Patriot Act s Hasanem Minhajem je přesně ten typ pořadu, který Netflix dlouhou dobu hledal. Před ním se vystřídalo několik pořadů z podobné kategorie, ale ty ovšem nikdy nevydržely internetovému gigantovi velmi dlouho. Za své vzala show Michelle Wolf „The Break“ nebo pořad Joela McHala. Proč je právě Patriot Act tak populární?
 
 
V první řadě: Hasan Minhaj byl vždy dobrým a vtipným korespondentem pro The Daily Show. To, co se tam naučil nyní velmi umně využívá i v Patriot Actu. Ať už to je styl, kterým jsou vedeny rozhovory či výborná rovnováha mezi vážností
tématu a komediálním pohledem na problematiku. Seriál i sám Hasan se evidentně snaží svůj pořad připodobnit spíše Last Week Tonight než čemu jinému. Vysoká kvalita produkce, hluboké zabřednutí do témat a nekompromisnost, se kterou řečená témata rozebírá by ani na žádné jiné platformě (s výjimkou HBO) nemohla fungovat.
 
Sám Hasan si z podobnosti Patriot Actu k Last Week Tonight dělal srandu s tím, že snad se nebudou zaobírat stejným tématem, jinak by bylo jasné, že by toto srovnání prohrál. To ovšem neznamená, že by se na tento pořad nevyplatilo koukat. Jednak si vybírá témata, která velmi často nejsou rozebírána jinde v médiích a pokud ano, tak často ne příliš kvalitně.
 
 
Další výhodou, kterou Hasan má je jeho unikátnost. Nejen že se stal prvním Indem, který je tváří podobného pořadu, ale zároveň také prvním muslimem. Nebojí se dělat si srandu jak ze své víry, tak země původu, což se mu v mnoha epizodách daří na výbornou. Zároveň také vyrůstal v Americe jako syn imigrantů. Tato kombinace vytváří půdu pro neskutečně zábavné vtipy a unikátní pohled na problematiku, o níž může často mluvit, protože jí rozumí lépe než kdo jiný.
 
 
Celkově tedy Patriot Act patří mezi opravdu kvalitní a zábavné pořady. Hasan čekal na svou šanci dlouho a je vidět, že pořadu dává vše, co může. Soustředí se na větší témata, která širší veřejnost nemusí znát a téměř nikdy nenechá kámen na kameni. Pokud tedy hledáte další zdroj kvalitní zábavy s příslibem toho, že se možná i něco přiučíte, tak byste měli dát tomuto pořadu určitě šanci.