Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Wet Hot American Summer | 2015-?
csfd  imdb
tvůrce: David Wain, Michael Showalter
režie: David Wain
hrají: Paul Rudd, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Amy Poehler, Christopher Meloni, Marguerite Moreau, Jason Schwartzman,Josh Charles, Chris Pine

Wet Hot American Summer: 2. sezóna


ikona
Spooner
Jak se povedla další série hvězdně obsazené šílenosti s Paulem Ruddem či Elizabeth Banks? 

Seriál Wet Hot American Summer, prequel k filmové indie ujetosti Léto k nepřežití, se loni nestal kdovíjakým hitem, zařadil se však mezi ty největší seriálové šílenosti posledních let, v níž je možné prakticky cokoliv. A fakt, že si zde šestnáctileté táborníky zahrály opět hvězdy jako Paul Rudd, Elizabeth Banks či Bradley Cooper, taky udělal svoje. U Netflixu tak byli spokojení a další řada na sebe nenechala dlouho čekat, jen ten Bradley Cooper už tentokrát neměl čas a musel být přeobsazen Adamem Scottem z Parks and Recreation. Udržela si však i nová řada punc osobité šílenosti, které byste měli věnovat pozornost?

 

Zatímco první sezóna byla prequelem k původnímu snímku a ukázala nám první den tábora, letošní zářez s podtitulem Ten Years Later je (ne)překvapivě sequelem, v němž bývalí táborníci plní svůj slib a po deseti letech se opět setkávají v kempu Firewood a užijí si zábavu, jak za starých časů. Známé hvězdy si tak tentokrát zahrají šestadvacetileté, pořád je to ovšem dosti úlet. Na táboře se pak budou řešit nejen nevyřešené vztahy, tajné lásky, nějaké ty osobní peripetie, ale také ztráta panictví, zabijácká chůva či atomová krize, ve které mají prsty dva američtí prezidenti! Prostě je to zase ujeté a v podstatě to nedává žádný smysl, což je ale samozřejmě účel. Jenže už to nefunguje tak hladce a nepůsobí svěže, jako loňský rok.

 

Scénář je pořád sympaticky šílený, má to celé ten správný feel-good feeling i atmosféru osmdesátek a krásně se to umí svou parodií strefovat snad do všech žánrů, jež vás napadnou. Jenže po humorné stránce to tentokrát funguje ve známém stylu “hit or miss“. A zatímco loni ty trefy do černého dosti převládaly, letos je to bohužel tak padesát na padesát. Seriál působí dojmem uměle poslepovaných, a zčásti dosti improvizovaných scének, jak ze Saturday Night Live, které někdy pobaví, jindy se ale zase pohybují spíše na hranici trapnosti. A dohromady to už příliš nedrží pohromadě. 

Tvůrci navíc jako by se snažili vyzkoušet, co všechno se dá do jejich ulítlého stylu ještě nacpat, a v závěru přichází často i pro mě s naprosto zbytečným fekálním humorem, jenž sem vůbec nepatří. Ani samotný příběh není tak našlapaný jako loni. Zatímco minule nás dokázal scénář v této oblasti mnohokrát sympaticky překvapit, nyní už to taková zábava není, hlavní zápletka příliš nezaujme a tvůrci si často vystačí jen s vykecáváním prezidentů v podzemním bunkru.

 

Herecká sestava si ovšem návrat ke své srdcovce naštěstí pořád užívá a drží tuto šílenost nad vodou i v oněch horších humorných momentech. Akorát je škoda, že hlavní herecké hvězdy měly na natáčení ještě méně času než loni, a v seriálu je dost znát. Paul Rudd zde má mnohem méně prostoru, Amy Poehler v některých epizodách také podezřele absentuje, Elizabeth Banks je tu vyloženě poskrovnu a nováček Jai Courtney je tu naprosto zbytečný. I přesto si to všichni užívají na maximum a potěší pak zejména návrat Chrise Pine v jeho geniální roličce. Nevím jak vy, ale s jeho postavou bych si dal snad i samotný seriál.

