Považuji se za fanouška stand-up vystoupení, proto mě hned na první pohled zaujal tento speciál od Netlfixu. The Standups mají za sebou již dvě série, které mají velmi jednoduchý příslib. V každé řadě je šest dílů a v každém díle dostane jeden komik půl hodiny, ve které může říkat/předvádět/imitovat cokoliv ho napadne. Volba látky je čistě na vystupujících a díky tomu se daří vytvářet různorodou paletu humoru, kde si téměř každý najde alespoň nějaké vystoupení, které ho upřímně pobaví.

Za hlavní přednost The Standups by se dala určitě považovat diverzita. Nemyslím teď pouze genderovou vyrovnanost, kdy střídavě prezentují ženy a muži. Myslím především diverzitu ve stylu humoru, jak jsem již naznačil v úvodu. Každý komik si přináší vlastní představení, která stojí téměř vždy na hodně rozdílném stylu vystupování a také pohledu na svět. Každý má tak svůj styl a materiál a díky tomu se nezačnete jen tak nudit.

The Standups mají ovšem problém s výběrem některých komiků. Někomu se totiž podaří rozesmát každého diváka takovým způsobem, že je třeba si na ten záchvat smíchu na chvilku pozastavit přehrávání. Vedle toho jsou ovšem také přítomni vystupující, kteří buďto volí špatnou látku, anebo prostě nejsou zdaleka tak vtipní jako někteří jejich kolegové. Tento problém sužoval obě série, což je škoda, jelikož určitá méně povedená vystoupení tak mohou táhnout sérii jako celek dolů. Na druhou stranu oceňuji, že Netflix nepozval šest velkých titánů stand-up scény, kteří by jim zaručili dokonalé hodnocení, ale dává šanci méně známým komikům.

Tento komediální speciál je tak určen spíše fanouškům stand-upu. Pokud tento žánr aktivně nevyhledáváte, tak si určitě můžete najít lepší a zábavnější vystoupení, která Vás zaručeně pobaví. Nicméně pokud jste fanoušek stand-upů tak zkuste dát těmto neokoukaným komikům šanci. Zaručeně zde najdete několik dílů, které pobaví, a i zbytek je rozhodně koukatelný, nicméně nedosahuje takové kvality, na jakou můžeme být od velikánů tohoto žánru zvyklí.