Vikingové

Vikings

Plakát k seriálu Vikingové

Vikingové /2013-?

Tvůrce: Michael Hirst

Režie: Ciaran Donnelly, Johan Renck

Hrají: Travis Fimmel, Gabriel Byrne, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (12)

Koukat nebo nekoukat?

Od krvavých řežeb ke vztahům.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Nikdo asi moc dlouho nemusí hledat důvody toho, proč byli populární Vikings ve svých prvních dvou sezónách takovou pecku. Byli draví, brutální, měli výtečně napsané a zahrané charaktery, mnoho intrik a během pár epizod se zde stačilo odehrát více věcí, než během celé sezóny Hry o trůny. To se však během třetí série začalo ošklivě měnit. Ostatně, o svých velkých výtkách ohledně loňského vikingského řádění se můžete dočíst ve vedlejší recenzi. I přesto jsem nad úvodem čtvrté sezóny držel malinko ochrannou ruku a doufal, že se tvůrci vrátí zpátky do formy. To jsem se ovšem šeredně spletl a nyní bych na scenáristy nejraději snesl hněv Ragnarovy sekyry. Až na to, že ta jeho je už vlastně dosti otupělá a sám hlavní hrdina ji prakticky nevezme do ruky.

Ve čtvrté řadě totiž nejen, že se seriál svých chyb nezbavil, ale navíc se začaly projevovat ještě bolestivěji, než kdy předtím. Z kousku, jenž dříve bavil svým smrtícím tempem a napínavými zápletkami, se tak definitivně stal nudný a roztříštěný patvar, v němž se za uplynulých pět epizod nestalo prakticky vůbec nic. Zatímco v prvních řadách se stihl Ragnar se svou družinou během stejné stopáže doplavit do Británie, udělat tam bordel a ještě při návratu vyřešit potíže v Kattegatu, tady vůdce Vikingů pouze řeší své vztahové problémy a balí asijskou otrokyni. A aby tvůrci nabyli dojmu, že je jejich dítko přeci jen nahuštěné dějem, sledujeme ještě naprosto zbytečné a natahované zápletky z Anglie i Francie, kde se v podstatě řeší, kdo zrovna s kým spí a intriky tu vůbec nefungují. Proč mám sakra v seriálu s názvem Vikings sledovat nějakou britskou princeznu, která se učí psát a neustále řve, jak je svobodná a nezávislá? Já chci zatraceně další porci krvavého dobývání a dávno ztracené napětí mezi charaktery!

Scénář se zkrátka změnil v absolutní bahno, kde se řeší naprosto zbytečné linie a ani po pěti dílech jsem nepochopil o čem, že má tato série vlastně být, a kam postavy směřují. Dialogy už také dávno nejsou tak hutné, co bývávaly a ani mnozí herci zde dosud nemají moc co hrát. Režie se sice občas snaží situaci zachránit nějakou atmosférickou pětiminutovkou či krvavější momentkou, to ale ovšem ke spokojenosti nestačí a divák má co dělat, aby některé epizody nepřetáčel. Čtvrté sérii zkrátka prodloužení na dvacet dílů vůbec nepomohlo a je vidět, že Hirst a spol. natahují, kde se dá. Z kdysi nářezové historické řezničiny tak už zbyl v podstatě jenom stín, v němž se příliš nebojuje a už se jen prázdně kecá. Pokud si tedy chcete na Vikings zachovat poslední dobré vzpomínky, raději se do tohoto trápení ani nepouštějte. I já už totiž v nějaké rapidní zlepšení přestávám věřit.

