Longmire

Longmire

Plakát k seriálu Longmire

Longmire /2012-?

Tvůrce: Christopher Chulack

Režie:

Hrají: Robert Taylor, Katee Sackhoff, Lou Diamond Phillips, Cassidy Freeman

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

Úvod 3. řady

Walt šlape na plyn.


Sdílet:

Na malinko upozaděný seriál Longmire jsme v loňském natřískaném televizním roce malinko pozapomněli a je to docela škoda. Z drsného šerifa z Wyomingu se totiž ve své druhé štaci stačila stát výborná letní pohodovka s atmosférou připomínající téměř Divoký západ a nehorázně sympatickými charaktery, jež vám přirostou k srdci až nečekaně rychle. Nyní však hodláme tento rest pořádně napravit. Třetí řada oldschool strážce pořádku Walta Longmirea totiž začala před pár dny a tvůrci ze svých kvalit ani do třetice nejspíš vůbec nesleví.

Nová série nám samozřejmě začíná téměř ihned po napínavém konci minulé řady. Branch byl při svém osamoceném pátrání postřelen a nebýt rychlého a riskantního Waltova zákroku, tak máme v této sezóně o jednu z postav méně. Branchův život je však nakonec zachráněn a titulní šerif se vydává najít záhadného střelce. Nebude to mít ale vůbec jednoduché. Pátrání totiž Walta přivádí na stopu místních indiánských fanatiků a sám Branch, který po útoku není zrovna v dobré psychické kondici, považuje za útočníka člověka, jenž je už nějaký čas mrtvý. To ovšem není jediná velká vráska v životě stárnoucí drsoně. Jeho věrný přítel Henry byl totiž nucen vyměnit svůj útulný bar za vězeňskou celu. Longmire tak musí přijít na to, jak svého neprávem obviněného kámoše ze situace vysekat.

Tvůrci tak hned od počátku nastolují dravé tempo, které se do konce epizody prakticky nezastaví. Oblíbený charakter zde stále jezdí z místa na místo, neustále něco vyšetřuje nebo někoho překecává a i přes absenci akce je to svižná a napínavá zábava. Seriál pak samozřejmě ani do třetice neztratil nic ze své skoro westernové atmosféry, jež umí skvěle prodat poutavé prostředí Wyomingu. Navíc to vypadá, že scenáristé se již v příštích dílech nebudou tolik zabývat epizodními případy a dají větší prostor čím dál zajímavějším hlavním zápletkám a linkám jednotlivých charakterů. Což je v tomto případě rozhodně dobrá zpráva, jelikož rutinní detektivní epizodky bývaly vždy jednou z mála slabin tohoto stále lepšího televizního kousku.

Hlavním tahounem seriálu však i nadále bezkonkurenčně zůstává titulní muž zákona. Walt Longmire je i ve svém třetím roce hodně výživnou postavou a správným hrdinou ze staré školy, jenž sice nechce vlastnit ani mobil, ale spravedlnost si umí vymoct za každé situace. Hned v úvodu pak nekompromisní šerif z Absaroky provede ukázku první pomoci, při níž by se nechytal ani Doktor z hor, a nebojí se změřit síly ani v protisměru jedoucím kamionem. Prostě drsňák k pohledání, který má navíc v podání Roberta Taylora charismatu na rozdávání. Jen škoda, že ostatní sympatické postavy zůstávají tentokrát spíše v pozadí a výborná Katee Sackhoff či cute dcerka Cassidy Freeman se zde jen mihnou. To se snad ale co nejdříve změní.

U Walta tedy zůstává i na počátku třetí sezóny všechno při starém. Atmosféra pořád funguje na jedničku, postavy věrné diváky stále baví a načrtnuté zápletky slibují do budoucna další vydatnou porci letní zábavy, jež má potenciál řádně zabavit i vaše tatíky. Dejte tedy Waltovi konečně také šanci. Tenhle sympatický strážce zákona si ji rozhodně zaslouží.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

První dojmy

Je libo dalšího drsňáka v klobouku?


