Bojovník

Warrior

Plakát k seriálu Bojovník

Bojovník /2019-?

Tvůrce: Jonathan Trooper

Režie:

Hrají: Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Joe Taslim

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. řada

Povinnost pro fandy asijských mlátiček?


Sdílet:

Bojový Warrior prošuměl toto jaro tak trochu pod diváckým radarem. A to i přesto, že měl v rukávu docela dost trumfů. Má ho na svědomí tvůrce parádního Banshee, pracovalo se se zaprášeným námětem legendárního Bruce Lee a trailery slibovaly drsnou akční podívanou, jež půjde samozřejmě ve stopách asijských mlátiček. Což je v době, kdy jsou kvalitní televizní akčňárny ohroženým druhem, celkem lákavá kombinace. Jenže pilot nás před pár měsíci zrovna dvakrát nepřesvědčil a ukousl si hned na začátek docela velké sousto. Po nejistém úvodu se tento nenápadný kousek naštěstí vzepjal a my si nyní probereme důvody, proč byste měli Bojovníkovi dát šanci.

 

Hned na úvod se sluší říct, že pokud čekáte stejně béčkovou a přímočarou akční nálož jako v případě Banshee, možná budete malinko zklamání. Showrunner Jonathan Trooper se tentokrát vydal malinko jiným směrem. Ano, i jeho Warrior je pořádně drsnou a brutální podívanou, zároveň zde ovšem mají tvůrci přeci jen trochu větší ambice. Novinka totiž není jen o krvavé válce čínských gangů, ale snaží se být pohledem do dalších částí San Francisca 18. století. Máme tu tedy také politikaření a obchodní pletichy na tamní radnici, drsné americké policajty či silnou irskou skupinku, která by chtěla s asijskými migranty navždy skoncovat. Ano, linek a témat je tu opravdu požehnaně. I když tu zpočátku například pikle starosty a jeho tajemného pobočníka působí malinko navíc, po pár epizodách si všechny linky skvěle sednou a drží parádně dohromady. Všechny zápletky i díky šikovně napsaným postavám nakonec diváka baví a dávají dohromady krvavý obraz San Francisca, jež byste v té době asi navštívit nechtěli.

 

Atmosféra je pak správně špinavá a hutná, režie je s postupem epizod čím dál sebevědomější a nebojí se ani malých experimentů (westernová epizoda je téměř lahůdková) a scénář přichází s řadou zajímavých postav, z nichž vám některé postupem času solidně zalezou pod kůži. Hlavní hrdina s tváří Adrew Kojiho se promění v solidního sympaťáka, komplikovaný vztah s jeho sestrou nabízí nejedno překvápko, ostatní asijští bijci si taky odmakají a odehrají svoje. Velkou pozornost si pak zaslouží také dvojice policistů, která by měla v čínské čtvrti dávat všechno do pořádku, sama ale má svých starosti dost. Moc slabých charakterů zde zkrátka nenajdete a scénáři se pak daří jednotlivé konflikty správně prodat.

Akce tu tedy nemá to hlavní slovo. Když na ni však nakonec dojde (a dočkáme se prakticky v každé epizodě), je opět na co se dívat. Tvůrci Banshee zkrátka mají tuto oblast naprosto v malíku. Jednotlivé bitky jsou správně krvavé, mají špičkovou choreografii a z asijských předobrazů si berou to nejlepší. Jen nejsou akční sekvence tak intenzivní jako v případě neustále zakrváceného Lucase Hooda. Zatímco falešného šerifa z Banshee bitky hodně bolely a odnesl si z nich vždy spoustu krvavých šrámů, Ah Sahm je v bojovém umění takovým mistrem, že většinou nemá s protivníky sebemenší problém. Což některým sekvencím malinko ubírá. Když ale dostane vážnějšího soupeře, hned je to o něčem jiném.

 

Warrior rozhodně nesedne každému. Tempo je v pár epizodách dost pomalé, úvodní díly se tvůrci spíše hledají a finále naopak už buduje půdu pro další sérii. Jakmile vám ovšem tento mix akce, pletich a špinavé dobové atmosféry sednou, začnete si to celé dost užívat. Jednotlivé zápletky navíc parádně gradují, překvápek je tu celkem dost a potenciál na ještě mnohem říznější a nabušenější druhou sérii je sakra velký. Ne, za tohle zpracování se Bruce Lee z hrobu vykopávat rozhodně nebude. Fanoušci akce a rychlých kopaček by proto měli dát tomuto sympatickému kousku konečně šanci.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
8/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (0)

Pilot

Nabruste si sekyrky!