Proč dát Vikings ještě šanci:

 • oblíbené postavy vám zkrátka přirostly k srdci
 • režie ještě umí naservírovat tu správně hutnou atmosféru
 • ještě se tu sem tam máchne mečem či sekyrou

Proč dát od Vikings ruce pryč:

 • nic se tu neděje!
 • řada otravných a zbytečných linek
 • z řezničiny se stala vztahová limonáda
Diskuze (7)

S03E06

I Vikingové rádi bábovičky


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

To bylo takhle. Dopoledne jsem si za sebou pustil poslední epizody výborného Saula (přituhuje!) a kupodivu snad ještě lepších Živých mrtvých, přičemž naposledy jsem si nechával právě Vikingy. Abych je měl v čerstvé paměti, až začnu psát recap – zároveň jsem se ale po týdnu znovu obával, že půjde seriál i nadále do kytek. Takže ano, píšu to na rovinu a je smutné, kam se v posledních částech kdysi brutální Vikings hnuli. Co se stalo s kvalitním dobrodružstvím? Kdy přesně se z dobývání světa stalo něco jako "Kattegat Hills 902 10" a proč najednou Ragnar tak vyměknul?

Nerad bych, aby se potvrdily domněnky, že si tvůrci konečně naplno uvědomili potenciál jejich úspěšné severské show: což by znamenalo, že se začne rýžovat minutáž podobně jako v případě nemrtvých na AMC. V nové epizodě S03E06 – Born Again jsme sice přeskočili devět měsíců jako mávnutím ruky porodní báby, minulé části se ale nesly spíše v duchu nastavované kaše. Nestyďte se a klidně si přiznejte, že se s Lothbroky poslední dobou také dost nudíte. Chce to rozhodně více dramatických scén a také těch, ve kterých se prolévá krev.

Ano, třeba přesně takových, jako bylo nepříjemné obřezávání (ehm) uřvané Judith. Z porodu rovnou k soudu, tomu panečku říkám efektivně využitá stopáž. Takovéhle mrazení v zádech seriálu sluší a když se dá napětí krájet, vsaďte se, že potom Hirstovi zpětně leccos odpustíte. Večerní vikingská tancovačka u táboráku byla navíc také hodně fajn, a třeba i Flokiho poslání se po mnoha částech konečně dočkalo působivé katarze. Po pár slabších týdnech holt u Vikings opět převládá pocit, že se v nich zase něco děje. Poznáte to tak, že vám vlastně ani moc nechybí na druhou kolej odsunutá Lagertha.

Takže tedy Paříž! Plánování nového nájezdu jede na plné obrátky, v příští televizní kapitole už bysme se mohli s loděmi plnými železa odpíchnout od severských břehů. Anebo se nejdřív vyrazí do Wessexu, kde se našim hrdinům z ničeho nic nakupilo několik nevyřízených účtů? Je nám to v podstatě jedno, pokud si rozmáchlé History odpustí další natáčení deníku růžových střevíčku. Láska a vztahy jsou v dramatických seriálech jistě důležité, v barbarských ságách by jich ale přeci jen mělo být poskrovnu. Barbar Conan je výjimkou, na toho mi nesahejte.

Diskuze (1)

S03E04

Piss off, Kwenthrith!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Z historické řezničiny Vikings často mrazí, i když se kupodivu nejedná o horor. To nás jen stále dokolečka až do morku kostí překvapují atmosférické scény, kterými seriál na televizních obrazovkách nepřestává machrovat. Minule jsme se takto dočkali stylového nabízení obětin severským Bohům, aktuální epizodu zase ovládla princezna Kwenthrith a její vinařský dýchánek v hodovní síni Wessexu. Hoďte si i vy kalichem o rudou podlahu! A malý komediální bonus? Ani chození na malou stranu už po S03E04 – Scarred nikdy nebude jako dřív!

Ragnar Lothbrok se v tomto díle na vlastní kůži přesvědčil, že si určití Angličané snadno osvojili velice zvláštní způsob, jak se nevybíravě vymočit na těch nejnepravděpodobnějších místech. Ne všichni obyvatelé deštivé země holt potřebují toaletu, zvlášť když svým šokujícím chováním mohou v nouzi pomoci ostatním. Snad se teď podobné praktiky neuchytí i v Kattegatu, to by asi renomovaní historici koukali. Vlastně doteď nevím, jestli byla celá scéna spíše vtipná, nebo měla primárně hrát na romantičtější notu.