Sdílet:

Seriálová doba nejspíše začíná přát moderním variacím na westerny. Na svoji druhou šichtu chystají kovbojové z Hell on Wheels a seriálovými vodami se nadále úspěšně brodí také drsňák Raylan Givens z Justified, který by si život na divokém západě asi užíval plnými doušky. No a nyní přichází nový seriál Longmire, jenž má k oné westernové atmosféře ještě daleko blíže.

Hlavním hrdinou nového dramatu je Walt Longmire, šerif okresu Absaroka ve Wyomingu. Postarší strážce zákona to ale v poslední době nemá moc jednoduché. Umřela mu milovaná žena, vztah s dcerou není ideální, s nikým se moc nebaví a své práci se také tolik nevěnoval, čehož chce využít hlavně jeho zástupce a snaživec Branch. Už v prvním díle dá ale životem zkoušený Walt jasně najevo, že umí stále vyšetřovat a střílet stejně dobře jako dřív. Po dějové stránce není pilotní díl nic jiného než seznámení s postavami a atmosférou a nutno říct, že tuto funkci plní dost úspěšně.

Nejvíce se zatím povedla ona téměř westernová atmosféra, která za svůj úspěch vděčí hlavně výborně vybranému prostředí. Slunce pálí, vyprahlé pláně střídá jen o pár metrů výš velká vrstva sněhu, v blízkosti je indiánská rezervace a místní havrani se nad mrtvolami slétávají až nebezpečně brzy. Zkrátka a dobře, stačilo by, kdyby za hlavním hrdinou prosvištělo klubko slámy a iluze divokého západu by byla skoro dokonána. Právě atmosféra zaujme člověka v pilotním díle nejvíce a dost mě zajímá, jak tvůrci dokážou toto rozmanité prostředí do budoucna využít.

Druhým hlavním prvkem, na který tvůrci na úvod seriálu sází, je samozřejmě titulní hrdina Walt Longmire. Stejně jako v případě Justified máme tu čest s velmi charismatickým drsňákem, který bude pravděpodobně schopen utáhnout celý seriál a to hlavně díky zatím skvělému Robertu Taylorovi. Waltova postava je naštěstí od Raylana Givense zcela odlišná a na rozdíl od svého kolegy z Kentucky se Walt člověka nejdříve zeptá a až pak střílí. Místy je však vidět, že tvůrci si asi nejsou s šerifovou postavou jisti v kramflecích.

Jakoby se nemohli rozhodnout, zda udělat z postavy rádoby pohodového šerifa trousícího suché hlášky, nebo utrápeného muže zákona, který už se jen tak propíjí životem. Tím neříkám, že tyto dvě charakteristiky nejdou smíchat dohromady, ale v první epizodě se ještě nepodařilo namíchat to úplně ideálně. Ale potenciál pro hodně zajímavého hrdinu tu je bezesporu. Záda mu zde navíc kryje několik zajímavě načrtnutých postav, mezi kterými potkáme také např. překvapivě dobrou Katee Sackhoff z Battlestar Galacticy nebo Lou Diamonda Phillipse, což je jeden z mála herců, co má horší volbu rolí než Nicolas Cage. Tentokrát se mu ale naštěstí zadařilo a jeho postava indiánského barmana Henryho je po té Waltově tou nejzajímavější.

Pilotní díl zkrátka úspěšně navnadil na další nadprůměrný dramatický seriál se zajímavými charaktery a atmosférou, kterou si užije každý fanda divokého západu. Jen ty případy by pro příště mohly být trochu vypilovanější, jelikož samotné pátrání po ztracené holce patřilo v prvním díle mezi to nejméně zajímavé. A snad se dočkáme i nějaké napínavé hlavní linie, protože postavy i místní prostředí by si nějaké to větší drama zasloužily.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.