Kvízová otázka za zlatého bludišťáka. Jakých seriálů se za rok vyrojí nejvíc? Jestli jste hádali sitcomy, tak v brzké době očekávejte balíček s vaší výhrou (spíš ne). A ještě doplňující otázka? Jaké seriály se nejčastěji ruší? Ano, opět to jsou sitcomy. A protože seriálů, které můžou televizní stanice zrušit není nikdy dost, tak i v létě dostaneme pěknou dávku kandidátů. Jak už se však několikrát ukázalo, mé předpovědi jsou ještě horší než ty meteorologické, takže do kamene zatím nic vytesávat nebudeme. Že by však ABC přišla s něčím převratným, to se říct nedá.

Young & Hungry se točí kolem zadlužené Gabi Diamond (Emily Osment), která nutně potřebuje peníze a zrovna se jí naskytla možnost pracovat jako osobní kuchařka pro mladého zbohatlíka. Jak už to tak bývá, nebude to úplně jednoduché a tak trochu se to zkomplikuje. Víc vám však neřeknu, to byste mě totiž ukamenovali za spoilery – v případě, že se na to budete vůbec dívat.  Protože abych řekl pravdu, nedivil bych se, kdybyste Young & Hungry úplně minuli. Dokonce bych to zatím i doporučil. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by těch dvacet minut mělo stát za vaši pozornost.

Nejenže postavy nejsou vůbec zajímavé, některé jsou dokonce otravné už od prvních momentů a tenhle pocit se jen a jen prohlubuje. Rex Lee mě už neskutečně iritoval v Suburgatory a tady se to potvrzuje, hraje pořád toho stejně otravného, rádoby vtipného šťoural, jehož každá replika vyvolá místo smíchu akorát tak pozvednuté obočí. Nemastná a neslaná Emily Osment se samozřejmě snaží celý seriál táhnout, ale jediný, kdo se směje jejím vtipům je ten monotónní 'laugh track', u které se tak akorát pozastavíte, čemu všemu bychom se vlastně měli řechtat. Jediný, kdo alespoň trochu ví, co dělat, je Jonathan Sadowski. Jeho Josh Kaminski je sice zazobaný, na rameni mu visí trhlá a rozmazlená kráska, ale on je duší pořád někde jinde, takže Gabi bude mít prostor k manévrování. A tvůrci budou moct donekonečna natahovat zápletku „budou spolu, nebudou spolu“.

Úvodní díl Young & Hungry toho zatím příliš nenabídl. Příběh byl hodně řídký, příliš se toho nestalo a i když mě od sledování pilotu dělí pouze pár hodin, už teď si nemůžu vybavit jednu jedinou scénu, u které bych se zasmál (ne, že by tam nějaká byla). Možná jsem očekával trochu větší důraz na tu část seriál, kde by se mělo vařit, respektive jsem doufal, že by to tak trochu mohl být kulinářský zážitek, ale v tom jsem se šeredně mýlil. Young & Hungry takové rozhodně není a určitě mi nedalo po první epizodě ani jeden důvod, proč bych se měl příští týden těšit na tu další.