Takže raději popojedem. Ragnar je vyléčen, Lagertha se pokouší odmilovat od největšího britského sobce, a zaláskovaný Athelstan se psychicky připravuje na návrat do ledem políbených zemí na severu. Tam si na něj bude ostré zoubky brousit nevraživý Floki, přičemž očekáváme, že to tentokrát pološílený loďař myslí vážněji než v poslední sezóně. Zdá se tedy, že se nám anglická kapitola smířlivě uzavírá, mnohem více se toho momentálně dělo spíše v tragédiemi stíhaném Kattegatu. Dokonce až tolik, že nás opustila jedna ze stěžejních hrdinek mrazivé ságy. Tohle se Lothbrokovi po návratu domů nebude líbit!

Jenomže bude hůř. Na spadnutí je totiž další vzpoura, a přidávají se k ní docela silní, větrem ošlehaní rebelští spoluhráči. Šrámy minulosti se nikdy zcela nezhojily, a tak se nyní tito zjizvenci z masa a kostí neodvratně hlásí o slovo. Když si na prstech padesáti rukou spočítáte, koho všechno stihli Ragnar a Lagertha v minulosti společně rozsekat na malinkaté kousíčky, musí vám na každý pád docvaknout, čípak plavovlasá rodina si k těm dvěma jede pro krvavou odplatu. Jen co hrdinové dobojovali za mořem, rozpoutá se válka na prahu jejich vlastních příbytků. Kdo bude vládnout Severu?

Diskuze (4)

S03E02

Přichází hollywoodský poutník


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Po válečné vřavě z minula dnes zákonitě přichází menší ukecaná pauzička. Na krev sice v nových Vikings také pochopitelně dojde, jen ne zrovna ve scéně, jakou byste asi v souvislosti s životadárnou tekutinou čekali. Jinak nic obzvláště kulervoucího. Čím dál krásnější Lagertha se nám nešťastně zamilovává, úlisný Král Wessexu dle mého skromného názoru dále kuje pikle a nikdo to nevidí, no a Ragnar se marně snaží vystopovat zbabělou armádu bratra princezny Kwenthrith.

S03E02 - The Wanderer se na chvíli v několika prostřizích podíváme i do Kattegatu, trojici místních dočasně opuštěných ženušek totiž trápí zlé sny. V nich se jim pravidelně zjevuje tajemný mýtický cizinec s poraněnou rukou a vypadá to, že zlé předtuchy opět dojdou neblahého naplnění. Až navíc záhadnému cizinci poprvé pohlédnete do znavených očí a poznáte v něm provařený hollywoodský ksicht (nechte se překvapit), dojde vám, že nás tady ještě bezesporu čekají veliké scénáristické věci.

A co se děje v Anglii? Taková malá růžová knihovna. Lagertha je na můj vkus až příliš okatě zabouchnutá do Krále Ecberta. Vikingská drsňačka se náhle po celou dobu tváří jako nesmělé růžolící kačátko a jen čeká, kolika drahokamy ji vedle darované půdy sympatický vládce deštivé krajiny obdaří. Athelstan dělá zamilovanému páru střízlivého překladatele a mezitím stíhá řešit i vlastní trable se zakázanou láskou, rýsuje se nám tu pravděpodobně hromadná tragédie v podobě mnoha a mnoha zlomených srdcí.

Jediný, kdo si tak stále udržuje jakýs takýs nadhled nad stávající dobyvatelskou situací, je Ragnar. Lothbrok musí během válečného tažení nejen umravňovat rozpustilou a věčně opilou slepičku Kwenthrith, ale i dohlížet na svého pološíleného brášku a specificky také na jednoho nemocného vikinga. Ponurá anglická atmosféra a zdejší nemoci, zdá se, s našimi hrdiny ještě pořádně zacvičí a nedivil bych se, kdybychom v letošní sezóně přišli hned o několik oblíbených charakterů. Gabrielu Byrneovi je ve Valhalle určitě smutno, takže proč ne.

