Into the Badlands

Into the Badlands

Plakát k seriálu Into the Badlands

Into the Badlands /2015-?

Tvůrce: Alfred Gough, Miles Millar

Režie: David Dobkin

Hrají: Daniel Wu, Marton Csokas, Emily Beecham, Sarah Bolger, Aramis Knight, Oliver Stark

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

S03E01

Zpátky v Badlands.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

V současném seriálovém rybníčku jsou vyloženě akční kousky ohroženým druhem a jedním z opravdu kvalitních vyslanců tohoto žánru je krvavá řezničina Into the Badlans. Poctivý akční výplach nejen, že v minulých řadách nabídl pořádnou porci skvělých bojových scén a brutálních hodů, navíc ovšem zaznamenal na AMC hodně slušný úspěch. Z původně šestidílného seriálu nám tak Into the Badlands roste ve třetí sérii v macatý kousek s rovnou 16 epizodami, za něž AMC evidentně utrácí čím dál více peněz. Nabízí nám ale Sunny a spol. pořád povedenou akční jízdu? No, zatím těžko říct.

 

Enter the Phoenix je totiž vlastně ryze úvodní epizodou, v níž se v podstatě dozvíme jen to, kde se oblíbené charaktery nachází, a jak se jejich život od konce druhé série změnil. Zatímco v Badlands tedy zuří válka, v níž se Vdova snaží zabít posledního ze zbývajících Baronů, M. K. se za její pomoci snaží získat zpět své zvláštní schopnosti. Lydia se snaží pomáhat za přispění Tildy válečným uprchlíkům a Sunny se po smrti své milované stáhl do ústraní, kde se chce pouze starat o svého malého syna. Když však jeho potomek záhadně onemocní, musí se vrátit zpět mezi staré známé. K Badlands se navíc blíží nová hrozba, jež jistě potrápí všechny naše hrdiny.

Po příběhové stránce se tu tak nestane v podstatě vůbec nic a až závěrečné minuty malinko nastíní zápletky do dalších dílů. Už v minulé sezóně jsem si přitom stěžoval na dějovou natahovanost a rozbředlost a malinko se obávám, aby se tuto řadu situace neopakovala. Ano, úvodní díly takové většinou bývají, i přesto mohli tvůrci aspoň v druhé polovině více šlápnout na plyn a naservírovat divákům momenty, kvůli nimž by ihned nemohli dospat na další díl. To ovšem neznamená, že by byla v Badlands nuda. Tvůrci totiž bitkami tentokrát rozhodně nešetří a servírují nám jednu krvavou polízanici za druhou. A samozřejmě s parádní choreografií a těmi nejbrutálnějšími fatalitami. Tempo je navíc pořád slušné a divák se i přes absenci děje nemá moc kde nudit.

 

Into the Badlands tak ukazuje, že i ve třetí štaci si bude chtít udržet status brutální akční jízdy, jež navíc začíná čím dál lépe využívat potenciál post-apokalyptického světa. Jen by nemuseli scenáristé tak dlouho vyčkávat a hned na startu děj pořádně nakopnout. O žádnou zbytečnou výplň se naštěstí nejedná. I přesto doufám, že v dalších týdnech nás budou příběhem oslňovat daleko víc. Všechno ostatní je totiž stále v takřka nejlepším pořádku.

Diskuze (0)

S02E01

Návrat do Badlands


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Into the Badlands patřilo k příjemným seriálovým překvapením (vlastně už před)minulého roku. Na druhou řadu jsme si totiž museli počkat déle, než bývá zvykem. Teď už se ale konečně rozjela (jak jste si asi všimli díky spoustě reklam na ČSFD i Facebooku) a nabídne alespoň o čtyři epizody více než první.


Šest měsíců po událostech konce první řady. Sunny otročí jako horník v dole, snaží se vymyslet, jak by mohl uprchnout a vrátit se k ženě, a mezitím se seznamuje s protřelejším kolegou v podání Nicka Frosta. M.K. trénuje s mnichy zvládání svých schopností. A konečně zpátky v Badlands Vdova nekompromisně upevňuje své postavení.

Into the Badlands bylo krystalicky čistým béčkem a je jím i nadále. Na jedné straně tu jsou strašná klišé (v zajetí se Sunny okamžitě spřátelí s chlápkem, který „umí shánět věci“), maniakální postavičky ve vedlejších rolích nebo silná předvídatelnost některých scén.  To na druhou stranu vyvažuje zajímavé post-apo prostředí a hlavně akce. Slušná choreografie v kombinaci s pár efektními zpomalovačkami a nekompromisním přístupem ke krvi dokáže malé divy.


Nick Frost zapadl do obsazení až překvapivě dobře (tak trochu jsem se bál, že tady bude působit jako pěst na oko, což se nepotvrdilo). Hlavními tahouny jsou pak stále Sunny a Emily Beecham jako Vdova, M.K. v tomto ohledu sice tahá za kratší konec provázku, zase ale má na své straně tajemnou mytologii ohledné svých schopností. Into the Badlands se zkrátka vrací v plné síle a já jsem jen zvědavý, co tahle záměrně béčková akční jízda nabídne dál.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.