Sdílet:

Akční Banshee jsme měli u nás v redakci hodně rádi. Poslední řada byla sice hodně podivná, jinak se ovšem jednalo o správně výživné a brutální béčko plné drsných postav a špičkově natočené akce. A takový kousek mi v bedně už začínal dost chybět. Hlavní showrunner Banshee, Jonathan Trooper, je však zpátky s novým kouskem, jenž by mohl tuto díru zalepit. Jeho novinka Warrior má navíc potenciál potěšit všechny fanoušky asijských mlátiček a navrch vznikla podle už značně zaprášeného námětu akční legendy Bruce Lee. Vážně mají všichni příznivci akce a bitek nastražit uši?

 

Novinka kabelovky Cinemax nás zavede do San Francisca 19. století, které se vyrovnává s velkým přílivem uprchlíků z Číny a čím dál zahlcenější čínskou čtvrtí. Jedním z čerstvých přistěhovalců je i tajemný Ah Sahm, jenž hned v přístavišti předvede, že je malinko jiný než zbytek jeho asijských kolegů. Umí totiž anglicky, a navíc se umí svýma rukama i nohama zatraceně ohánět. Právě díky jeho bojovému umění se ihned ocitne v hledáčku jednoho z nejnebezpečnějších tamních tongů (v podstatě čínské gangy) Hop Wei, jenž ho ihned vezme do svých služeb. To ovšem nikdo z nich netuší, že Ah Sahm má v zámoří malinko jiné úmysly. Situace se navíc začíná přiostřovat. Nejen, že zde čím dál víc hrozí válka mezi jednotlivými tongy, ale navíc sílí i útoky Američanů vůči čínským obyvatelům. Je proto zřízena speciální policejní skupina, jež má zaručit v čínské čtvrtí větší bezpečí.

 

Po řemeslné stránce pak všechno šlape, jak má, a je vidět, že autoři si chtějí vzít z asijských mlátiček jen to nejlepší. Bitky jdou tvůrcům zase hezky od ruky a na Bruce Lee si při nich člověk opravdu nejednou vzpomene. Cinemax pak na výpravě nešetřil a celé to má nejen tu správnou dobovou atmosféru, ale také je tu cítit ta správná špetka Asie. Novinka má zkrátka velký potenciál na slušný bojový nářez a dějové linky rozhodně nejsou rozehrány marně. Jenže i přesto neodsýpá pilot tak, jak bych očekával.

Přijde mi totiž, že si tvůrci ukrojili na úvod až příliš velký krajíc a snaží se hned na začátek těch dějových linek rozehrát možná až moc. Nejen, že tu máme linku okolo hlavního hrdiny a dalších Asiatů z čínské čtvrti, ale dostane se také na americké policajty, politiky či nějaké ty tajemné charaktery. Chápu, že scenáristé nechtějí jít cestou přímočaré mlátičky a bude se tady evidentně i malinko pletichařit, nějaká témata a linky si ovšem dle mého klidně mohli šetřit do dalších dílů. Kvůli neustálému skákání z postavy na postavu totiž působí epizoda dosti roztříštěným dojmem, postrádá tempo i jasný tah na branku a žádný z charakterů vám ve výsledku prozatím nepřiroste příliš k srdci.

 

Úvod Warriora se tedy povedl tak 50:50. Seriálu nechybí hodně fajn bitky a scenáristé se evidentně snaží, aby se Bruce Lee při zpracování jeho materiálu nechtěl prokopat z hrobu. Jenže po scenáristické ani režijní stránce to bohužel úplně vybroušené není, dialogy jsou v mnohých scénách až příliš béčkové a celkově si říkám, že jsem to možná paradoxně čekal přeci jen o něco přímočařejší. Na druhou stranu, několik slušných momentů se tu najde a také pilot Banshee svého času měl docela hodně mušek. I přes mírné zklamání tedy doufám, že se tvůrci zbaví všech neduhů a Warrior začne naplňovat svůj potenciál. Šance na pořádnou pecku tu totiž pořád je.

Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.