Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow

Plakát k seriálu Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow /2016-?

Tvůrce: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim

Režie:

Hrají: Victor Garber, Caity Loitz, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Ciara Renee

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)

S01E04

Back in the USSR


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Comicsová týmovka Legends of Tomorrow přichází s další epizodou a opět spolehlivě servíruje tu stejnou oddechovou zábavu jako v předchozích dílech. Cestování časem, superschopnosti, laserové kolty, sovětské vědkyně i špionáž, prostě kompletní pulpové balení.


Po třech dílech v Americe sedmdesátých let se tentokrát tým Legend Zítřka vydává do země, kde včera znamená zítra… nebo zítra znamená včera? Prostě tak nějak, zkrátka do sovětského svazu osmdesátých let. Správňácký Ray alias Atom a amorální Leonard Snart se tentokrát snaží infiltrovat ruské výzkumné středisko, Rip Hunter se musí vypořádat s pronásledováním svými bývalými zaměstnavateli, profesor Stein se zase hádá s druhou půlkou Firestorma a Sarah s Kendrou se snaží zkrotit své vnitřní démony, což jde přibližně tak hladce, jak byste čekali.

Tvůrci dobře chápou, že jako švýcarské hodinky fungující tým rovná se nudný tým, takže se postavy hádají, bijí, přebírají si ruské krásky a kvůli neschopnosti jakékoliv koordinace packají mise, ke spolupráci je vždycky donutí až krajní nebezpečí. Jestli to takto bude pokračovat dlouho, asi se to omrzí, zatím ale více či méně napjaté vztahy mezi členy týmu fungují a baví. Stejně tak tvůrci dobře rozumí tomu, že netočí žádné velké drama ani ambicióznější comicsovku typu Nolanových Batmanů, takže se jim daří všechnu tu pseudo-vědu a v podstatě směšné zápletky podávat s dostatečným nadhledem.


Na konci dílu se aktuální zápletka neuzavře, naopak vyvrcholí tučným cliffhangerem, takže se v osmdesátkách minimálně ještě týden zdržíme. Proti dvojdílům (či trojdílům) nic nenamítám, naopak si myslím, že to prospěje seriálu, jenž musí čtyřicet minut stopáže rovnoměrně rozdělit mezi tolik stejně důležitých postav. Legends of Tomorrow jsou zkrátka stále příjemným doplňkem k čím dál tím rozjetějšímu Flashovi a mírně upadajícímu Arrow.

Diskuze (1)

S01E03

Zlatá sedmdesátá potřetí.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jo, pořád nás to celkem baví. Legends of Tomorrow v dvoudílném pilotu jasně dokázali, že ambice tvůrců nejsou vlastně zas tak vysoké a stačí jim servírovat jen správně jednohubkovou a bezmozkovou guilty pleasure. Scenáristé totiž naštěstí hned dokázali najít tu správnou hranici mezi přílišnou přeplácaností a svižným cheesy kouskem, jenž bude efektně využívat prvek cestování časem. A po třetím díle se na tom prakticky nic nemění.

Náš tým však tentokrát stále nikam necestuje a kvůli vážnému zranění Kendry jsme stále uvězněni v sedmdesátých letech. Zatímco profesor Stein a Ray se snaží neobvyklou cestou zachránit naší ptačí ženu, Rip Hunter se společně se Sarou vydávají na tajnou misi, při níž chtějí razantně zpomalit Vandalovy plány. Netuší ovšem, že on sám zrovna chystá hodně tajemný akt. Zlodějíček Snart se svým ohnivým bráchou a stále ne zrovna výrazným Jaxem mezitím vyrazí do Central City, abychom se podívali do Snartova ne zrovna idylického dětství.

No prostě je to pořád celkem fajn. Linka okolo Atoma a Steina společně s jejich vyléváním srdíčka sice tempo epizody malinko brzdí, jinak seriálu však rozdělení týmu do několika skupin hodně prospělo. Nejen, že se jejich vztahy začínají prohlubovat, ale konečně to mezi nimi začíná pořádně fungovat. Nejvíce bodů zase sbírá britský sympaťák Rip Hunter, jenž odhalí další tajemství, a jehož rivalita s Vandalem Savagem je zase o něco vypjatější a osobnější. A hodně tato linka přidává i hlavnímu záporákovi, jenž mi doteď přišel spíše takový nijaký. Sympatie fanoušků si ovšem i nadále získávají i bývalí bratři Scofieldové, kteří tuhle sebranku táhnou překvapivě vpřed a náhled do Snartovy minulosti asi potěší nejednoho fandu. Dominic Purcell mě tu navíc štve méně, než bych čekal, a místy jeho natvrdlé hlášky dokonce i baví!

