UnREAL

UnREAL

Plakát k seriálu UnREAL

UnREAL /2015-?

Tvůrce: Marti Noxon, Sarah Gertrude Shapiro

Režie:

Hrají: Shiri Appleby, Constance Zimmer, Johanna Braddy, Bonita Friedericy, Nathalie Kelley, Ashley Scott

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

S02E01

Money, dick, power


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tohle bude stručné. UnREAL, televizní drama z pohledu produkce americké reality show zvané Everlasting se vrací a jak už to tak v showbizu chodí, dostala tentokrát druhá řada za úkol pouze jediné. Vytřít si s tou loňskou zadek a to tak, že v každém ohledu. Že to bude snadné? Ani náhodou. Snaží se však tvůrci? Absolutně.

Na rovinu říkám, že pokud nemáte ponětí o čem je řeč a doteď jste si k první řadě všude chválené novinky nenašli cestu, vůbec se netrapte číst tenhle recap dál. Seriál počítá s tím, že máte všechen předchozí děj za sebou a můj recap tenhle krok jen posvěcuje. V úvodu tak totiž zbylo místo na mnohem důležitější věci, jak uzívané vysvětlovačky toho, komu všemu vykouřila tahle nána, proč se tenhle týpek pouští do téhle postavy, kdo je sakra Greg nebo co tím ten nezvykle hodný černý P.A. myslel, když narážel na vztah Rachel a Quinn a nakonec ho tak protřele přirovnal ho k domácímu násilí mezi věčně opilým mužem a jeho ženou, která prostě nedokáže říct ne. Tohle všechno je naprostý standard, na který už jsou zkušení diváci UnREAL dávno zvyklí. To pravé ořechové přichází až v podobě příprav na novou sezónu.

Tak za prvé, Everlasting vůbec poprvé ve své smyšlené historii nabídne divákům muže - budoucího ženicha - tmavé pleti. Což je historická událost nejen z pohledu téhle fiktivní show (a jak jeden z exekutivců pod parou okomentoval, nutí ho to mít erekci), ale zároveň i takový malý zlý budíček americké realitě, ve které se doteď něco podobného také ještě nestalo. Za druhé, ženušky. Pravda, zatím jsme neměli tu čest se se všemi pořádně poznat, ale už teď víme, že mezi nimi bude rasistka, modelka, záporačka, princezna a taky terorista. A zde je pár příkladů slečen, které se během druhé série v tak důležitých rolích objeví. Dále se vrací muž, jakožto pán všeho vesmíru (Chet), jenž si hodlá vzít za cíl dobýt zpátky vše, co bylo právem(?) jeho. Čímž vyhlásí VÁLKU nejen Quinn, ale zároveň i Rachel, která pod nátlakem přichází nejen o svou slíbenou pozici showrunnerky, ale také pomalu o svou naivní představu toho, že už ji její manžel konečně přestane jednou mlátit. To všechno zatímco se kamery pomalu ale jistě začínají rozjíždět, všechny tlačí čas a hladoví diváci, toužící po minimálně stejně tak vyhrocené řadě jako loni, nehodlají nic promíjet. Ne nadarmo zazní hláška: „to jako máme někoho zabít každou epizodu?!“

Jinými slovy, vítejte zpět v morálním pekle, kde nic nejde podle plánu a každý kope sám za sebe. A stejně jako v případě toho prvního, i tentokrát vám doporučuji počkat, až bude venku celá série a dát ji pak radši až najednou. A to nejen proto, že seriál má velmi střídmou stopáž a ubíhá poměrně rychle, tudíž si ucelený děj budete moci lépe a déle vychutnat v celku,  zároveň ale taky z toho důvodu, že se vztahy mezi postavami neustále vyvýjejí a to i několikrát během jediné epizody, vše na sebe plynule navazuje a ono týdenní čekání by tomu víru emocí jenom ubíralo na údernosti. Samozřejmě, je to ale otázka preferencí a ve výsledku to neberu jako hodnotící faktor. Ten zůstává koneckonců pořád stejný. Je UnREAL stále tak svěžím, vtipným a přitom dostatečně kriticky sebeuvědomělým dílem, jako když jsem k němu tehdy usedl poprvé? Ano, ano je. Měli byste ho tedy sledovat i dál? Ano, definitivně ano. Ale pohněte, tenhle hype-train právě opouští své depo a příští zastávka, 10/10ville.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.