Man Seeking Woman

Man Seeking Woman

Plakát k seriálu Man Seeking Woman

Man Seeking Woman /2015-2017

Tvůrce: Simon Rich

Režie: Tim Kirby

Hrají: Jay Baruchel, Britt Lower, Maya Erskine, Eric André, Emily Hampshire

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

S03E01

Konečně láska jako trám?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Man Seeking Woman je tak trochu seriálovým úkazem. Mnoho lidí na tento komediální kousek nekouká, každý rok balancuje na hranici, i přesto se ale jedná o jeden z nejoriginálnějších a nejosobitějších sitcomů poslední doby. Náhled do Joshova života totiž nabízí neskutečnou nálož meta humoru a totálně šílených situací, zároveň vám toho díky své výstižnosti řekne o vašem milostném životě možná více, než jste kdy chtěli vědět. Prostě hodně divoká kombinace, jež se však zvládla proměnit v jeden z nejlepších komediálních seriálů posledních let. A já jsem strašně rád, že během uplynulých měsíců jejímu kouzlu propadl prakticky zbytek naší redakce. Aspoň bude tuto sezónu vychvalovat během začínající třetí řady i někdo jiný než já. Zdá se totiž, že seriál nám i do třetice bude servírovat tu nejzábavnější a nejbizarnější podívanou.

 

Tvůrci totiž naštěstí neusnuli na vavřínech a Joshovy trable s opačným pohlavím posouvají zase o krůček dál. Po řadě milostných nezdarů a balení nejlepší kámošky se tak v této řadě dočkáme šíleného rozboru jeho konečně pořádně vážného vztahu. Jeho vyvolenou a v podstatě druhou hlavní postavou série se stává roztomilá Lucy. A zdá se, že Josh konečně potkal tu pravou. Ne každý, zejména tedy její spolubydlící, si to ovšem myslí, a pár tak musí hned ze začátku vztahu řešit otázku ohledně společného bydlení. Jenže jak už jsme u této šílenosti zvyklí, nic nepůjde zrovna podle plánu.

To se ovšem netýká samotné epizody. V té totiž šlape stále všechno jako na drátkách a tvůrci nám i po roční přestávce servírují tu nejulítlejší podívanou široko daleko. V předchozích řadách už jsme sice viděli daleko větší ujetosti, i přesto vás ale scenář dokáže hned několikrát příjemně překvapit a pořádně procvičit vaše bránice. A navíc být i přesnou metaforou na mnohé životní situace. Humor se mi pak tentokrát zdál o něco více divácky vstřícnější, i přesto se ale jedná o dokonale promazaný komediální stroj, jenž vás bude bavit od začátku do konce. Hlavně se však tvůrcům povedlo parádně představit novou důležitou postavu Lucy v podání Katie Findlay. Ta už od prvních minut ukazuje, že je pro Joshovu drahou polovičku tou správnou volbou. Je cute, komediální timing jí naštěstí nechybí a s Baruchelem si už na úvod parádně sedli. Ani zde zkrátka tvůrci nešlápli vedle.

 

Třetí řada zkrátka odstartovala ve stejně vrcholné formě, s jakou se s námi MSW loni rozloučil. Zdá se navíc, že sázka na sondu do Joshova vážného vztahu bude pro seriál tím správným osvěžením a dalším výrazným krokem vpřed. A vypadá to, že i tentokrát hodlají potenciál svého bizarního humoru těžit na maximum. Něco mi totiž říká, že úvod byl pouhým slabým čajíčkem a pořádná porce šílených gagů a meta situací nás teprve čeká. A my se už teď nemůžeme dočkat.

Diskuze (2)

Koukat nebo nekoukat?

Ještě víc meta, než si myslíte.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Komediální kousek Man Seeking Woman byl rozhodně tou nejosobitější a nejujetější hranou věcí, kterou jste mohli loni na amerických obrazovkách spatřit. Tahle metafora na život a (nejen) milostné vztahy byla dokonce tak šílená, že tvůrci musejí ještě teďka děkovat Bohu za to, že jim byla odklepnuta druhá série. Tuhle bizarnost prostě buďto naprosto milujete, nebo z duše nenávidíte. Já jsem se samozřejmě ocitl na té kladné straně barikády. I přesto jsem ale k této netradiční novince nechoval tak neskonalý obdiv, jako někteří, a do dokonalosti pro mě mělo toto hledání té pravé polovičky docela daleko. To se však s druhou řadou nečekaně změnilo. Po pěti dílech nové sezóny totiž musím i já uznat, že tenhle seriál začíná být téměř geniální.

Na první pohled se tu přitom od loňska nic nezměnilo. Tvůrci nám tak opět servírují ještě větší porci meta humoru, než si vůbec dokážete představit. Smršť, s jakou pak do nás pálí jeden svěží nápad, či zcela nečekanou scénu za druhou, je prostě obdivuhodný. Toužili jste někdy o oplzlé love story se Santa Clausem? Máte ji mít. Chce vidět tak trochu jinou formu autoerotiky? I na to tady dojde, a ještě na mnohem více.  I přes všechnu tu bizarnost a šílenost je to ovšem celé tak pravdivé a nečekaně odkoukané ze života, až se budete na místě výborného Jaye Baruchela mnohokrát vidět vy sami. To všechno už jsme sice viděli už minule, až nyní mám však pocit, že se tvůrcům podařilo jejich kousek proměnit v takřka bezchybnou zábavu.

