Nebe s.r.o.

Miracle Workers

Plakát k seriálu Nebe s.r.o.

Nebe s.r.o. /2019-?

Tvůrce: Simon Rich

Režie:

Hrají: Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. řada

Když nad námi Bůh zlomí hůl.


Sdílet:

Tak nějak jsem doufal, že se z nenápadného komediálního kousku Miracle Workers vyklube černý seriálový kůň počátku roku. Ostatně, trumfy měla tato novinka solidní. Bývalého Harryho Pottera Daniela Radcliffea, Stevea Buscemiho jako podivínského Boha, a především tvůrce parádního Man Seeking Woman, Simona Riche. A jelikož milostné trable Jaye Baruchela byly jedním z nejoriginálnějších kousků posledních let, doufal jsem v podobně nabušeného nástupce. Jenže o Miracle Workers se místo toho příliš nemluvilo a prošuměl pod diváckým radarem. A bohužel se tomu tentokrát vůbec nedivím.

 

Jestli jste totiž čekali od tohoto tvůrce opět neskutečnou nálož šíleného meta humoru, budete nejspíš zklamání. Rich se ve své novince, v níž je nebe vykresleno jako jedna velká korporace, drží až překvapivě na uzdě a dalo by se říci, že potenciál celé zápletky vytěží jen z poloviny. Rozhodnutí ztřeštěného Boha zničit svět a jeho následné sázky se zaměstnanci o zamilování dvou totálně stydlivých jedinců mělo nakročeno být (doslova) boží romantickou komedií s jedním originálním nápadem za druhým. Ano, ve fungování samotného nebe se najde spousta skvělých nápadů či detailů. A v romantické lince je cítit, že Rich má vztahové peripetie prostě v ruce. Jenže v samotném humoru se jede spíš na volnoběh, u něhož se sice divák často pousměje, bránice mu ovšem zdejší vtipy rozhodně nepotrápí.

 

Rich se pak se svou novinkou snažil být evidentně divácky přístupnější než v Man Seeking Woman, jenže právě díky tomu vtipné scény nefungují tolik, jak jsme zvyklí. Což je ostatně nejlépe vidět ve chvílích, kdy scénář přijde s černohumorným zábleskem, nebo se popisují různé nebeské odbory. Zde totiž scénář většinou nemá, na rozdíl od zbytku, sebemenší problém. Po dějové stránce se příběh polovinu série spíše plácá na místě, epizodní zápletky nudí a postavy tohoto bizarního nebe vám vlastně ani příliš nepřirostou k srdci. Až v závěrečných dvou dílech se sympaticky šlápne do pedálů a definitivně se přejde do kabátku feel-good romantické komedie, v níž všechno funguje, jak má. Jen scenáristé našli svůj styl přeci jen malinko pozdě.

Miracle Workers aka Nebe s.r.o. rozhodně není špatným seriálem, a i přes všechnu mou kritiku se jedná o příjemnou komediální jednohubku. Jenže divák prakticky po celou dobu cítí, že potenciál byl prostě někde jinde. Podařených gagů se zejména v oné závěrečné třetině najde spousta a romantika zde funguje na jedničku. Scénář se ovšem až příliš dlouho hledá a humor vás svými nápady nikdy nesrazí na kolena. Ostatně, i to obsazení zůstalo tentokrát někde na půli cesty. 

 

Steve Buscemi coby Bůh je přesně tak skvělý podivín, jak byste od něj čekali, a Geraldine Viswanathan je slušná sympaťanda. Daniel Radcliffe se tu ovšem po komediální stránce příliš nepředvede a jeho role zakřiknutého samotáře je až příliš nevýrazná. Stejně jako od celého kousku, jsem i od něj očekával malinko víc. Pokud ale hledáte nenáročnou jednohubku se slušným tempem, jenž vám v závěru přeci jen vykouzlí ten správný úsměv na tváři, možná vám Nebe s.r.o. sedne o trochu víc. Já ovšem od Riche příště čekám o něco větší tah na branku.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (2)

Pilot

Když vedete nebe jako firmu.


Sdílet:

Simon Rich nepatří mezi nejprofláklejší televizní tvůrce a většině z vás asi jeho jméno nic neřekne. A je to docela velká škoda. Stojí totiž za jedním z nejoriginálnějších a nejšílenějších komediálních seriálů poslední dekády, neprávem přehlížené pecce Man Seeking Woman. Jenže ulítlá milostná dobrodružství Jaye Baruchela skončila už před dvěma lety, a tak je nejvyšší čas přijít s další komediální peckou. Jeho nadějná novinka se jmenuje Miracle Workers a mladý scenárista si do ní přizval hodně zvučné obsazení, když do projektu zlákal bývalého Harryho Pottera Daniela Radcliffea a samotného Stevea Buscemiho v roli Boha! Máme tu opravdu zaděláno na zábavnou pecku?

 

V novince se podíváme do nebe, konkrétně do korporace Heaven Inc., v níž andělé vykonávají všechny práce potřebné pro náš svět a smrtelníky. A všemu tu samozřejmě šéfuje malinko podivínský a svérázný Bůh. I když šéfuje je dosti silný výraz. On se většinu času jen fláká, pije a místo řešení přírodních katastrof netají svůj smutek nad tím, že v něj lidé už příliš nevěří. Jednoho dne mu proto dojde trpělivost a rozhodne se, že za několik dnů nastane konec světa a on se bude věnovat novým super projektům. Jen jeho asistent a dvojice zaměstnanců z odboru pro plnění modliteb, samotář Craig a snaživá Eliza, ho mohou přesvědčit, aby vzal své rozhodnutí zpátky. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché.

 

Miracle Workers však v pilotu servírují podstatně usedlejší a diváčtější zábavu než v případě šíleného Man Seeking Woman. Svěžích a sympatických nápadů je zejména v nebeské firmě stále požehnaně a občas se tu zamíří i do černého humoru. Gagy a vtipné dialogy ovšem v úvodu vychází tak 50:50 a je jasně vidět, že scenáristé svůj tvůrčí styl ještě dost pilují. Žádné trapné chvilky nás tu však rozhodně nečekají a celé to hodně příjemně uteče. Jenže tempo je na druhou stranu tak zběsilé, že se mnohým nápadům nevěnuje moc času a ani vztahy mezi hlavními postavami příliš nefungují. Charaktery jsou pak na první dobrou sympatické, samotářský podivín s tváří Daniela Radcliffea pak paradoxně z hlavního kvarteta tahá za tu nejmenší část provazu a snad se v budoucnu předvede víc. Steve Buscemi byl ovšem coby svérázný Bůh sázkou na jistotu a svou roli si nepřekvapivě užívá.

 

Miracle Workers tak není v pilotu žádným zklamáním. Jde totiž o fajnově plynoucí jednohubku a do budoucna má velký potenciál. Mnozí ale od Riche po bizarním Man Seeking Woman možná asi přeci jen čekali malinko více. Na druhou stranu i úvod podivnosti s Baruchelem spíše ukazoval potenciál, kvalitou byl vlastně hodně rozpačitý a svou téměř genialitu prokazoval až v pozdějších epizodách. A něco mi říká, že přesně to by nás mohlo čekat i tentokrát. Po závěru, díky němuž se Rich přesune do jeho jistějších vod, na to máme hodně hezky našlápnuto. Takže nakonec taková malinko opatrnější sedmička s příslibem do budoucna.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.