Netflix se rozhodně nefláká. Zatímco většina stanic a streamovacích služeb si dává zkraje roku s novinkami aspoň pár dní pauzu, internetový gigant už do nás hned na úvod roku 2020 hodlá sypat nové seriály i prověřené kousky ve velkém. První novinkou se hned na Nový rok stalo krasobruslařské Spinning Out, v níž se o seriálový hit pokouší talentovaná a půvabná Kaya Scodelario z Labyrintů a pátých Pirátů z Karibiku. Ppolečnost jí pak bude dělat televizní matadorka January Jones z Mad Men. Jenže stačí solidní herecká dvojka a potenciál zákulisí krasobruslení k další pecce od Netflixu? Tentokrát to bohužel vypadá na negativní odpověď.

 

Ve Spinning Out budeme sledovat mladou a talentovanou krasobruslařku Kat. Ta měla slibně rozjetou kariéru, po úrazu na soutěži má ovšem velký psychický blok a na bruslích se spíš trápí. Dostat se mezi seniory se jí nedaří a navíc ji začíná zastiňovat její mladší sestra Serena, jež získala díky jejich mámě Carol, pro niž je úspěch tím hlavním, nového špičkového trenéra. Kat se po dalším neúspěchu a tlaku své matky rozhodne pověsit brusle definitivně na hřebík. V tom si jejího talentu však všimne trenérka Dasha, která by ji ráda dala do krasobruslařské dvojice s pohledným a problémovým Justinem, jenž je považován za budoucí hvězdu. Najde v sobě ovšem Kat, bojující navíc s psychickými problémy, najít sílu pokračovat? A dokáže s Justinem, s nímž nemá na první pohled nic společného, vůbec vyjít?

 

Potenciál na hutné sportovní drama z prostředí krasobruslení, v němž se bude ukazovat i odvrácená strana této dřiny, bychom tedy měli. Tvůrci ho ale neumí prakticky vůbec využít. Ano, několik střípků, v nichž jsou vidět zranění, bolest, psychické vypětí a neskutečná dřina, se tu najde. Scénář ovšem v tomto ohledu v pilotu až příliš klouže po povrchu a místo toho nám nabízí sérii nezajímavých dialogů šustící papírem a náčrty linek a vztahů, jež by člověk čekal spíše na teen stanicích typu CW a Freeform. A divákovi už je tak nějak po první epizodě jasné, jakým směrem se budou ony vztahy a zápletky ubírat.

Skoro všechny postavy tu sice mají své psychické problémy či jiné bolístky na duši, seriál je však pomocí scénáře zpracovává tak nezajímavě a sterilně, že vás tyto charaktery příliš neosloví. Nudná a totálně rutinní režie pak výsledku také příliš nepřidává. Pilotu chybí pořádné emoce, tempo a žádná scéna vás tu nedokáže aspoň za chvíli zaháčkovat. Kaya Scodelario se pak sice sympaticky snaží utáhnout novinku na svých bedrech a společně se zdatně sekundující January Jones patří mezi ty světlejší body pilotu. Když jim ale scénář a rutinní seriálová režie jen hází klacky pod nohy, tak to mají holky trochu těžké.

 

Pilot Spinning Out je trochu jako hlavní hrdinka Kat, která se slibně rozjede, ale vždy se před velkým skokem zasekne nebo spadne na hubu. Tvůrci zde také solidně načrtávají krasobruslařský svět, jenže místo pořádného odrazu k silnému dramatu o bolesti a dřině se nejspíš začnou utápět ve vztazích a banálních dialozích. A to vše navíc v nepříliš lákavém provedení. Aspoň to tedy naznačuje naprosto průměrný pilot, po němž se do dalších dílů prokoušou asi jen ti největší fanoušci půvabné herečky.