Herec Walton Goggins sice asi nikdy nebude patřit do první hollywoodské ligy, v redakci ho máme však dost rádi a se zvědavostí vyhlížíme každý jeho nový projekt. V Policejním odznaku a zejména v Justified totiž dokázal, že mu jdou drsňáci a tak trochu parchanti hezky od ruky. V Sons of Anarchy se nebál ujmout i hodně bizarní roličky, v novém Tomb Raiderovi vyšvihl solidního záporáka a v Tarantinovce Osmi hrozných bez problémů stíhal i Jacskona s Russellem. Je to prostě sympaťák, jenž jde do rolí naplno. Jen si občas neumí vybírat a zejména v seriálové sekci si poslední dobou malinko pošramotil pověst. Komediální Boj o ředitelnu bohužel moc díru do světa neudělal a projekty Six či Deep State v podstatě skoro nikdo neviděl. A nyní se nám Goggins přesunul rovnou na celoplošnou CBS a navíc do pro něj dosti netradičního žánru rodinné komedie. Nakopne mu The Unicorn opět televizní reputaci, nebo si na novinku za rok nikdo nevzpomene?

 

Goggins tenkorát nehraje žádného psychopata či záporáka, ale usedlého rodiče dvou dětí, Wadea. Jeho život ovšem není poslední rok zrovna veselý. Právě před tak dlouhou dobou mu totiž umřela milovaná žena a on se snaží držet za chodu domácnost s dvěma dospívajícími dcerami a předstírat, že je všechno v pořádku. Jenže není, a toho si samozřejmě všímají i jeho nejbližší přátelé. I jemu nakonec dojde, že jíst jen mražené jídlo a nechat psy spát na kuchyňské lince není úplně v pohodě, a začne se vracet zpátky do života. Což znamená také začít opět s randěním. A v tom mu budou pomáhat nejen kamarádi, ale také právě jeho dcery.

 

Jak už to tak u rutinní stanice CBS bývá, zápletka by snad ani nemohla být obyčejnější. Jenže tvůrcům se z ní i přesto daří v pilotu ukuchtit celkem příjemnou rodinnou podívanou. Tempo je slušné, pár příjemných gagů se najde a celé to má tu správnou feel-good atmosféru. Jenže na druhou stranu vás to ani jednou zcela nenadchne, protože už jste něco podobné párkrát (tedy spíš několikrát) viděli. A za břicho se u místních gagů také úplně popadat nebudete. Spíš se jen hezky pousmějete. Nad vodou rutinního průměru tak úvod drží zejména hodně sympatický casting. 

Walton Goggins ani v umírněnější komediální rovině neselhává. I když bych ho pořád raději viděl ve výraznějších projektech a v o něco herecky lahůdkovějších úlohách, roli hlavního tahouna zatím zvládá na jedničku. Navíc má okolo sebe solidní přihrávače, již mu hezky kryjí záda. Jeho seriálové dcery naštěstí patří mezi ty sympatičtější dětské herce a mezi jeho kamarády patří například komediální veterán Rob Corddry z Ballers nebo Michaela Watkins z Transparent, kteří taky umí správně utrousit hlášku. Právě skvěle namíchané obsazení tak bude pro diváky hlavním důvodem, proč dát tomuto kousku v dalších dílech šanci.

 

The Unicorn je tedy ve svém pilotu neurážející komediální jednohubkou, jež rozhodně nijak nenadchne, ale rozhodně ani nijak neurazí. A jako takový ten typický seriál k večeři si ho vzhledem k fajn obsazení a nedostatku kvalitní komediální konkurence možná v budoucnu dokážu i představit. I přesto se však nemohu zbavit pocitu, že Gogginse je do podobných projektů malinko škoda a raději bych ho viděl ve výraznějších a osobitějších titulech. Pokud tedy chcete fakt hodně nenáročnou novinku na večer, můžete dát The Unicorn šanci. Žádná výrazná role a milník v kariéře oblíbeného herce vás tady ovšem nečeká.