Legends of Tomorrow dávají zkrátka stále fanouškům stanice CW to, na co celou dobu čekali, a stále se servírují svižnou, nenáročnou jednohubku, v níž nenajdete příliš hluchých míst. Ano, přemýšlet se tady příliš nevyplácí a doba sedmdesátek zde ani do třetice není nijak využitá. Vyšperkovaný a logický scénář tady ale snad nikdo nečekal a dobrou zprávou také je, že příště už začneme konečně pravidelně cestovat časem. A to by nám mohlo děj i celkovou zábavnost comicsové novinky ještě více nakopnout.

Diskuze (2)

S01E02

Je libo jednu atomovku?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Od poměrně realistické první řady Arrow jsme se dostali přes sérum supervojáků a výbuch reaktoru udělující schopnosti ve Flashovi až k cestování časem a vstávání z mrtvých v aktuálních Legends of Tomorrow. Jejich druhý díl je zároveň druhou částí pilotu a ačkoliv by dle mého CW udělala lépe, kdyby je vysílala hned za sebou, nenavazují na sebe s prvním dílem tak těsně, aby týdenní rozestup nějak zásadně vadil.


Nesourodý tým Ripa Huntera zůstává v sedmdesátých letech a vydává se hledat Vandala Savage na ilegální aukci zbraní. Nemilé setkání s hostujícím Damienem Darkhem z Arrow ale rychle pošle plán do kopru a ústřední hrdinové a anti-hrdinové nakonec nadělají víc škody než užitku a místo zachraňování světa před nesmrtelným padouchem tak musí látat díry v časoprostorovém kontinuu. Samozřejmě s obligátním mixem bitek, hlášek a comicsové pseudo-vědy.

Nádech celých Legends of Tomorrow se dá krásně demonstrovat na postavě Ripa Huntera – muže z budoucnosti s westernovým kabátem, laserovým koltem proklatě nízko u pasu a lodí cestující časem – stejně jako on je i celý seriál brakový až na půdu a potenciálně velice zábavný. A ze dvou zatím odvysílaných epizod a informací o těch dalších se zdá, že toho potenciálu míní plně využívat, ať už u hostujících postav (chystaný Stephen Amell jako Green Arrow z budoucnosti či westernový Jonah Hex) nebo u klasických lapálií plynoucích z cestování časem jako nechtěné urychlení technologického vývoje, setkání s mladší verzí sebe sama nebo anulace vlastního manželství.


Seriál umně pracuje i s rozmanitým týmem „legend“, které jsou vlastně takovou menší přehlídkou protikladů a daleko líp než týmová práce jim jde vjíždět si do vlasů a ignorovat varování o časových paradoxech. Jen duo Hawkman a Hawkgirl přeci jen působí až příliš ulítle, zvlášť když nabízejí asi nejslabší herecké výkony. Ač bych výpravu a triky nenazval zrovna filmovými, přeci jen stojí za to se pozastavit nad tím, že i jen před pár lety by nám představa něčeho takového v televizi přišla neuvěřitelná, mít najednou na obrazovkách každý týden takovou malou Justice League. Atmosféra roku 1975 se tady navozuje typickým televizním způsobem, tj. módou, auty, hudbou a drogami, které jsou nakonec sedmdesátkovější než skutečné sedmdesátky, ovšem to už pitvám detaily, srovnávat Legends třeba s brilantně decentní dobovostí Mad Men by vzhledem k diametrálně rozdílným žánrům nebylo fér.


Podle trailerů mohly být Legends of Tomorrow ujetou splácaninou, která by se rozpadala pod rukama, anebo rozmanitou a zábavnou comicsovou jízdou. Po dvou dílech to vidím na tu druhou možnost, díky sympatické skupině postav, svižnému tempu i zábavným zápletkám.

---

Bývalý Superman a současný Atom Brandon Routh se nedávno zastavil u Kevina Smithe v jeho podcastu Fat Man on Batman a rozmluvil se o svých komiksových rolích.

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.