Siréna

Siren

Plakát k seriálu Siréna

Siréna /2018-?

Tvůrce: Eric Wald, Dean White

Režie:

Hrají: Eline Powell, Alex Roe, Sibongile Mlambo, Ian Verdun, Rena Owen

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. série

Na pomezí světů


Sdílet:

Jak se nakonec povedla první série mysteriózní Siren? Pokud bych to musel shrnout jedním slovem, tak bych asi použil přívlastek „neoriginální“. I přesto, že na první pohled se to nezdá, tak Siren je zpracována velmi předvídatelným způsobem, který až moc sází na jistotu a stereotypy tradičně spojené se situacemi, kdy se lidé seznamují s nějakou novou entitou.

Ve městečku Bristol Cove doslova ožívají místní legendy o mořských pannách a vypadá to, že zajímají úplně každého. Od vědců, přes rybáře až po americkou armádu. Každá skupina má důvod, proč je tyto mýtické bytosti zajímají a dělá co může proto, aby je zachránili/využili/ulovili. Prostě taková ta standardní zápletka, u níž i kdybyste nikdy nic podobného neviděli, moc překvapení nebudete.

V prvních dojmech jsem psal, že postava mořské víly Ryn je hlavní předností seriálu a toto tvrzení zůstalo platné napříč celou první sérií. Co je ovšem krokem ve správném směru je často dorovnáno dvěma kroky zpět. To je v tomto případě škoda zejména z toho důvodu, že pro jednou se jedná o zajímavé zpracování titulních mytologických bytostí. Bohužel vždy, když to už vypadá, že se začne rozvíjet jedna ze zajímavějších dějových linek tak ji většinou odsune na druhou kolej jiná část příběhu.

Seriálu rozhodně prospěl formát pouhých deseti dílů, na nichž tvůrci neměli prostor tolik rozvádět ty příběhy, které nebyly buďto moc zajímavé, anebo by je ve výsledku zahnali do úzkých. Nedá se ovšem říct, že by se o to nepokusili. Útržkovité a nedokončené linky jsou sice místy otravné, ale z větší části se jedná o relativně nedůležité příběhy, u kterých to možná není ani na škodu. Ty větší otázky, jež mohou diváci mít jsou zcela jistě plánovány na další sérii, takže na ty si budeme muset počkat.

S konečným hodnocením Siren jsem si lámal hlavu, poněvadž seriálu rozhodne nejde upřít snaha. Ve výsledku se totiž jedná o dílo, které i přes své neduhy diváky neurazí. Díky tomu představuje nenáročnou podívanou, u níž sice nebudete sedět na okraji sedačky, ale jako kulisu k večeři si ji klidně pustit můžete. Zároveň také platí, že méně zkušení diváci si asi přijdou na zajímavější zážitek než někdo, kdo už je seriálovým veteránem.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

První dojmy

Malá mořská víla trochu jinak


Sdílet:

Stanice Freeform si připravila pro své diváky další seriál, který cílí převážně na teenagerovskou část publika. Jedná se tedy o další ze série nadpřirozených dramat, kterými je v zámoří tato stanice známá. Jedním z podobných seriálů, který můžete na této stanici vidět, jsou například Shadowhunters.

Příběh Siren se odehrává v přímořském městečku Bristol Cove, které je podle místních obyvatel domovem mořských panen. Tyto mytologické bytosti prostupují historií města až k jeho vzniku a zdá se, že by člověk neušel ani deset metrů, aniž by na nějaké vyobrazení mořských víl narazil. Děj se rozjíždí v okamžiku, kdy rybářská loď vytáhne síť a v té se nachází tvor, jakého nikdy nikdo neviděl. Při potyčce s tvorem dojde ke zranění jednoho z námořníků a když kapitán požádá o zdravotní pomoc, objeví se armáda, sbalí, co se dá, a zmizí jako pára nad hrncem. Nedlouho poté se Sam, člen prominentní rodiny v tomto městě, setkává s tajemnou dívkou, která se chová velmi podivně. Ve vzduchu tak visí spousta otázek, na něž budou muset hrdinové hledat odpovědi.

Siren se zdá na první pohled jako seriál, který bude polovinu diváků bavit a druhou polovinu naprosto nudit. Fanoušci podobných seriálů, jež se zabývají nadpřirozenem, tu jistě najdou hodnotnou zábavu. Na diváky, kteří ovšem čekali něco nového či vlastně jakkoliv zajímavého, tu pravděpodobně čeká spíše znuděný děj, který již mohli v různých variacích vidět mnohokrát v minulosti.

Ryn, což je jméno, jež přijme postava mořské víly, je bezesporu nejlepší částí seriálu. Její chování ryby na suchu (ano vím, co jsem právě udělal) je nejzajímavější částí úvodních epizod. Oproti tomu vykreslení dalších hlavních postav - Sama či jeho přítelkyně Maddie - je přítomno spíše z nutnosti a je velmi vidět, že u nich neležela hlavní pozornost tvůrců. Z toho důvodu je děj velmi nevyrovnaný a střídavě se snaží diváka zaujmout i znudit.

Seriál vlastně v prvních dílech nepřichází s ničím novým a je plný stereotypních postav či předvídatelných událostí, které tudíž nejsou schopny udržet divákovu pozornost na dlouhou dobu. Stále ovšem zbývá osm dílů, kdy by se seriál mohl dostat z vod průměrnosti a ukázat něco nového. Velké šance tomu ovšem nepřikládáme.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
5/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.