Ostré předměty

Sharp objects

Plakát k seriálu Ostré předměty

Ostré předměty /2018

Tvůrce: Gillian Flynn, Marti Noxon

Režie: Jean-Marc Vallée

Hrají: Amy Adams, Patricia Clarkson, Eliza Scanlen, Chris Messina, Elizabeth Perkins

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)

S01E03

Temné a osobní


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

U Ostrých předmětů bylo od začátku jasné, že sledovat tento seriál nebude jen tak. Atmosféra nevlídného městečka a tlak, jenž leží na Camille, se vcelku silně podepíší i na divákovi. Díky tomu si pochmurné výjevy vybírají daň nejen na postavách, ale také na obecenstvu.

Camille se dále snaží proniknout mezi lidi, od nichž před léty utekla. S vidinou nových informací o tragických událostech ve Wind Gapu tak musí čelit hněvu a přetvářce svého rodného města. Zároveň také zjišťuje, kolik věcí se jeví v různém světle úplně jinak, než by se mohlo na první pohled zdát. To vše je doplněno velmi výraznými flashbacky, které daly jméno této epizodě.

Ostré předměty svůj příběh vyprávějí velmi pomalým tempem. Vyšetřování vražd je sice stále ve stádiu spekulací, ale to dává prostor pro budování jednotlivých postav a vztahů mezi nimi, což je zatím, po třech dílech, nejzajímavější část seriálu. Ano i ve třetím díle je tak kriminální případ stále na druhé koleji, ale Camille spolu s detektivem začíná pomalu sbírat jednotlivé části mozaiky. 

Sice to bylo oběma kolegy již zmíněno v recenzi a minulém recapu, ale je to tak výrazná a kvalitní věc, že se musí znovu připomenout. Po technické stránce se jedná o jeden z nejlépe zpracovaných seriálů, na jaký se můžete podívat. Samotná práce střihače by si zasloužila ocenění a když se k tomu přibere výborně odvedená práce za kamerou i před ní, tak by každý seriálový fanoušek měl tuto minisérii brát téměř jako povinnost.

Diskuze (2)

S01E02

Špína


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tahle novinka od HBO opravdu nebude veselá podívaná. Titulní ostré předměty se totiž zarývají pod kůži nejen divákům obrazně, ale i hlavní postavě doslovně. Navíc jsou tu již dvě mrtvé dívky (což vůbec nemusí být konečný počet), a co je divácky paradoxně asi ještě „horší“, brutálně šikanující Camillina matka. Tak neříkejte, že jste nebyli varováni.


Detektiv Richard sleduje stopy ze soudní pitvy (což mimo jiné obnáší i koupi prasečí hlavy), valná většina prostoru je ale opět věnována Amy Adams a její Camille. Tu čeká účast na pohřbu zavražděné, další zpovídání místních, další náročné dialogy s matkou a v důsledku i další nasávání.

Soundtrack je pořád fajn, ale tak našlapaný jako v první epizodě už není. Co se naopak nemění, je úroveň hereckých výkonů, oslňují pochopitelně zejména Amy Adams a pak snad až příliš výstižně nesnesitelná Patricia Clarkson. A stejně tak zůstává i věc, která na mě minulý týden udělala snad ještě větší dojem než hudba – naprosto fantasticky režijně i střihově zvládnuté prolínání současných a flashbackových záběrů.


O samotném kriminálním případu toho pořád ještě moc nevíme a já si vlastně ani nejsem jistý, co si o tom mám myslet, ale máme za sebou jen dva díly a tohle konec konců není detektivka, ale spíš drama okolo Camille a její tak tak pohromadě držící osobnosti. I tak bych ale příště už pomalu rád viděl výraznější posun v hlavní zápletce. A je dost možné, že Ostré předměty budou nakonec vhodnější spíše pro maratonové sledování.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.