Oblíbený herec Paul Rudd má za sebou slušný herecký progres. Z Phoebina partnera v posledních řadách Přátel se nejdřív díky kámošení s Juddem Apatowem vypracoval v solidní komediální jistoty, aby se pak díky upsání Marvelu a obléknutí do kostýmu Ant-Mana zapsal ještě do širšího diváckého povědomí a zařadil se mezi velké hollywoodské sympaťáky. Právě i díky tomu seriálová je novinka, dramedy Living with Yourself od Netflixu, fandy poměrně vyhlížena a měla našlápnuto stát se jedním z černých koní podzimu. Obzvlášť, když se zde oblíbený herec chopil rovnou dvojrole. Jenže ani dvojitá porce tohoto sympaťáka možná nebude nakonec stačit k parádní podívané.
Představitel comicsového Scotta Langa si tentokrát zahrál nešťastného Milese, jemuž se v životě vůbec nedaří. V práci i manželství to jde od desíti k pěti, nic ho nebaví a všude chodí jako tělo bez duše. Vše se změní ve chvíli, kdy mu kolega z práce, jenž byl ještě před časem stejně zoufalý jako on, poradí, jak si od základu změnit život. Doporučí mu návštěvu v exkluzivních lázních, z nich po návštěvě údajně vyjde jako lepší a šťastnější člověk. Zoufalý Miles zde tedy podstoupí tajemný zákrok. Jenže se nečekaně probudí zakopaný v zemi, a když se konečně vrátí domů, zjistí, že ho ve skutečnosti nahradil lepší klon. Dokáží oba Milesové žit dohromady a skrývat před okolím pravdu?
Námět tedy zní hodně slibně a zpočátku to celé vypadá jako mix komediální pohodovky a o něco vážnější verze devadesátkové komedie Jako vejce vejci s Michaelem Keatonem. Jen tentokrát se tu budou probírat možná i o něco vážnější osobnější témata. Jenže v prvních dvou dílech právě mix dramatu a komedie příliš nefunguje a v obou sférách jako by se jelo na půl plynu. Vtipných momentů tu vlastně ani příliš není. A když se nějaký konečně objeví, vykouzlí vám spíše jen mírný úsměv. Scénář pak sice s prvotním nápadem nepracuje vypravěčsky vůbec špatně a hezky nám děj ukazuje postupně z pohledu obou Milesů, zároveň ovšem nejde v osobních krizích a problému hlavní postavy dostatečně do hloubky.
Což by možná tolik nevadilo a divák by se těšil, že se podobných věcí dočká v následujících dílech. Problém je však v tom, že režie je natolik televizně rutinní a nevýrazná, že možná nebudete mít chuť dát dalším epizodám šanci. Jediným opravdu výrazným kladem je tak nepřekvapivě hlavní hvězda seriálu. Paul Rudd zvládá s přehledem oba charakterově odlišné Milese a novinka je tak zejména jeho hereckou one-man show. Tak úplně sám ale na to naštěstí není, jeho manželka v podání neznámé Aisling Bea je totiž celkem sympatickým překvapením.
Upřímně, doufal jsem, že Living with Yourself bude příjemnou svižnou dramedy jednohubkou, kterou díky střídmé stopáži (dohromady má série pouhé 4 hodinky) slupnu jako malinu a v tento moment už zde budete číst recenzi celé řady. Jenže novinka je z tvůrčího a zejména režijního hlediska v úvodu tak rutinní a spíše průměrnou podívanou, že vlastně nemám zatím chuť v seriálu pokračovat dál. Nadějný příběh zatím diváka nevtáhne tolik, jak jsem čekal. A že je Paul Rudd skvělým hereckým tahounem, už jsem věděl dříve. Living with Yourself člověka rozhodně nijak neurazí, od kombinace Paul Rudd, dramedy o klonování a Netflix jsem ale zkrátka čekal asi trochu víc.
Najviac sa tesim na Final Space, trailer v...
Velká paráda. Wind River považuji osobně z...
Je to celkem povedené. Začátek mě sice tak...
To jsem se lekl :D
Velmi dobrý výběr. *:+*
Super správa. Mám Radosť!!!!!!
Těším se, líbí se mi, že umí dodat i ty vá...
Proběhlo už přeci [link="https://en.wikipe...
Podle mě se radikální křídlo demokratů sku...
Jako ta reakce je samozřejmě absolutně dis...