Kiss Me First

Kiss Me First

Plakát k seriálu Kiss Me First

Kiss Me First /2018-?

Tvůrce: Bryan Elsley

Režie:

Hrají: Tallulah Haddon, Simona Brown, Matthew Beard, Matthew Aubrey

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. série

Smutná (virtuální) realita


Sdílet:

Kiss Me First skončilo po krátké, šestidílné sérii. Jak tomu bývá zvykem, Angličané nic nenatahují a velké množství jejich seriálů má poměrně kratší série, než s jakými se můžeme setkat v zámoří. Ovšem zrovna v tomto případě by možná několik dílů navíc nebylo vůbec na škodu.

Leila, která se potýká se smrtí své matky, potkává ve virtuálním světě Tess. Ta je součástí tajného společenství ve světě hry Azana. Leila je do tohoto společenství pozvána a potkává tajemného Adriana, který stojí za touto skrytou částí hry. Ten zde shromažďuje další hráče, kteří hledají úkryt a útěchu ve virtuální realitě, jelikož jejich skutečné životy nejsou zrovna ideální. Leile se ovšem zdá, že Adrian hraje trochu jinou hru, než si myslí ostatní členové jejich komunity. Rozjíždí se tak nejen virtuální, ale také reálná hra na kočku a na myš.

Seriál přichází se spoustou zajímavých nápadů, které ovšem málokdy zvládne dobře využít. Tempo seriálu sice graduje vcelku dobře a divák cítí napětí, které panuje mezi hlavními postavami, ale zároveň je také velmi často vytržen z děje. Zde přichází do hry připomínka z úvodu, že seriálu by prospělo pár dílů navíc. Čím dále se v seriálu posunujeme, tím více se zdá, že seriál skáče dopředu až mílovým krokem, který občas vynechá vcelku důležité informace, jež si musí člověk sám domyslet, anebo mu budou až zpětně řečeny. Tohle zmatené vyprávění tak ubírá atmosféře, která by jinak mohla být velmi vydatná, ale člověk ani nemá čas si ji vychutnat, protože je docela náročné sledovat druhou půlku seriálu a nebát se, že pokud přijdeme o jediný detail, že nic moc nebude dávat smysl.

Jak jsem psal v recenzi pilotní epizody, virtuální realita tu hraje druhé housle k reálnému životu, což považuji za pozitivum. Nicméně ve druhé půlce série toto pravidlo již není tak jednoznačné. Mnoho událostí, které se stanou, jsou řízené událostmi uvnitř Azany. Rozhodně se ovšem nejedná o akční jízdu ve stylu Ready Player One. Do toho má Kiss Me First opravdu hodně daleko.

Reálné životy postav jsou ovšem stále tím hlavním, kolem čeho se seriál točí a je to i vidět na tom, že se jedná o nejkvalitnější část seriálu. Téměř každá postava si s sebou nese nějaké břemeno, se kterým scénář dále pracuje. Jak moc se bude s postavami v budoucnu pracovat se ovšem neví. Druhá řada zatím nebyla oficiálně potvrzena, ale samotný seriál náznaky pro budoucí sérii rozhodně nechal.

Kiss Me First začalo velmi slibně a v první polovině se na seriál koukalo dobře. Nechci říct, že se druhá polovina zvrtnula, ale rozhodně by to byl správný popis. I přes velmi útržkovité vyprávění ve druhé polovině má seriál co nabídnout, ale divák by se měl připravit, že dojde k celkem znatelné změně. Nebýt těch neduhů druhé poloviny by to hodnocení bylo o něco vyšší, ale takto musím zamířit k modrým číslům.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

Pilot

Útěk do virtuální reality


Sdílet:

Seriál Kiss Me First vychází z knižní předlohy, kdy největší změna nastává v tom, že se postavy setkávají ve virtuálním světě hry Azana, místo chatovacích místností. Některým z Vás se už možná vybavuje paralela se Spielbergovým Ready Player One, které si odbylo premiéru v kinech týden před prvním dílem Kiss Me First. Ovšem seriál se na rozdíl od zmíněného velkofilmu zaměřuje mnohem více na postavy a jejich problémy.

Leila je plachá, sedmnáctiletá dívka, které právě zemřela matka. Tato nešťastná událost ji nechala v situaci, kdy se o sebe musí sama postarat, ale jak už to bývá, peněz není mnoho a přátel či příbuzných má Leila ještě méně. Musí si tak najít práci, a ještě k tomu přijímá do podnájmu mladého herce Jontyho. Ve volném čase navštěvuje Leila svět virtuální hry Azana, kde může být hrdinkou a nevnímat depresivní realitu. Právě zde potkává postavu jménem Mania, díky které najde cestu do „Red Pill“. V této ukryté lokalitě se scházejí avataři hráčů, kteří se sami považují za podivy a vyhnance společnosti. Leila zahlcená tolika informacemi přichází nedlouho po objevení Red Pill o další půdu pod nohama, když se Tess, dívka, jež stojí za avatarem Manie, objevuje i v jejím reálném životě.

Kiss Me First je již na první pohled poměrně originální seriál. Čím ale překvapuje, je zejména zajímavým mícháním dvou realit a tím, jak představuje postavy ve dvou různých světech. Už na první pohled je ovšem znát, že virtuální svět hry Azana slouží spíše jako můstek, jímž se vyprávění dostane z jednoho bodu do druhého a snad to tak i zůstane v dalších dílech. Animace je vcelku sympatická a pro tuto práci s postavami dostatečná. Pokud by se ovšem měl herní svět dostat do popředí tak by mohl velmi tvrdě narazit. Zvláště tak krátce po Ready Player One, kde samotné vyobrazení virtuálního světa bylo několik tříd výše.

Seriál také velmi efektivně pracuje s jemnou a nenásilnou formou sociálního komentáře, kdy se nedotýká jen samoty, deprese a touhy po tom někam patřit, ale také technologického pokroku a jeho dopadu na běžný život. Snad jen ty reference na Matrix nemusely být divákovy vysvětleny.

Hlavní předností pilotní episody je práce s postavami, která je velmi dobře zvládnutá, a to také díky kvalitním hereckým výkonům. Máme tu tak seriál, jenž je v jádru tradičním dramatem, vyprávějícím o hledání sebe sama a o vyrovnávání se s těžkými životními situacemi. Pro diváky znalé videoher je zde ovšem poněkud více k vidění.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.