The Deuce: Špína Manhattanu

The Deuce

Plakát k seriálu The Deuce: Špína Manhattanu

The Deuce: Špína Manhattanu /2017-

Tvůrce: David Simon

Režie:

Hrají: James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Lawrence Gilliard Jr., Kim Director, Method Man

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

S02E01

Sex sells.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Druhá série The Deuce: Špína Manhattanu začíná epizodou nazvanou Our Raison d’Être, tedy důvod bytí či vnitřní smysl. Tím v tomto světě zůstaly peníze. A sex, ten vždycky prodává. 

První série končila v roce 1972, prostitutky se začaly přesouvat do klubů a bordelů a vypadalo to, že vliv pasáků povadne, ale nestalo se tak úplně. Mezi sériemi proběhl značný skok v čase (podobně jako u dalších dobových dramat jako Mad Men či Masters of Sex se spoustu problémů řeší nevyřčeně mezi sériemi) a my se teď nacházíme v roce 1977  – neboli v éře nemožných účesů. 

Po těch pěti letech nacházíme Lori (Emily Meade) v pozici známé pornohvězdy, kterou ale její pasák C.C. (Gary Carr) stále nepokládá za víc než za prostitutku, jež víc vynáší. Darlene (Dominique Fishback) po nocích studuje a čte knížky. Abby (Margarita Levieva) je pořád s Vincentem v otevřeném vztahu a nyní pracuje jako manažerka klubu Hi-Hat, věší obrazy vagín naruby, podporuje punkové skupiny, při jejichž koncertu Vincent zjistí, že „už je starej“ a zvažuje jakési šlapko-odbory. A taky zrušila trikoty pro servírky. Vincent (James Franco) má nový podnik Club 366, nepořádné háro a další starosti s dvojčetem. Candy (Maggie Gyllenhaal) režíruje a stříhá a chce dělat „z porna Warhola“, ale stejně skončí na konci epizody na zádech. A Chris (Lawrence Gilliard) povýšil na detektiva.  

 

Tvůrci nám chytře připomínají celou síť podniků propojených Vincem a mafií, poněvadž Frankie ukradl peníze a Vincent ho celý díl hledá, takže se při pátrání po nezodpovědném bráškovi podíváme všude. The Deuce nikdy nebylo o zápletce, ale o zobrazení určitého světa. Tématem druhé série viditelně budou ženy a jejich potlačované ambice. Ukazuje se, že to jsou ony, ne muži, kdo má ve světě porna a prostituce mentalitu průkopníků, kdo chce víc, kdo není konzervativní. Vince nechápe novou hudbu, kterou propaguje Abby. C.C. a další pasáci nechtějí změnu, nechápou, k čemu číst nebo proč se oblékat neleskle. Harvey zas nechápe Candy a její experimentální ponor do mysli ženy při orgasmu pomocí střihů na kočkovité šelmy v buši. To ženy riskují a experimentují. Muži chtějí mít svůj svět pořád tentýž.

 

Průvodní epizody se tvůrcům daří.  Pilot stále považuji za nejlepší epizodu The Deuce a i první díl druhé je extrémně zdařilý. Špína Manhattanu zůstává dramatem s jedním z nejlepších smyslů pro humor.    

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.