Zatímco loni mi jednotlivé epizody přišly mnohdy celkem roztříštěné a připomínaly spíše poslepované, a kvalitativně značně rozdílné, scénky ze Saturday Night Live, tady se ničeho takového nedočkáme. Celé to najednou drží až nečekaně pohromadě, slabší moment tu prakticky nenajdete, přechody mezi parodiemi na různé žánry výtečně fungují a je navíc vidět, že všichni si to tu neskutečně užívají. Tempo je pak takřka smrtící a nápady jsou ještě ulítlejší a zvrhlejší, než v případě první řady. Těžko říct, zda je to opravdu tím, že tvůrcům jejich neotřelá forma konečně dokonale sedla, nebo snad tím, že jsem za uplynulý rok prožil tolik podobných situací, že si to ani nedokážu přiznat.  Ať je to jak chce, Man Seeking Woman se s druhou řadou definitivně vyškrábalo na vrchol nejoriginálnějších, a dost možná i nejzábavnějších, sitcomů současnosti, jenž má navíc svou osobitostí a nezastavitelnou smrští gagů i nečekaně blízko k současným animovaným hitům typu Rick a Morty či BoJack Horseman. Pokud tedy toužíte po malinkém zpestření jinak zatuchlých komediálních vod a neštítíte se dosti drsného meta humoru, koukejte tuto pecku co nejdříve dohnat!

Proč dát Man Seeking Woman šanci:

 • nic víc meta a šíleného na hraném komediálním poli snad neexistuje
 • nekonečná smršť nápadů
 • skvělý Jay Baruchel

Proč dát od Man Seeking Woman ruce pryč:

 • humor pořád není pro každého
 • pokud jste celý život zavřený ve sklepě a nic moc jste toho nezažili
Diskuze (5)

Koukat nebo nekoukat?

Největší WTF všech dob?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (3)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Když si před pár týdny odbyl svoji premiéru sitcom Man Seeking Woman, byl kolem toho docela slušný poprask. Místo tradiční komediální řachandy jsme totiž dostali ze řetězu utrženou šílenost plnou těžko popsatelných vztahových metafor a hlavně slušnou porci WTF momentů. Pro jednu skupinu diváků se tak jednalo o svěží záležitost, ti druzí však styl tvůrců těžce rozdýchávali a byli rádi, když dokoukali pilot. Jak to tedy s tímto netradičním kouskem vypadá po pěti epizodách?

Jestli se tvůrcům nedá něco upřít, tak to jsou body za originalitu. Seriál složený z drsných a přitom většinou naprosto trefných metafor na různé vztahové či osobní peripetie tu opravdu ještě nebyl a troufám si tvrdit, že v takovém podání asi zase dlouho nebude. Scenáristé navíc neustále nepřestávají překvapovat. Vždy, když si člověk myslí, že už trampoty Jaye Baruchela nemohou být šílenější, přijde scéna, jež vás zase naprosto vyvede z omylu. Na komediální rutinu si tedy v tomto případě rozhodně nemusíte stěžovat. Tvůrci jsou navíc s každou další epizodou po humorné stránce čím dál sebejistější a tahle dvacetiminutovka vám stačí utéct dříve, než stačíte říci rande s trolicí.

Jenže i přes to zde stále platí pravidlo, že zatímco některé nápady se přesně trefují do černého a scenáristům se je podaří vytěžit téměř na maximum, jiné scény se spíše míjí účinkem a doplácí na to, že jsou buď nedotažené, nebo naopak až příliš dlouhé. Celek pak proto připomíná více či méně vtipné scénky, které se někdo násilným způsobem snažil pospojovat dohromady. Fakt, že styl humoru stále nebude vyhovovat každému, už snad ani zmiňovat nemusím. Ale to je ostatně spíše problém nechápavých diváků. Tvůrci si totiž i přes jistou nedotaženost evidentně točí přesně to, co chtějí a nehorázně si tuto ptákovinu, jež je v jistých případech až nebezpečně blízká realitě, užívají. Za zkoušku proto tento neokoukaný unikát rozhodně stojí. Jenom nezaručuji, že to zrovna vy po pár epizodách znechuceně nezabalíte.

Proč dám Man Seeking Woman šanci:

 • pokud máte chuť na svěží a originální sitcom
 • rádi se necháváte překvapovat
 • mnohé scény a metafory vám nejspíš budou hodně blízké

Proč dát od Man Seeking Woman ruce pryč:

 • šílený humor nesedne každému
 • některé scény by si zasloužily větší péči
 • Jay Baruchel není takový tahoun, jak bych čekal
© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.