The Twilight Zone je jedním z oněch kultovních seriálů, o jehož existenci ví snad každý. Bohužel se jedná o již tak starý kousek, že jen málokdo si najde cestu k tomuto kultovnímu dílu. Zdá se, že podobně vidělo tuto problematiku více lidí a díky jejich úsilí tu máme novou verzi seriálu. Jak si ovšem seriál, který vznikl na přelomu 50. a 60. let poradí s moderní konkurencí?

Tento seriál spoléhá, podobně jako Black Mirror, na individuální příběhy, které mají svůj příběh uzavřen vždy v jedné a té samé epizodě. Seriály tohoto antologického typu v poslední době získávají na popularitě a znovuzrozená The Twilight Zone tak musí čelit vcelku respektu hodné konkurenci. Pro začátek můžeme sledovat v první epizodě komika, který zjistí, že s pomocí jednoduchého hesla ho může čekat úspěch, ale jaká bude jeho cena? Ve druhé epizodě nachází žurnalista přehrávač s podcastem, který se zdá, že popisuje budoucí události.

Jednou z prvních věcí, kterou si divák může uvědomit, je to, že díky postavě vypravěče působí seriál poněkud nepřirozeným dojmem. Do jisté míry si tak můžete myslet, že koukáte i na epizodu „Věřte, nevěřte“. Samozřejmě vypravěč je klíčovou postavou tohoto seriálu a díky jeho prezenci víte, že se jedná právě o The Twilight Zone. Nicméně tento aspekt dnes již působí poněkud zastarale, ale vzhledem k podobnosti tohoto seriálu například s Black Mirror je důležité, že si seriál zachovává vlastní identitu.

Podobně jako v jiných antologiích, každý díl působí velmi svěže a rozhodně se i zde snaží tvůrci zaujmout diváky nejen nápady, které prezentují, ale také samotnou prezentací a obsazením. V prvních dvou dílech hlavní postavy ztvárnili Kumail Nanjiani a Adam Scott. Po herecké i režijní stránce tak jsou příběhy dobře prezentované a nehrozí, že se u nich budete nudit. Nicméně samotný scénář trochu pokulhává za zbytkem produkce. Nejde ani o to, že by díly byly předvídatelné, ale spíše jsou poněkud nedotažené. Celkově mi tak přijde, že díky roli vypravěče a samotného titulního názvu si tak budou muset diváci zvyknout na tento formát, než si budou moci seriál užít na plno.

Pro fanoušky mysteriózních příběhů a neznáma bude nová verze The Twilight Zone pravděpodobně skvělou záležitostí, u které se budou jednoznačně bavit. Celkově ovšem rozjezd seriálu působí poněkud strnule. V dílech jsou sice zajímavé nápady, ale zároveň nepůsobí ani moc originálně nebo pokrokově, čímž se například může pyšnit konkurence. Jsou za námi ovšem pouze první dva díly a rozhodně je zde potenciál pro gradování příběhů v dalších epizodách.