Diskuze (13)

S03E01

Westeroský umíráček zase zvoní!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Teď už ale vážně beze srandy: jak to dělají? Jak to na History k čertu dělají, že je pokaždé jedna nová epizoda Vikingů tak neuvěřitelně vymakaná? Vždy, když se po roce jako diváci shledáme s novými sezónami oblíbených seriálů, se do našich fandovských srdcí vkrádá nemálo obav. Palčivé otázky jsou před startem nové série libovolné TV show zcela na místě. Nezkoní to tentokrát tvůrci? Bude to mít pořád grády? Nebudou se najednou postavy chovat jako po hromadné lobotomii? A co scénář – nebudeme se mu poprvé nechtěně smát?  Dvě slova: Michael Hirst. Dovolili jste si o něm pochybovat? Špatně. Už si na vás brousí sekeru.

Než si dnes tedy čerstvou část Vikings sami pustíte, mohu vás předem uklidnit: jsou opět naprosto výborní. Famózní. Bezkonkurenční. Nemáte vlastně ani ponětí, jak moc vám Ragnar chyběl, dokud se neušklíbne do kamery, opravdu. A ten návrat znělky... ach! Po skončení S03E01 – Mercenary nyní jednoduše nepopadám dech, History vládne. Převážně na dokumenty zaměřený kanál si s jednou specifickou fantasy od HBO zas a znova vytírá zádel, a to, co by jinak v Západozemí platilo za epickou scénu do season finale, je zde narváno rovnou do úvodní epizody. Takže: bude cákat krev? Ne. Budou jí vodopády.

Brutální severská historie o dobývání světa směle pokračuje. S03E01 naštěstí servíruje i rychlé shrnutí toho, co jsme viděli v minulé řadě, potom se už ale s bednou okamžitě vrháme do hektických příprav na další neveselý výlet do Wessexu – Lothbrok má slíbenou půdu a jde si pro ni. Což je asi tak všechno, co k aktuální hodince potřebujete vědět, a stejně na jejím konci budete hledat čelist po obýváku. Všichni naši staří známí jsou zpět a vrací se s nimi nejen svistot nabroušené oceli, ale i odpovídající drama. Drama, napětí a parádní herecké výkony natočené v dokonalých kulisách, na kterých jdou vidět ohromné peníze a odpovídajícně rozmáchlá produkce. Dívá se na Vikingy i digitální Peter Jackson? Měl by.

Tak například v naturalistické scéně, kdy štíty ověšené veslice a drakkary políbí zčeřenou hladinu širého moře a vesla se konečně zanoří do slané hlubiny, vám srdce nadšením spadne až do kalhot. Odkud se ta nepopsatelná atmosféra bere? K plnohodnotnému diváckému zážitku náhle postačí pár po proudu uhánějících loděk, záběr na zasněžené vrcholky hor a naštvaná Lagertha. A nejlepší na tom celém je, že tomu zbaštíte úplně všechno. CGI až na výjimky není třeba, tenhle fantastický seriál holt počítačové jedničky a nuly nepotřebuje. Motivované postavy, dech beroucí prostředí a reálná akce to za trapné efekty klidně všecko oddřou. Chceme víc!

Diskuze (1)

Koukat nebo nekoukat?

Vy se ještě nekoukáte?


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jak jste mohli z naší úvodní recenze a předešlých recapů postřehnout, tak History Channel nás zase zcela dostalo a prvním cestám vikingského řízka Ragnara na západ jsme propadli celkem rychle. Jaké jsou tedy hlavní trumfy této historické řežby, kterou byste rozhodně neměli minout?

