Hráči

Ballers

Plakát k seriálu Hráči

Hráči /2015 - ???

Tvůrce: Steve Levinson

Režie:

Hrají: Dwayne Johnson, Omar Benson Miller, John David Washington, Rob Corddry, Troy Garity

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

3. řada

Všechno nebo nic.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * *  

Hráči jsou zpět a s nimi i jeden z největších sympaťáků a dříčů dnešního Hollywoodu Dwayne “The Rock“ Johnson, který pro svůj srdcový projekt doslova dýchá. A já mám velkou radost, že si seriál ve třetí řadě udržel své kvality, jelikož co si budeme povídat, u většiny seriálů je právě třetí řada tou zlomovou.

 

Třetí série začíná pár měsíců po konci té druhé. Spencer je po operaci, získal licenci a začíná přemýšlet o tom, co by chtěl po sobě na tomto světě zanechat. A že už má také nejvyšší čas být otcem. Joe se více zapojuje do obchodu, stává se rovnocenným parťákem Spencerovi a berou ho tak i ostatní. I zbytek hráčů se posouvá. Charles už nechce být jen „podržtaškou“ a rád by se prosadil v branži jako trenér. Ricky zbouchl jednu holku a připravuje se na roli otce a do toho má po otřesu mozku psychické problémy. A Vernom si to zas pokazil, když podporoval legalizaci konopí. Jo a abych nezapomněl, celá třetí řada se točí okolo toho, že by Spencer rád nechal postavit nový stadion v Las Vegas a následně tam přesunul jeden tým. Takže musí sehnat peníze a vypořádat se s ligou, již vede NFL a těm se jeho záměry vůbec nelíbí kvůli určitým věcem z minulosti.

 

Právě v příběhu je největší problém této řady. Ten totiž zkrátka není tak atraktivní a zábavný jako v předešlých řadách. Postavy dospěly a začínají se chovat rozumně, přemýšlí o budoucnosti a následcích svých bouřlivých životů. Což by samo osobě nebyl vůbec žádný problém, kdyby to bylo scenáristicky dobře provedené. Jenže právě zde tvůrci malinko pokulhávají Je vidět, že seriál má celkem dost postav a linek, a ne všechny dostanou tolik prostoru, kolik by bylo třeba. A kvůli tématu tomu chybí jakási lehkost a svěžest z řad minulých. Pořád to má však naštěstí desítky výborných momentů, jež dokáží vykouzlit úsměv na tváři. I znělka je pořád stejně boží.

Po herecké stránce je to stále parádní a já jako divák si nemám na co stěžovat. Herci si sedli ještě lépe, než jsem čekal. Od Johnsona s Corddrym, přes Washingtona s Millerem. Ani nové tváře nezůstávají pozadu a kradou si dost prostoru pro sebe. Excentrický miliardář v podání Stevea Guttenberga (Mahoney z Policejních akademie!!) si svoji arogantnost a prachy doslova užívá. Totéž platí i pro Stevena Webera, jenž si zahrál dalšího miliardáře, jenž je ke všemu starší brácha šéfa Andersona. Spencerovu novou nemesis navíc poprvé ztvárnila žena, Emayatzy Corineald, a hezky mu vrací jeho arogantní chování k něžnému pohlaví z jeho mladých let. A posledním velkým nováčkem je kráska Serinda Swan (Medusa z Inhumans), jež se velmi dobře zhostila role Chloe, pro niž začalo tlouct Spencerovo srdce.

 

Hlavní linka Hráčů je krásně ucelená, velmi dobře se jí povedlo zapojit do hry nové tváře a funguje bez problému. Totéž platí i pro vedlejší linky, které samotně fungují dobře i na omezeném prostoru. Ale společně to neklape tak, jak by mělo. Pořád se někam spěchá a není čas některé zápletky pořádně vygradovat, takže ve finále pak vypadají, jako kdyby byly spíchnuté horkou jehlou. Což je z mého pohledu velká škoda. 

I přesto, že mám k některým věcem mnohem větší výhrady než v předchozích řadách, stále si budu stát za tím, že jsou Hráči parádní oddechovou podívanou, která dokáže velmi dobře pobavit. A mě to pořád hodně baví, takže jim těch pár přešlapů v pohodě odpustím a budu se v klidu těšit na čtvrtou řadu.
Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

2. sezóna

Kolotoč problémů a cesta za vykoupením.


Sdílet:

* * * recenzi pro vás sepsal uživatel Hroubek * * * 

Hráčům jsem minulý rok dal šanci a oni mi to oplatili výbornou oddechovou podívanou ze světa amerického fotbalu. Hráči si tu užívají toho nejluxusnějšího života v slunném Miami, podepisují milionové smlouvy, balí nejhezčí holky pod sluncem, užívají si život plnými doušky a občas udělají nějakou tu “menší“ party, aby upustili páru. Prostě obyčejný život, když máte několik milionů na účtu. Je to parádní seriál převážně pro pánské publikum a jsem rád, že i ve druhé řadě se tohoto trendu drží.

