto trendu drží.

 

Děj seriálu začíná tam, kde skončila první řada. Joe a Spencer rozjíždějí své velké plány a už nechtějí být velkými rybami v malém rybníčku, ale stát se pravými žraloky ve velkém moři. Jenže v tomhle moři plavou i další žraloci, a ty se o svou potravu nechtějí s nikým zadarmo dělit. A tak čeká Spencera a Joea spoustu problému, které neustále budou muset řešit a jakmile je vyřeší, tak se objeví nové. Ke všemu navíc vyplouvají křivdy minulosti, takže to bude tenkorát dost osobní. Přesto se příběh netočí jen kolem hlavní dvojice, ale i kolem starých známých jako je Ricky, Charles anebo Vernon.

Na Hráčích se mně líbí to, že to celé působí dojmem, že takhle nějak to v největší fotbalové lize a soukromí jejich hvězd opravu chodí. A také fakt, že herci si tento kousek plný divokých party prostě užívají a baví je hrát své postavy. A díky tomu jim jejich životní trable věří divák o dost více a navíc mě jejich průsery ještě více zajímají. A někdy i pořádně dojímají. A jakmile fungují herci, tak je logicky z půlky vyhráno.

 

Dwayne Johnson je totiž prostě největší sympaťák v Hollywoodu. Je to dříč, jde z role do role, a i tak si najde čas pro tento svůj evidentně malinko srdcový seriál. A mně se líbí, že do toho jde pořád naplno. Jeho charisma je obrovské (stejně jako on sám) a právě on je opravdovým tahounem seriálu. Rob Corddry je potom jako věrný parťák Joe parádní a chemie mezi ním a Johnsonem je fakt super. A když je vidím, tak si hned vzpomenu na pravé chlapské přátelství ve stylu Californication. Potěšil mě John David Washington (syn Denzela Washingtona), který svého Rickyho zahrál moc dobře a je na něm snad ze všech nejvíce vidět posun oproti minulé řadě. Z herců mě ještě dost mile potěšil Andy Garcia jako Spencerova nemesis Andre Allan, jenž si svou postavu milionáře i přes malý prostor užívá, co to jde.

 

U minulé řady jsem si trochu stěžoval, že neměla ucelený děj, a většina příběhu byla složena z toho, že se stal nějaký problém a naše oblíbená dvojice ho musela do konce epizody vyřešit. Tady je tomu jinak. Děj je soudržnější, hlavní dějová linka je krásně nalajnovaná a vedlejší linky ji krásně doplňují. Jako celek to pak funguje to parádně a Hráči tentokrát drží mnohem více pohromadě, než v loňské řadě. Problém se ukáže až kolem půlky série, kdy se zbytečně přešlapuje na místě a je to takové čekání na správný moment, který bohužel přijde až o dvě epizody později. A je to celkem škoda, protože je to zbytečná chybička, které se šlo v pohodě vyvarovat.

 

Hráči jsou ve své druhé řadě stejně zábavní, jako byli ve své první, a stále si udržují svůj punc stylové odpočinkové zábavy, od které dostanete přesně to, co chcete. A upřímně musím říci, že není moc seriálu, které mají tak moc fajnovou „feel-good“ atmosféru a parádní úvodní znělku, která vás správně sportovně nakopne. Hráči nejsou bezchybnými seriálem, a já to po nich ani nechci. Já po nich chci, aby mě bavili, a to se jim stále daří na výbornou. A o to přeci jde především, nebo ne?

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (3)

1. sezóna

Auta a holky nejsou všechno


Sdílet:

Tak fajn. Předem jsem se rozhodl, že to tentokrát nebudu zbytečně okecávat: z Ballers se totiž po deseti částech vyklubala zatraceně stylová odpočinková dramedy. S Karlem a jeho níže popisovanými porodními bolestmi sice souhlasím, stejně jako s tvrzením, že fandové Vincentova světa v seriálu asi neuvidí nic moc nového, jenže právě zde veškerá negativa končí. Spencer a jeho kámoš / kolega Joe se mi nakonec dostali pod kůži. A tak se vás teď budu snažit ukecat k tomu, abyste jim také dali šanci. Zaslouží si ji.

