Akční Banshee jsme měli u nás v redakci hodně rádi. Poslední řada byla sice hodně podivná, jinak se ovšem jednalo o správně výživné a brutální béčko plné drsných postav a špičkově natočené akce. A takový kousek mi v bedně už začínal dost chybět. Hlavní showrunner Banshee, Jonathan Trooper, je však zpátky s novým kouskem, jenž by mohl tuto díru zalepit. Jeho novinka Warrior má navíc potenciál potěšit všechny fanoušky asijských mlátiček a navrch vznikla podle už značně zaprášeného námětu akční legendy Bruce Lee. Vážně mají všichni příznivci akce a bitek nastražit uši?

 

Novinka kabelovky Cinemax nás zavede do San Francisca 19. století, které se vyrovnává s velkým přílivem uprchlíků z Číny a čím dál zahlcenější čínskou čtvrtí. Jedním z čerstvých přistěhovalců je i tajemný Ah Sahm, jenž hned v přístavišti předvede, že je malinko jiný než zbytek jeho asijských kolegů. Umí totiž anglicky, a navíc se umí svýma rukama i nohama zatraceně ohánět. Právě díky jeho bojovému umění se ihned ocitne v hledáčku jednoho z nejnebezpečnějších tamních tongů (v podstatě čínské gangy) Hop Wei, jenž ho ihned vezme do svých služeb. To ovšem nikdo z nich netuší, že Ah Sahm má v zámoří malinko jiné úmysly. Situace se navíc začíná přiostřovat. Nejen, že zde čím dál víc hrozí válka mezi jednotlivými tongy, ale navíc sílí i útoky Američanů vůči čínským obyvatelům. Je proto zřízena speciální policejní skupina, jež má zaručit v čínské čtvrtí větší bezpečí.

 

Po řemeslné stránce pak všechno šlape, jak má, a je vidět, že autoři si chtějí vzít z asijských mlátiček jen to nejlepší. Bitky jdou tvůrcům zase hezky od ruky a na Bruce Lee si při nich člověk opravdu nejednou vzpomene. Cinemax pak na výpravě nešetřil a celé to má nejen tu správnou dobovou atmosféru, ale také je tu cítit ta správná špetka Asie. Novinka má zkrátka velký potenciál na slušný bojový nářez a dějové linky rozhodně nejsou rozehrány marně. Jenže i přesto neodsýpá pilot tak, jak bych očekával.

Přijde mi totiž, že si tvůrci ukrojili na úvod až příliš velký krajíc a snaží se hned na začátek těch dějových linek rozehrát možná až moc. Nejen, že tu máme linku okolo hlavního hrdiny a dalších Asiatů z čínské čtvrti, ale dostane se také na americké policajty, politiky či nějaké ty tajemné charaktery. Chápu, že scenáristé nechtějí jít cestou přímočaré mlátičky a bude se tady evidentně i malinko pletichařit, nějaká témata a linky si ovšem dle mého klidně mohli šetřit do dalších dílů. Kvůli neustálému skákání z postavy na postavu totiž působí epizoda dosti roztříštěným dojmem, postrádá tempo i jasný tah na branku a žádný z charakterů vám ve výsledku prozatím nepřiroste příliš k srdci.

 

Úvod Warriora se tedy povedl tak 50:50. Seriálu nechybí hodně fajn bitky a scenáristé se evidentně snaží, aby se Bruce Lee při zpracování jeho materiálu nechtěl prokopat z hrobu. Jenže po scenáristické ani režijní stránce to bohužel úplně vybroušené není, dialogy jsou v mnohých scénách až příliš béčkové a celkově si říkám, že jsem to možná paradoxně čekal přeci jen o něco přímočařejší. Na druhou stranu, několik slušných momentů se tu najde a také pilot Banshee svého času měl docela hodně mušek. I přes mírné zklamání tedy doufám, že se tvůrci zbaví všech neduhů a Warrior začne naplňovat svůj potenciál. Šance na pořádnou pecku tu totiž pořád je.