Mayans M.C.

Mayans M.C.

Plakát k seriálu Mayans M.C.

Mayans M.C. /2018-?

Tvůrce: Kurt Sutter

Režie: Kurt Sutter

Hrají: JD Pardo, Sarah Bolger, Richard Cabral, Edward James Olmos, Michael Irby

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

S01E02

Škorpion


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Kurtu Sutterovi to nevyšlo se středověkým seriálem Bastard Executioner, teď se ale vrací s dlouho očekávaným motorkářským spin-offem Mayans MC. Chválil už Spooner v recenzi pilotního dílu minulý týden, a nijak radikálně odlišné nejsou ani mé dojmy po dvou epizodách.


Druhá část nese název Escorpion/Dzec a stejně jako první díl (a podle všeho i ty následující) se drží formátu zvířete ve španělštině a za lomítkem stejného zvířete z mayského kalendáře a také přímo v samotné epizodě. Tentokrát se navazuje na již naznačené na konci pilotu a následuje únos syna drogového bosse Miguela Galinda, který problémem zaúkoluje právě mexické motorkáře.

Mayans MC jsou moc příjemným návratem ke známému, přesto to (minimálně zatím) vypadá, že Sutter nekecal, když sliboval, že seriál bude dostatečně jiný a že nepůjde jen o latino verzi Sons of Anarchy. Což je dost možná zásluha spolutvůrce Elgina Jamese, který za sebou má působení v reálném gangu. Jak je u Suttera zvykem, představují se nám postavy s propracovanou minulostí, již budeme postupně odhalovat. A jak mám jeho tvorbu nakoukanou, tak tady si už můžu poznamenávat, co všechno se může podělat a kde nastane katastrofa. A svým způsobem se na to těším.


Po pouhých dvou dílech mi vedle EZho zbytek Mayans pořád lehce splývá a občas se neubráním bezděčné (kacířské) myšlence, že bych radši viděl Jaxe nebo Tiga. Ani Sons ale nebyli taková pecka hned od začátku a vybudovat si vztah k postavám chvíli trvalo. Zkrátka i jako člověk, co má v řidičáku jen skupinu B, jsem za tenhle návrat k mašinám a koženým vestám s nášivkami velice rád.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.