Krvavý příběh severské legendy Ragnara Lothbroka sice na začátku nasadil krapet pomalejší tempo, ve kterém se toho hodně napovídalo, a připravovala se hlavně půda pro silný příběh. Už tehdy jsme se ale nemohli nabažit výtečné temné atmosféry a slibně načrtnutých postav. A ani by nám vlastně nevadilo, kdyby to pouze u té hutné atmosféry ještě pár dílů zůstalo, protože té se jen tak člověk nenabaží. Od čtvrtého dílu ovšem Michael Hirst a spol. šlápli razantně na plyn, sekerou se zde máchá víc než obvykle a tvůrci nám zde ukázali, že hlavní trumf stejně bude hrát výborně rozehraný příběh. Ten nás totiž dokázal v posledních dvou dílech hned několikrát překvapit, napětí by se dalo krájet a konflikt mezi Ragnarem a Jarlem Haraldsonem nabírá pomalu až epických rozměrů. Je navíc velmi sympatické, že tvůrci nespoléhají na efektní bojové scény, hektolitry krve či již dosti okoukané sexuální scény a bohatě si vystačí i bez těchto, v dnešní době skoro až povinných, přísad.  Stále víc nás pak baví také postavy. Ragnarovi nejde v jeho boji nefandit, kouzlu jeho ženy propadnete také celkem brzo a dobový podivín Floki se ihned stane vaším oblíbencem. I tak však si ovšem pro sebe většinu pozornosti stále krade excelentní Gabriel Byrne, jenž si svého nemilosrdného Haraldsona opravdu užívá. Z Vikingů se zkrátka stává historická pecka, již byste měli dát bez debat šanci. Seriál sice trpí občasnými výkyvy tempa a některé dialogy by chtěli krapet prostříhat, jenže jinak nabízí přesně to, co byste od příběhu z dob krvavého severu čekali. Důvody, proč se seriálu vyhnout jsou tak protentokrát spíše malými detaily.

Proč dát Vikings šanci:

 • Hutná atmosféra
 • Výtečný Gabriel Byrne
 • Skvěle se rozvíjející příběh


Proč se Vikings vyhnout:

 • Pokud hledáte “jen“ další seriál plný efektivní akce a sexuálních scén
 • Nevyužitý Vladimir Kulich
 • Vlastně už mě nic nenapadá
Diskuze (4)

Epizoda 4

Krvavé písně severských fjordů


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Valhalla na vás nepočká, vážení bojovníci. Srovnejte si promáčklé přílby a naostřete zubaté sekyry, drsná severská zima se s nikým nepáře. Všichni za jednoho a jeden za všechny, tímhle heslem se zdaleka neřídili jen Dumasovi mušketýři. I na rozhoupané valkýří lodi si musí chlapi navzájem krýt záda: kdo pravidlo nedodrží, se zlou se potáže. Jak se tento týden vedlo Ragnaru Lothbrokovi?

Ále, to nestojí za řeč, no vážně! Pár vyhřezlých střev a amputovaných končetin plus sem tam hlava, co se skutálí dolů ze svahu nebo rozdrcený ohryzek... Normálka a prostě každodenní vikingská rutina, jak má být.  Takhle to máme na History chanellu rádi. Historická řežba o krutých nájezdnících začíná mít stále čitelnější kontury, divák chrochtá v opojení blahem. Drancování anglických vesnic, obývaných nic netušícím pobožným lidem směle pokračuje ve své rudé krasojízdě, stejně jako nepolevuje znepokojivý příval neucukávajícího znásilňování a zabíjení žen i dětí. Hádáte správně, že Vikings nejsou komediálně romantickým materiálem pro slečinky. Kromě na první pohled možná samoúčelné akce však navíc story Michaela Hirsta nabízí solidní dramatickou linii a působivé herecké výkony. Mám po krátké době takové neblahé tušení, že se tu brzy znovu dočkáte další z oslavných seriálových TOP 5. Chvalme tedy další evidentně nadmíru zdařilý TV kulturní počin, a važme si podobných kousků - je jich totiž čím dál tím méně. Pokud se televizní produkci History již "ze začátku" daří takto epesně pracovat s akční složkou seriálu (zdravíme Scottova Robina Hooda!) či napětím v podobě zlovolného soudu jedné z hlavních postav, neodvažuji se ani pomyslet na vytříbené schéma příštích minut téhle show.

Samotný závěr čtvrté epizody se pak taktéž nese v příslibu řádně horečnaté akce do budoucna, i na domácí půdě zde očividně budou co nevidět padat hlavy ve velkém. Zdá se, že i na sever občas nečekaně zavítá jaro. Takže toho kulicha odhoďte se slzou v oku do kouta, už jej nebude zapotřebí. Tedy doufejme.

Diskuze (1)

Epizoda 3

Návrat domů.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Tak to tomu Ragnarovi přece jenom vyšlo. Jeho první plavba dopadla na výbornou a legendární Viking si domů přiváží kromě nějakého toho zlata také pár otroků. U splnění Ragnarova snu ovšem náš příběh teprve začíná, atmosféra nám totiž houstne čím dál více.

