Stanice AMC si pro nás připravila prázdninovou novinku v podobě této dramedie. Trailer naznačil, co od seriálu můžeme čekat, ale pokud by pod ním nebyla podepsaná televizní stanice, tak bych si myslel, že se jedná spíše o trailer na nezávislý film, který putuje na festival.

Dud je bývalý surfař, který po nešťastné události musel se surfováním skončit. Do toho mu umřel otec, u kterého předtím pracoval, a tak mu nezbylo nic jiného než se pokusit postavit se na vlastní nohy. Nicméně to se snáze řekne, než se udělá, a tak potkáváme Duda v situaci, kdy je nucen spát ve svém autě a jeho sestra ho musí tahat z problémů. Na lepší časy ovšem začíná svítat, když Dud nachází na pláži prsten, který je identifikací členů titulní Lodge 49.

Prosluněné pláže Long Beach, kde se seriál odehrává, jsou ideálním místem pro tento pohodový seriál. Kombinace uvolněné atmosféry a potíží, se kterými se hlavní postavy vyrovnávají vytváří velmi zvláštní, ale dobře plynoucí mix, jenž upoutá divákovu pozornost a celý díl tak velmi rychle uteče i přesto, že se vlastně nic moc nestane.

Po řemeslné stránce se seriálu nedá nic moc vytknout, ale mimo pár velmi zajímavých záběrů ničím ani nenadchne. Samotné tempo prvního dílu je velmi pomalé, ale značně uvolněné. To, co v Lodge 49 zabralo celý první díl by některé jiné seriály měly hotové na prvních deset minut. Seriál si tak sice dává na čas, ale vcelku to funguje. Celkovému dojmu také pomáhá velmi kvalitní kombinace vážnějších a humornějších momentů, které se tu umně střídají a prolínají.

Ve výsledku se jedná o velmi uvolněný seriál, který se řídí pravidlem, že méně je někdy více. Pilotní epizoda je tedy „pouze“ pomalým rozjezdem, kdy se divák především seznamuje s postavami a situacemi, v nichž se nachází. Nicméně pohodový přístup, kterým Dud disponuje ve většině situací je téměř nakažlivý. Díky tomu si pilotní epizodu divák užije a to, že se nic moc nestalo, není vlastně vůbec problém.