 

Může se sice zdát, že v recenzi převládá spíše kritika, i přesto se však pořád jedná o hodně osobitou a příjemnou jednohubku, kterou fandové původního snímku jistě náležitě ocení. Druhá řada sice nenabízí tolik zábavných a bizarních momentů jako loňský prequel, i tak nám ovšem tvůrci servírují nejeden svěží gag či nápad, jenž jim může většina současných rutinních sitcomů jen závidět. Sympatický závěr (nejspíš) celého seriálu, pak dává této šílenosti ten pravý smysl a vykouzlí fanouškům ten správný úsměv na rtech. Pokud jste se zkrátka bavili posledně, měli byste být s Wet Hot American Summer spokojeni i letos. A za té správné nálady možná budete přeci jen o něco spokojenější než moje maličkost.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Wet Hot American Summer: Recenze


ikona
Spooner
Bradley Cooper, Paul Rudd a Elizabeth Banks se představují v nejšílenějším seriálu léta! Je z toho nová pecka? 

Novinka Wet Hot American Summer: First Day of Camp je vlastně jedna velká bizarnost. Natočit totiž seriálový prequel k film Léto k nepřežití, který pomalu nikdo nezná a neměl ani valný úspěch, je samo o sobě podivné. Ukecat do něj ale původní obsazení, z něhož se z dobré poloviny z nich stačily stát známé tváře či rovnou hvězdy Hollywoodu v čele s Bradley Cooperem, Paulem Ruddem či Elizabeth Banks, a přidat k nim navrch do vedlejších rolí ještě řadu hvězdných ksichtů, to už chce opravdu koule. Obzvláště, když je to celé zabaleno do tak specifického a ujetého humoru, u něhož je jasné, že ho někteří budou přímo nesnášet. Internetový Netflix se však stejně rozhodl dát tvůrčí dvojici Michael Showalter/ David Wain šanci a tamní hlavouni nejspíše doufali, že se nakonec nebude bavit jen ta hrstka fandů původního filmu. A nutno říct, že tenhle podivný risk se jim vlastně vyplatil. Vznikla totiž (ne)překvapivě jedna z největších bizarností roku, jenž budete buď milovat, nebo zcela nenávidět.

Nejdříve si však aspoň trochu shrňme, o čem že tahle magořina vlastně je. Zatímco filmový předchůdce vyprávěl o posledním dni na letním táboře a šílených historkách sedmnáctiletých instruktorů či mladších táborníků, zde se podíváme na to, co se na stejném místě v první táborový den. To v překladu znamená, že Cooper a spol. si stejně jako před čtrnácti lety zahrají sedmnáctileté puberťáky. A to je zde ještě jedna z těch normálnějších věcí. Máme tu tedy zamilovaný umělecky založený pár Bena a Susie, jež připravují místní muzikál, místního idola a flákače Andyho, jenž se zakouká do krásné Katie, či novinářku v utajení Lindsay, která chce sepsat článek o mladé generaci. Ne, nebojte se, tenhle kousek opravdu není o prvních láskách, souložích a divokých kalbách. Máme tu totiž ještě hromadu dalších mnohem přestřelenějších postav i zápletek. O hlavní lince, u níž by se zapotil i Chuck Norris a stane s v nich ještě více, než v obyčejný hektický den Jacka Bauera, se pak vyplatí vědět před sledováním co nejméně.

Tato zápletka totiž nejen, že patří mezi nejšílenější aspekty celé série, ale navíc má tendenci vás v každé druhé scéně překvapit dalším nečekaným a nesmyslným úletem. A právě moment překvapení je u tohoto kousku hodně důležitý. Bez okolků se přiznám, že jsem Léto k nepřežití dosud neviděl a neměl jsem tedy vůbec tušení, do jakého stylu humoru vlastně jdu. A musím říct, že něco tak šíleného, bizarního a svým způsobem specifického jsem opravdu nečekal. A to říkám jako člověk, co si ještě před dvěma týdny myslel, že nic bláznivějšího než 7 Days in Hell už nikdy v životě neuvidí. Chyba lávky. WHAS je snad mišmašem všeho, co si dokážete představit. Seriál si samozřejmě dělá srandu ze všech “táborových“ klišé, zároveň je ovšem parodií téměř na všechny myslitelné žánry a jako navrch je to celé zabalené do překvapivě fungující nostalgické atmosféry osmdesátých, kterou ještě sem tam podpoří správně zvolený soundtrack.

