Wayward Pines

Wayward Pines

Plakát k seriálu Wayward Pines

Wayward Pines /2015-?

Tvůrce: Chad Hodge

Režie:

Hrají: Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Terrence Howard, Melissa Leo, Hope Davis

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (18)

Koukat nebo nekoukat?

Seriál na vážkách.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Když jsem pár týdny psal recenzi k pilotu Wayward Pines, byl jsem skutečně zvědavý, co se z téhle Shyamalanoviny vyklube. Zajímavá premisa, skvělé herecké obsazení a tvůrce, který kdysi fakt uměl vytřít lidem zrak. A minimálně po první epizodě to ještě vypadalo, že se mu to zase jednou povede. Jenže pak přišel díl druhý, díl třetí a já začal váhat. Fakt je tohle ten správný směr, kterým by se seriál měl ubírat?

 

Zvláštní agent Burke skončil ještě ve zvláštnějším městě bez cvrčků. Jeho úkolem bylo najít dva zmizelé agenty a pokud možno je přivést zpět. Fajn. Jednoho z nich objevil jako rozkládající se mrtvolu ve staré chýši někde na kraji města, zatímco ten druhý si hraje na poslušnou nekonfliktní manželku, která si na první pohled nějakého agenta Burka vůbec nepamatuje. Super, případ vyřešen. Něco tu však nesedí. A tím „něco“ myslím úplně všechno. Seriál začíná klást jednu otázku za druhou, přičemž jen malé procento z nich stíhá dál rozvíjet a to později začíná být docela problém. A co hůř, lehce hloupoučký scénář plný logických kiksů tenhle mysteriózní pseudothriller bohužel nedokáže podržet v těch chvílích, kdy by to zatraceně potřeboval a to je ohromná škoda.

Nemalé množství překvápek, které si na vás tvůrci vytahují, je totiž vyloženě z ranku těch, které nevidíte přicházet, dokud vás s nimi někdo nepraští po hlavě. Jestli máte strach, že si po třech epizodách odvodíte nějaký další děj, natož konec, pak vůbec nemějte. Nemáte nejmenší šanci. Potíž je v tom, že mě jako diváka nebaví neustále vypínat a zapínat mozek tak, jak se to tvůrcům hodí. V jednu chvíli je postava pronásledována lesem skupinou ozbrojených… vlastně ani nevím kým a v té druhé už záhadně čeká, až se slečna ex-agentka vrátí do svého domu a rozhodne se dát si půlnoční sváču. Nechci psát, že si tvůrci kvůli těmhle lapsům nevědí rady. Trochu je totiž podezřívám, že si toho jsou plně vědomi a prostě na tyhle detaily jen kašlou v rámci odvyprávění jejich příběhu. Otázkou ale bude, jestli za to ten příběh ve finále stál, nebo ne.

 

Proč dát Wayward Pines šanci:

  • charismatický hlavní hrdina
  • seriál stále překvapuje
  • příběh se rychla posouvá kupředu

Proč dát od Wayward Pines ruce pryč:

  • děravý scénář
  • až příliš moc kecání o ničem
  • nudný vizuál

Možná přece jen není pozdě dohnat ten Twin Peaks, když se nám s ním pan Lynch brzy na obrazovky zase vrátí. A to rovnou v plnohodnotné řadě.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.