 

Děj seriálu začíná tam, kde skončila první řada. Joe a Spencer rozjíždějí své velké plány a už nechtějí být velkými rybami v malém rybníčku, ale stát se pravými žraloky ve velkém moři. Jenže v tomhle moři plavou i další žraloci, a ty se o svou potravu nechtějí s nikým zadarmo dělit. A tak čeká Spencera a Joea spoustu problému, které neustále budou muset řešit a jakmile je vyřeší, tak se objeví nové. Ke všemu navíc vyplouvají křivdy minulosti, takže to bude tenkorát dost osobní. Přesto se příběh netočí jen kolem hlavní dvojice, ale i kolem starých známých jako je Ricky, Charles anebo Vernon.

Na Hráčích se mně líbí to, že to celé působí dojmem, že takhle nějak to v největší fotbalové lize a soukromí jejich hvězd opravu chodí. A také fakt, že herci si tento kousek plný divokých party prostě užívají a baví je hrát své postavy. A díky tomu jim jejich životní trable věří divák o dost více a navíc mě jejich průsery ještě více zajímají. A někdy i pořádně dojímají. A jakmile fungují herci, tak je logicky z půlky vyhráno.

 

Dwayne Johnson je totiž prostě největší sympaťák v Hollywoodu. Je to dříč, jde z role do role, a i tak si najde čas pro tento svůj evidentně malinko srdcový seriál. A mně se líbí, že do toho jde pořád naplno. Jeho charisma je obrovské (stejně jako on sám) a právě on je opravdovým tahounem seriálu. Rob Corddry je potom jako věrný parťák Joe parádní a chemie mezi ním a Johnsonem je fakt super. A když je vidím, tak si hned vzpomenu na pravé chlapské přátelství ve stylu Californication. Potěšil mě John David Washington (syn Denzela Washingtona), který svého Rickyho zahrál moc dobře a je na něm snad ze všech nejvíce vidět posun oproti minulé řadě. Z herců mě ještě dost mile potěšil Andy Garcia jako Spencerova nemesis Andre Allan, jenž si svou postavu milionáře i přes malý prostor užívá, co to jde.

 

U minulé řady jsem si trochu stěžoval, že neměla ucelený děj, a většina příběhu byla složena z toho, že se stal nějaký problém a naše oblíbená dvojice ho musela do konce epizody vyřešit. Tady je tomu jinak. Děj je soudržnější, hlavní dějová linka je krásně nalajnovaná a vedlejší linky ji krásně doplňují. Jako celek to pak funguje to parádně a Hráči tentokrát drží mnohem více pohromadě, než v loňské řadě. Problém se ukáže až kolem půlky série, kdy se zbytečně přešlapuje na místě a je to takové čekání na správný moment, který bohužel přijde až o dvě epizody později. A je to celkem škoda, protože je to zbytečná chybička, které se šlo v pohodě vyvarovat.

 

Hráči jsou ve své druhé řadě stejně zábavní, jako byli ve své první, a stále si udržují svůj punc stylové odpočinkové zábavy, od které dostanete přesně to, co chcete. A upřímně musím říci, že není moc seriálu, které mají tak moc fajnovou „feel-good“ atmosféru a parádní úvodní znělku, která vás správně sportovně nakopne. Hráči nejsou bezchybnými seriálem, a já to po nich ani nechci. Já po nich chci, aby mě bavili, a to se jim stále daří na výbornou. A o to přeci jde především, nebo ne?

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (3)

1. sezóna

Auta a holky nejsou všechno


Sdílet:

Tak fajn. Předem jsem se rozhodl, že to tentokrát nebudu zbytečně okecávat: z Ballers se totiž po deseti částech vyklubala zatraceně stylová odpočinková dramedy. S Karlem a jeho níže popisovanými porodními bolestmi sice souhlasím, stejně jako s tvrzením, že fandové Vincentova světa v seriálu asi neuvidí nic moc nového, jenže právě zde veškerá negativa končí. Spencer a jeho kámoš / kolega Joe se mi nakonec dostali pod kůži. A tak se vás teď budu snažit ukecat k tomu, abyste jim také dali šanci. Zaslouží si ji.

