Jak lze z názvu jen obtížně zjistit, Single Parents jsou sitcom o rodičích bez partnerů. Má je na svědomí autorka sedm let běžící New Girl, Elizabeth Meriwether, která napsala i romantickou komedii Hlavně nezávazně s Natalií Portman. Heslem „hlavně nezávazně“ se možná řídily protějšky našich hrdinů, kteří tak zůstali na ocet a s caparty. 

Předním ubožákem mezi rodiči je Will, kterého hraje Taran Killam (stálice Saturday Night Live) a který se stará o dceru až fanaticky. Pět let neměl sex, místo nábytku má sedací pytle a uprostřed obýváku trampolínu, „kdyby venku pršelo“. Zbytek ansámblu jsou zdánlivě cool single rodiče, kteří se neangažují na školních akcích a jen každý den čekají, až přijde hodina, kdy je v pořádku „otevřít si lahev vína“. 

Tou první je Angie v podání Leighton Meester (Gossip Girl), jež si první epizodu krade pro sebe. Dále Douglas, jehož nejvýraznějším rysem je zatím to, že každému cpe bankovky, jako by šlo o poslíčky v hotelu, nepřijímá oslovení „Doug“ a umí zapět hity z Odvážné Vaiany. Miggy (Jake Choi) zřejmě moc nechápe, jak se to stalo, že vůbec dítě má, a připomíná méně vtipnou verzi Jasona z The Good Place. O Poppy (Kimrie Lewis) toho zatím není moc co říct. Jen že její syn má intenzivní zájem o módu a slaďování vestiček s torzy. Všechny děti jsou tu mentálně ohromně vyspělé. I když volba udělat děti rozumnější než dospělé celkem funguje, protože dětští herci jsou velmi dobří, je to okoukaná hra.  

Pilot Single Parents se nápadně podobá pilotu New Girl, který nebyl nic moc. Je tu přehnaná hlavní postava Will, která působí jako parodie a musí být utlumena (Zooey Deschanel během první série postupně ubrala na podivnosti a bylo to k lepšímu), také je tu pro Meriwether typický humor záměrně míšený s trapností. 

Z letos skončené New Girl se ke konci první a ve druhé řadě stala nejvtipnější věc v televizi, ale trvalo skoro půl série, než si postavy a humor sedly a seriál se našel. Jenže tolik času mít Single Parents nebudou, protože se jejich první série skládá jen z šesti epizod. A momentálně tu kromě Leighton Meester není nikdo, kdo by se charismatem dotýkal kohokoliv z New Girl. Takže zatím nic zvláštního. Ale věřím, že jestli se seriál postupně někam kvalitativně pohne, bude to spíš nahoru než dolů.