Dobrá znamení z produkce Amazonu byla pro nás v redakci jedním z nejočekávanějších seriálů tohoto roku. Nejen že knižní předlohu vytvořili Terry Pratchett a Neil Gaiman spolu, ale na samotné adaptaci se podílelo tolik známých jmen, že bylo od začátku téměř jisté, že tento počin bude velkou událostí.
 

Seriál začíná ve stejném duchu jako kniha: jsou nám představeni Eva s Adamem a jejich první hřích. Vzápětí se na scéně objevují démon Crowley a anděl Azirafal. Tohle duo spolu funguje v určité symbióze již od počátku věku (rozumějte Edenu) a tak, když na svět má přijít Antikrist, se rozhodne tomu zabránit, protože co si budeme, jaký by to byl život, kdybyste si nemohli užít ty drobné věci jako sushi, nebo pozdravy od obsluhy ve vašem oblíbeném podniku. Nic ovšem nejde podle plánu, jak tomu už bývá. Díky souhře několika nedopatření a pochybení se začínají odehrávat události, které nikdo nebyl schopný předpovědět.


Hlavní předností seriálu byl v prvním díle vztah Crowleyho a Azirafala. David Tennant jako užvaněný démon a Michael Sheen jako bázlivý anděl stojí ve středu dění a jejich interakce jsou opravdu výborné. U obou herců máte pocit, že jim role padla jako ulitá. Jedním z nejzábavnějších aspektů jsou vsuvky vypravěče, jež by téměř nikde jinde nefungovaly, ale v tomto případě je to nepostradatelná část příběhu a poskytuje velmi štědré dávky humoru.
 
Produkce Dobrých znamení rozhodně nic nepodcenila: kostýmy vypadají skvěle, širší obsazení hraje velmi dobře a celkový tón seriálu mi připadá, že velmi dobře vystihuje předlohu. Samozřejmě žádná adaptace se neobejde bez určitých změn, ale Neil Gaiman při tvorbě seriálu spolupracoval a mnoho odchylek, které může divák znalý předloh vidět mají být přímo z jeho hlavy.


Dobrá znamení tak v úvodu nasazují slušnou laťku. Děj utíká velmi rychle a člověk se nemá ani v nejmenším šanci nudit. Interakce hlavních postav a jejich velmi neortodoxní vztah je zábavné sledovat. Samotná atmosféra seriálu je velmi uvolněná a navazuje pocit, jaký by měl čtenář předlohy, což je možná jedna z největších pochval, kterou mohu seriálu složit.