Jarl Haraldson totiž nenechá tuto skutečnost jen tak. Vládce Vikingů sice uzná, že měl Ragnar pravdu a povolí mu další cesty na západ, zároveň však začíná spřádat své vlastní plány a odebere hlavnímu hrdinovi skoro všechnu kořist. Zbyl mu tedy alespoň kněz a zároveň jeho nový otrok Athelstan, jenž si na své postavení pochopitelně nezvyká moc dobře i přesto, že se s ním chtěl vikingský řežník podělit o svoji ženu. Pobožným se zkrátka člověk nezavděčí. I tak bude zajímavé tuto netradiční dvojici sledovat, jelikož Lothbrok bude knězovi vědomosti o Anglii zajisté potřebovat.

Nejzajímavějším charakterem je ovšem stejnak již zmiňovaný Jarl, jehož je ve výborném podání Gabriela Byrnea opravdu radost sledovat a již teď se nemůžeme dočkat jeho dalších plánů a intrik. Jinak ale třetí epizoda vikingské ságy příliš změn nepřinesla a to je vlastně dobře. Atmosféra je stále hutná jako ranní mlha, dialogy jsou přesné a příběh plyne kupředu sice o malinku pomaleji, za to však s větším důrazem na postavy. Zklamáni tak tedy budou nejspíše jenom ti diváci, kteří od seriálu očekávali další efektivní podívanou plnou krve ala Spartacus. Toho se zde opravdu zatím moc nedočkáme, i když na závěr si Vladimír Kulich a spol. přece jen tou sekyrou mávnou.

Hlavní je zde ovšem atmosféra a pečlivě budovaný příběh a obojí naštěstí prozatím vychází na jedničku. Potenciál je prostě stále hodně veliký a cesta Vikingů na západ nás tak stále hodně baví.

Diskuze (1)

Epizoda 2

Tady bude zapotřebí pořádného Kulicha!


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (3)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jak málo dnes stačí k nasátí pravého severského vichru! Týden zdárně uplynul a History Channel přináší druhou epizodu špinavých Vikingů s názvem Wrath of Northmen. A můžete si být jisti, že o titulním hněvu se tu bude básnit více než je zdrávo. Tak se s námi pořádně opřete do vesel, ať ten recap odsejpá!

Za začátku nového dílu to možná vypadá, že budou Vikings cílit na komornější styl vyprávění, ale nenechte se zmýlit. Divák se ani nestačí pořádně rozkoukat, a už tu máme neobyčejnou zkoušku víry, již jarl Gabriel Byrne přichystá jednomu ze svých donašečů, nebo svěží manželskou hádku v přístřešku hlavního hrdiny, který se záhy promění v neobyvatelnou kůlničku na třísky. Pokud viking v minulosti uhodil svou ženu, musel očividně počítat s tím, že sám skončí s několika vyraženými zuby, pohmožděným přirozením či ukousnutým uchem. Alespoň už víme, odkud vzniklo nepsané pravidlo "holky se nebijou". A to je teprve rozjezd. Na brutální akci plnou kuten a křížů nás pak sice scénář nechá čekat až do samotného konce, to ale asi nikomu na tomhle výpravném dobrodružství doopravdy příliš nevadí. Navíc když je v posádce, která pluje za západním bohatstvím, někdo jako gigantický Vladimír Kulich.

Kdo? Už kolega Dr.Z se v komentáři k seriálu oprávněně radoval z návratu nejdrsnějšího československého emigranta. Vladimír začínal štěky v Aktech X či MacGyverovi, aby se postupně předvedl jako jeden z Banderasových Vikingů, anebo zkřížil meče s Jamesem Purefoyem v rytířském Ironclad. V rohatém TV počinu mu jde zatím lépe mluvení než bojování, to se ale doufejme již brzy změní. A i kdyby ne, tak nás tohle atmosférické tlachání o Thorovi, chlapácké rituály s omýváním obličeje nebo znásilňovaní žen zatím stejně... ehm... baví. Už ať je zase pondělí.

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.