No a pak je tu ten humor. Ten je nejen neskutečně ujetý, místy však také záměrně infantilní a záměrně balancující na hraně trapnosti. Což je styl, jenž se opravdu nezavděčí každému a i já jsem s ním měl v úvodních dílech dosti problém. Celá ta snaha o originální švihlý humor a poskakování herců ve stylu nevybouřených puberťáků působila minimálně v pilotu malinko křečovitě a zabírala nejspíše jen na skalní příznivce celovečeráku. Značná část gagů a zábavných scén potom viditelně stojí a padá na improvizaci hvězdné sestavy. Herci si prostě v některých případech evidentně stoupli před kamerou a dělali jen kraviny na téma typu „nadržený puberťák bude dělat machra na holku, co chce sbalit“ nebo „kluk se dostane do nechtěné trojky“. A bohužel to ne vždy vychází podle představ a některé scény se naprosto minou účinkem.

Naštěstí takových segmentů je s přibývajícími epizodami čím dál méně a WHAS je opravdu s každým dalším dílem zábavnější. Tvůrci jakoby se oklepali z úvodní křeče, více jim začal sednout jimi nastavený styl a oni se mohli konečně rozjet na plné obrátky. Jeden bizarní gag střídá druhý, ústřední linie šlape na plyn a divákovi po pár dílech dojde, že si tenhle styl i přes chybičky vlastně začal užívat a už se těší, s jakou kravinou přijdou scenáristé v dalších minutách. A většinou vaše předpoklady ještě několikrát předčí.

Nic z toho by samozřejmě nefungovalo, nebýt sehrané herecké sestavy. Našlapaný ansámbl si evidentně přijel natáčení hlavně pořádně užít a po letech konečně prožít také trochu společné srandy. Pohodovou atmosféru se naštěstí povedlo přenést i do seriálu a všichni si své bláznivé kreace a přehrávání vychutnávají. I ty největší hvězdy si sem naštěstí nepřijely jen pro šek, ale hrají v té největší pohodě. I když je vidět, že Bradley Cooper se objevil na place podle toho, jak se mu to hodilo v diáři, a některé charaktery občas podezřele zmizí ze scény. I přesto ovšem mají všichni hodně prostoru a nejvíce ho dokázal využít sympaticky uvolněný Paul Rudd, z jehož frajírka se postupem času stal de facto hlavní hrdina této magořiny. Třešničkou na dortu jsou potom hvězdní hosté ve vedlejších rolích. Ten moment, kdy na vás v té nejnepravděpodobnější roli vykoukne další slavný ksicht, je k nezaplacení.

First Day of Camp je opravdu zvláštní seriál, jenž bych rozhodně nedoporučil všem. Velmi snadno si dokáže představit lidi, co tuto do extrémů dovedenou zábavu vůbec nepoberou, a vlastně se jim ani nebudu divit. Novinka od Netflixu totiž rozhodně není bez chyb. Vtipné pasáže se zde střídají s těmi méně povedenými a některé zápletky by se daly klidně vyřadit. Jenže jakmile se vám tenhle styl dostane alespoň malinko pod kůži, už se prostě nedá odolat. Ta snaha být každým coulem svý a přijít s co největším počtem nápaditých scének, se prostě musí ocenit. Obzvláště, když je díky uvolněnému obsazení servírováno v tak odpočinkovém balení. Ať už tedy bude patřit do té spokojené či nechápající skupiny, Wet Hot American Summer rozhodně stojí za zkoušku. Jen to nezabalte hned po křečovitém úvodu.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (7)

Verdikt

avatar7/10

Spooner


Hodnocení čtenářů

  • avatar7/10

    hroubek

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace