Idris Elba se v posledních letech celkem solidně uchytil v Hollywoodu jako neselhávající továrna na charisma. Zároveň je na něm sympatické, že nezapomněl ani na své televizní kořeny. Pravidelně, i když s čím dál menším úspěchem, se vrací do kůže populárního Luthera a do toho se v minulých letech objevil i ve dvou podstatně méně úspěšných projektech, minisérii Guerrilla a vlastnímu seriálu In the Long Run. A nyní přidal ke své seriálové štaci další kousek, u něhož se objevuje nejen jako hlavní hvězda, ale zároveň je i jedním z tvůrců. V novince od Netflixu, Turn Up Charlie, totiž hodlá evidentně vzdát poctu svému koníčku, kariéře DJe, již se věnoval už před úspěšnou hereckou kariérou. Vážně je jeho do jisté míry srdcový projekt seriálem, jenž by jeho fandové neměli minout?

Britský drsňák tentokrát ztvární roli titulního Charlieho, jenž se živí právě jako DJ. Akorát se mu příliš nedaří, bydlí u své tety a čeká na šanci, díky níž se bude moct prosadit. A ta možná přijde dosti netradiční cestou. Jeho nejlepší kámoš David s manželkou, úspěšnou DJkou Sarou, ho totiž najmou jako chůvu pro jejich problémovou dceru Gabrielle, která svým drzým a přechytralým chováním všechny dohání k nepříčetnosti. S malinko nedospělým Charliem si ale rozumí, a proto toho chtějí David se Sárou patřičně využít. Sám Charlie pak nabídku po menším váhání nakonec přijímá a možná toho nebude nakonec vůbec litovat.

 

Pokud ovšem čekáte další Elbovu seriálovou trefu do černého, musíte si asi bohužel počkat. Po dvou zhlédnutých dílech musím totiž konstatovat, že Turn Up Charlie je naprosto rutinní podívanou s dávkou černošského humoru, na níž není vlastně nic moc zajímavého a po režijní stránce je v některých momentech tak odfláknutá, až mě to udivovalo. Děj je předvídatelný, postavy nesympatické a gagy či vtipné pasáže tu opravdu moc nefungují. Je to prostě totálně rutina, u níž si divák často pokládá otázku, proč musel Elba být u něčeho takového. Po jeho osobní stránce to vzhledem k hobby chápu, po té herecké a kvalitativní však nikoliv. Jenže to jsem si onu otázku pokládal ještě před tím, než jsem zjistil, že si tento ne zrovna povedený scénář i zčásti napsal.

Musím navíc bohužel konstatovat, že britský herec toho komediálního timingu příliš nepobral a do titulní role se vůbec nehodí. Hlášky či rádoby vtipné grimasy mu opravdu příliš nejdou a jeho vztah s malou Gabrielle také dosud příliš nefunguje. I když to je způsobeno zejména tím, že se jedná o totálně otravnou a nesympatickou dětskou postavu, kterou by divák nejraději v každé druhé scéně proplesknul. A ani mezi ostatními herci či charaktery si bohužel nenajdete svého favorita.

 

Turn Up Charlie možná ve svých úvodních dílech není naprostým peklem, ale jedná se prostě o naprosto nezajímavý (pod)průměr, v jehož hlavní roli bychom podle premisy a stylu humor čekali např. Kevina Harta či Tylera Perryho. A ne jednoho z nejvíce charismatických drsňáků současnosti. Chápu, že se jedná o jeho srdcovku, zároveň mě ovšem mrzí, že s tak sterilní a špatně napsanou nudou plýtvá svůj čas. A že si onen ne zrovna špičkový scénář napsal sám. Zjistit, že slavný herec je v reálu také obstojný DJ, je sice fajn, mohlo nám to být však sděleno mnohem zábavnější formou. Na více než zhlédnuté dvě epizody to v tomto případě asi opravdu nevidím.