Pakliže budeme akceptovat nepsaný fakt, že lákavá hollywoodská hvězda rovná se polovině úspěchu seriálu, tak v Ballers toto pravidlo platí dvojnásob. Dwaynea Johnsona momentálně miluje snad celý filmový svět. Nejen díky katastrofickému San Andreas si tahle sympatická hora svalů nedávno přišla na slušné jmění, The Rock však evidentně dál rád experimentuje, a tak své herecké štěstí pokouší i v bedně. A vyplatilo se: jeho Hráči mají již několik týdnů odkleplou druhou řadu. Také byste si pomysleli, že už dnes příběhy o finančních manažerech, starajících se o své sportovně nadané ovečky, netáhnou? Inu, omyl a zase to magické jméno: Dwayne Johnson.

The Rock naše srdce ulovil i v bedněSpense a Joe (výborný Rob Corddry připomene Runklea z Californication) spolu řeší peněžní průsery za klienty, kteří mají příliš práce s rozvojem vlastních kariér, než aby se starali o to, kdo za ně zaplatí pokutu za parkování. Sehraná dvojka podnikatelů sice dělá pod přísným šéfem, ten jim ale zároveň nechává volné ruce, jelikož ví, že žraloci v akvárku nadělají tak akorát neplechu. Pusťte tyhle dva predátory do prosluněných ulic Miami, nechte je lovit nové potenciální maso z fotbalového NFL, a pak shrábněte prachy. Tomu se říká vyčůranost a recept na úspěch! Nebo ne?

I když se Ballers možná až příliš okatě snaží brnkat na dramatickou strunu, jsou v jádru pořád odpočinkovou komedií. To v překladu znamená, že se v nich sice na samém začátku podělá skoro všechno, co může, na druhou stranu se zde pak ale Spense vtipně roztěkaně ohání, seč může, aby dal věci zase zpátky do pořádku. Občas jeho počínání připomene chování slona v porcelánu, jindy zase z nepříjemné situace vybruslí s elegancí kočky s oněmi devíti pomyslnými životy. Mezitím se snaží ukočírovat a hlavně důkladně skrývat své macaté ego, neporvat se s každým rozhazovačným blbcem, na kterého narazí, a v neposlední řadě také utrousit alespoň jednu sexy hlášku na pět minut stopáže. Nelze nemilovat.

Pokud by vám snad nic z výčtu šlapající pop-cornové dramaturgie výše nepřišlo k divácké chuti, nezoufejte. Hráči navíc mají super vizuál, peckoidní soundtrack, jsou stylově režijně ošetření a svlečených slečen a rychlých aut je v nich více než na pozemcích Marshalla Matherse. Když se za rok HBO hecne a naservíruje nám k líbivým odpočinkovým obrázkům také jednolitější storyline, více vtipu a méně strašení s rádoby bububu dramatickou linkou, jsem ochoten jít s hodnocením ještě výš. Mnohem výš. Už takhle se přeci jen jedná o tak fajn seriálový relax po náročném pracovním dni, až jsem si teprve na samém konci recenze uvědomil, že mu vlastně ani nemám moc co vytknout. Ballers prostě baví. A o to jde především.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (3)

Úvod 1. řady

I americký fotbal má svoji stinnou stránku.


Sdílet:

Tak nám HBO zlákalo Rocka. Statného sympaťáka Dwaynea Johnsona ode dneška najdete v osmidílném seriálu Hráči, který se očividně snaží být Vincentovým světem z prostředí NFL. Fanoušci Hollywoodu tedy mají smůlu (respektive Vincův film v kinech), na place jsou teď bývalí a současní hráči amerického fotbalu, kteří ale mají zhruba stejné zájmy - večírky, modelky a tučná bankovní konta. Co to znamená? Že se roztáčí nové kolečko zbohatlických útrap. Tentokrát ale daleko unylejších.

 

Hlavní problém Hráčů spočívá v tom, že vás jednoduše nezajímají postavy. Všichni s výjimkou Rocka, který samozřejmě hraje šviháckou verzi sebe sama, jsou akorát rozmazlení frajírci, kteří přičichli ke slávě a teď řeší, kde sakra rozfofrovali všechny svoje miliony. Zápletka seriálu pak spočívá v tom, že Rock docela rozumí financím a chce svým kámošům řídit utrácení. No... a to je všechno.

 

Půl hodiny tedy koukáte na lepé děvy a stupidní potíže nezáživných hrdinů, jež vždy rozčísne buď čirá náhoda nebo Rockovo charisma. Že to celé vypadá celkem dobře, protože pilot režíroval Peter Berg? Pochopitelně. To ale nic nemění na tom, že tu není moc humoru, dramatu ani ničeho jiného. Jen se svižně kličkuje mezi klišovitými situacemi, jejichž protagonisté vám jsou extrémně volní. Na druhý díl to rozhodně nevidím. Rockův úsměv holt všechno nespasí...

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
5/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.