Origin

Origin

Plakát k seriálu Origin

Origin /2018-?

Tvůrce: Mika Watkins

Režie:

Hrají: Natalia Tena, Tom Felton, Sen Mitsuji, Nora Arnezeder, Fraser James

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. série

Malfoy a Tonksová ve vesmíru.


Sdílet:

Jeden z prvních, velkých počinů YouTube Premium si odbyl svou premiéru téměř před měsícem a představil se nám v desetidílné sérii. První díl má v současné chvíli přes 14 milionů shlédnutí, což je rozhodně slušné číslo. I přes jisté neduhy, jimiž seriál místy trpí, se kritici a fanoušci vcelku shodují, že se jedná o podařené dílo. Jak se ovšem líbilo nám?

Na lodi Origin se probouzí skupina pasažérů, která opustila Zemi, aby začala svůj život na nové planetě – Thea. Nicméně v plánu bylo, že se všichni probudí až přímo v novém domově. S rostoucím pocitem nejistoty a strachu zjišťuje skupina, že jsou na lodi sami. Žádný člen posádky ani jiní pasažéři nejsou v dohledu. Zatímco se skupina vyrovnává se zdánlivě prázdnou lodí si každý z nich vzpomíná na vlastní minulost, jež je vedla k hledání nového života daleko od modré planety.

V prvních dojmech jsem si chválil to, že seriál se s ničím moc nepáral a rovnou se pustil do děje. Problém toho, že diváci neměli důvod, aby jim příliš záleželo na postavách se samozřejmě s průběhem série zlepšoval. U postav se s postupem času více a více vykreslovala skutečná osobnost, která zde v úvodu poněkud chyběla. Největším neduhem celého seriálu ovšem zůstalo velké spoléhání na lekačky. To se sice s průběhem série o něco zlepšilo, ale i tak to udělalo spíše více škody než užitku. Místo toho, aby se tvůrci snažili budovat hororovou atmosféru nejistotou mezi postavami a jejich vzájemnou nedůvěrou zůstává tato problematika vcelku nevyužitá, jelikož postavy přeci jen nemají jinou možnost než spolu nějakým způsobem spolupracovat.

Origin rozhodně nesedne každému, pro někoho se bude jednat o kvalitní sci-fi seriál, který se vhodně inspiroval u klasik jako je Vetřelec nebo Věc, ale stále se snaží mnoho věcí podat vcelku originálně. Pro jiné diváky to bude nudný seriál, jenž se soustředí na nudné aspekty této problematiky a odbočky od hlavní dějové linky budou považovat pouze za zbytečné natahování látky. Za sebe ovšem musím říct, že kombinace osobních dramat s hlavním příběhem mi velmi sedla a nikdy jsem se u seriálu nenudil. Nicméně poslední díl, v němž se konečně dočkáme slíbeného rozuzlení byl naprosto výborný a vykompenzoval některé neduhy na výbornou.

Zda tedy můžu doporučit Origin velmi záleží na tom, jaké jsou vaše preference. Seriál funguje velmi dobře jako drama se sci-fi prvky, čemuž nahrává střídmý počet postav a silné soustředění na jejich minulost a motivace. Po čistě sci-fi stránce sice seriál pokulhává, ale rozhodně se nejedná o nudnou podívanou. Hlavním měřítkem pro to, zda Vás seriál bude bavit je otázka, jak moc je pro Vás důležitá sci-fi stránka či osudy postav.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

První dojmy

In space, only few people will hear you scream


Sdílet:

YouTube se pokouší prosadit se ve stejné kategorii jako jiné streamovací služby typu Netflix, Hulu či Amazon. Jedním z jejich nejočekávanějších projektů se stal sci-fi seriál Origin. První dva díly tohoto projektu jsou volně dostupné všude ve světě jako většina obsahu, který YouTube nabízí. Pro zbytek ovšem budou muset diváci vytáhnout karty a zaplatit si YouTube Premium, jež ovšem i přes rozšířenost samotného YouTube není všude k dostání.

Na lodi s titulním názvem Origin se probouzejí pasažéři, kteří s příslibem nové budoucnosti, nezatížené jejich minulostí, vyrazili se společností Siren na planetu Thea, vzdálenou 5 světelných let od Země. Jejich úkolem na této planetě má byl její kolonizace pro budoucí generace. V plánu ovšem bylo, že se probudí ze spánku až na planetě. Něco se ovšem pokazilo, a tak skupina lidí, každý z nich skrývající vlastní minulost, nyní musí spolupracovat a zjistit, proč jsou evidentně jediní na této lodi.

Origin se s ničím moc nepáře a divákovi rovnou od začátku servíruje dění na vesmírné lodi. O historii pasažérů se dozvídáme postupně ve formě flashbacků. Toto ovšem slouží jako takový meč se dvěma ostřími. Na jednu stranu se nemusíme prokousávat hromadou materiálu, než je nám prezentováno něco zajímavého, na straně druhé ovšem leží pocit lhostejnosti k postavám, protože o nich přeci nic nevíme a nemáme důvod, aby nám na nich záleželo. To samozřejmě platí pro některé postavy, které jednoduše v úvodu série nedostaly tolik prostoru a jejichž herci neoplývají tím typem charismatu, jaký by se pro přesně tento způsob vyprávění hodil.

Na seriálu je vidět slušný rozpočet a jak svět, jenž můžeme vidět ve flashbacích, tak samotná loď Origin, působí velmi zajímavě a rozhodně probouzí zájem pro shlédnutí dalších dílů. O postavách se ovšem dá jen těžko říct to stejné. Jednak kvůli kombinaci toho, že o nich zatím nic moc nevíme a vzhledem k celému tématu s „novým začátkem“ mi tak spíš vrtá hlavou kdo to dříve nebo později pokazí pro ostatní. Zhruba polovina postav má před sebou nelehký boj, kdy budou muset přesvědčit diváky, že si jejich sympatie zaslouží.

Seriál pro mě zatím představuje relativně zajímavou podívanou, na kterou se člověk i rád podívá dál, ale rozhodně nevzbuzuje příliš velká očekávání. Zároveň také velmi mylná domněnka tvůrců, že lekačky jsou dostačující pro budování hororové atmosféry na důvěře nepřidává. V tuhle chvíli je tak seriál někde na pomezí a může se z něho stát velmi dobrý zástupce sci-fi žánru anebo také projekt, který pohřbilo několik špatných voleb ze strany tvůrců.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
7/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.