Pakliže budeme akceptovat nepsaný fakt, že lákavá hollywoodská hvězda rovná se polovině úspěchu seriálu, tak v Ballers toto pravidlo platí dvojnásob. Dwaynea Johnsona momentálně miluje snad celý filmový svět. Nejen díky katastrofickému San Andreas si tahle sympatická hora svalů nedávno přišla na slušné jmění, The Rock však evidentně dál rád experimentuje, a tak své herecké štěstí pokouší i v bedně. A vyplatilo se: jeho Hráči mají již několik týdnů odkleplou druhou řadu. Také byste si pomysleli, že už dnes příběhy o finančních manažerech, starajících se o své sportovně nadané ovečky, netáhnou? Inu, omyl a zase to magické jméno: Dwayne Johnson.

The Rock naše srdce ulovil i v bedněSpense a Joe (výborný Rob Corddry připomene Runklea z Californication) spolu řeší peněžní průsery za klienty, kteří mají příliš práce s rozvojem vlastních kariér, než aby se starali o to, kdo za ně zaplatí pokutu za parkování. Sehraná dvojka podnikatelů sice dělá pod přísným šéfem, ten jim ale zároveň nechává volné ruce, jelikož ví, že žraloci v akvárku nadělají tak akorát neplechu. Pusťte tyhle dva predátory do prosluněných ulic Miami, nechte je lovit nové potenciální maso z fotbalového NFL, a pak shrábněte prachy. Tomu se říká vyčůranost a recept na úspěch! Nebo ne?

I když se Ballers možná až příliš okatě snaží brnkat na dramatickou strunu, jsou v jádru pořád odpočinkovou komedií. To v překladu znamená, že se v nich sice na samém začátku podělá skoro všechno, co může, na druhou stranu se zde pak ale Spense vtipně roztěkaně ohání, seč může, aby dal věci zase zpátky do pořádku. Občas jeho počínání připomene chování slona v porcelánu, jindy zase z nepříjemné situace vybruslí s elegancí kočky s oněmi devíti pomyslnými životy. Mezitím se snaží ukočírovat a hlavně důkladně skrývat své macaté ego, neporvat se s každým rozhazovačným blbcem, na kterého narazí, a v neposlední řadě také utrousit alespoň jednu sexy hlášku na pět minut stopáže. Nelze nemilovat.

Pokud by vám snad nic z výčtu šlapající pop-cornové dramaturgie výše nepřišlo k divácké chuti, nezoufejte. Hráči navíc mají super vizuál, peckoidní soundtrack, jsou stylově režijně ošetření a svlečených slečen a rychlých aut je v nich více než na pozemcích Marshalla Matherse. Když se za rok HBO hecne a naservíruje nám k líbivým odpočinkovým obrázkům také jednolitější storyline, více vtipu a méně strašení s rádoby bububu dramatickou linkou, jsem ochoten jít s hodnocením ještě výš. Mnohem výš. Už takhle se přeci jen jedná o tak fajn seriálový relax po náročném pracovním dni, až jsem si teprve na samém konci recenze uvědomil, že mu vlastně ani nemám moc co vytknout. Ballers prostě baví. A o to jde především.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (3)

Úvod 1. řady

I americký fotbal má svoji stinnou stránku.


Sdílet:

Tak nám HBO zlákalo Rocka. Statného sympaťáka Dwaynea Johnsona ode dneška najdete v osmidílném seriálu Hráči, který se očividně snaží být Vincentovým světem z prostředí NFL. Fanoušci Hollywoodu tedy mají smůlu (respektive Vincův film v kinech), na place jsou teď bývalí a současní hráči amerického fotbalu, kteří ale mají zhruba stejné zájmy - večírky, modelky a tučná bankovní konta. Co to znamená? Že se roztáčí nové kolečko zbohatlických útrap. Tentokrát ale daleko unylejších.

 

Hlavní problém Hráčů spočívá v tom, že vás jednoduše nezajímají postavy. Všichni s výjimkou Rocka, který samozřejmě hraje šviháckou verzi sebe sama, jsou akorát rozmazlení frajírci, kteří přičichli ke slávě a teď řeší, kde sakra rozfofrovali všechny svoje miliony. Zápletka seriálu pak spočívá v tom, že Rock docela rozumí financím a chce svým kámošům řídit utrácení. No... a to je všechno.

 

Půl hodiny tedy koukáte na lepé děvy a stupidní potíže nezáživných hrdinů, jež vždy rozčísne buď čirá náhoda nebo Rockovo charisma. Že to celé vypadá celkem dobře, protože pilot režíroval Peter Berg? Pochopitelně. To ale nic nemění na tom, že tu není moc humoru, dramatu ani ničeho jiného. Jen se svižně kličkuje mezi klišovitými situacemi, jejichž protagonisté vám jsou extrémně volní. Na druhý díl to rozhodně nevidím. Rockův úsměv holt všechno nespasí...

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
5/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.