Weird je město nedaleké budoucnosti doslova rozdělené na spodinu a vrchnost dlouhou zdí. Ta dělí kosmopolitní část Nad zdí plnou mrakodrapů, kterou obývají takzvaní Haves, a špinavější část Pod zdí obývanou takzvanými Have Nots (i když tito Nemající žijí v solidních domech a jejich děti hrají propracované videohry). Zeď se ale zdá být celkem prostupná z obou stran. Budoucnost je to dystopicky nepříjemná hlavně proto, že obyvatelé luxusní části města nosí prstové boty. Tuhle sci-fi komedii produkuje Jordan Peele, režisér nápaditého hororu Uteč. A nápadů se dostává i Weird City, to je tak všechno. 

Jelikož jde o antologii, každá epizoda se věnuje nové sadě postav. V té první se Stu (Dylan O’Brien), který žiji v dobré části města díky tomu, že jeho matka vymyslela aplikaci mazající vaše neužitečné aplikace, rozhodne najít spřízněnou duši pomocí seznamovacího programu používajícího všetečný dotazník a DNA. Nicméně ukáže se, že seznamovací systém budoucností plodí podivnější výsledky než Tinder, když se u něj na schůzce objeví muž, přestože oba zadali, že jsou heterosexuálové. Nakonec spolu začnou chodit v příběhu, který postrádá jediný vtipný moment. 

V druhém příběhu se loser Tawny (celkem zábavně úchylný Michael Cera) rozhodne upsat se tělocvičně poté, co ho vyhodí z anonymní skupiny závislých na jakémsi nápoji, který mu ani nechutná, přijde o práci a jeho elektronická asistentka ve stylu Siri se radši rozhodne spáchat sebevraždu uploadem na Cloud, než aby byla nadále v jeho online brýlích. V tělocvičně vládne Delt (Rosario Dawson), které ani tak moc nevadí, že s sebou Tawny nosí akvárium s červy, ale to, že se jí už po měsíci snaží jako trenér nahradit. Druhý díl je alespoň švihle bizarní, když ne o moc kvalitnější než první. 

Jako dystopické komedii chybí Weird City jak humor, tak hrany. Motiv zdi je totálně nevyužit, vadnost genetického randění také, doopravdy vtipné jsou jen úvodní titulkové definice. Celé je to strašně snaživé a na sílu. A zajímá mě, koho tento seriál YouTube chytne natolik, že vydrží všech šest epizod. V jedné se objeví Mark Hamill, to jediné snad může probudit zájem sci-fi fanoušků. Jinak tady se kroutit budete trapností, ne smíchem. Pokud se vám tenhle seriál ocitne na disku, předpokládám, že ho smažete stejně rychle, jako se mažou nepoužívané aplikace ve Weird City.