Před pár dny odstartovala v Americe další z očekávaných streamovacích služeb, HBO Max. Jenže jak nastínil TedGeorge na sesterské Moviezone , internetová spolupráce slavné kabelovky a Warnerů to bude mít v konkurenci Netflixu či Disney+ sakra těžké. Už fakt, že se při svém rozjezdu nemůže pochlubit žádnou velkou novinkou, je vlastně zarážející. Jediným seriálovým nováčkem, jenž nám HBO Max na startu nabízí, je tak pouze nenápadná romantická antologie s půvabnou Annou Kendrick Love Life, která ovšem z trailerů nevypadala na nějak výrazný a zásadní zářez. Úvodní epizody to pak bohužel malinko potvrzují.

Princip seriálu je v podstatě jednoduchý. V antologii budou diváci sledovat milostný život mladé a sympatické Darby od jejího prvního vážného vztahu přes další romantické karamboly až k té pravé osudové lásce. V prvních dvou dílech se tak zaplete s novinářem Augiem a bývalým starším šéfem Bradleym. V každé epizodě se tedy nejspíš dočkáme jednoho jejího vztahu ve všech jeho fázích a zároveň budeme sledovat její vývoj, díky němuž později najde toho pravého. Celé by to tak mělo být plné vztahových pravd a situací, jež každý z nás už tak nějak zažil. Jenže to po této stránce dosud nefunguje úplně ideálně.

Love Life rozhodně není žádnou špatně natočenou nudou. Celé to i díky krátké stopáži velmi příjemně uteče, má to i přes prozatím smutné konce celkem pohodový feeling a Anna Kendrick je zkrátka zlatíčko, které dokáže seriál utáhnout i v horších scenáristických chvílích. Některé dialogy se pak umí docela trefit do černého a několik povedených momentů se tu najde. Jenže i přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že novinka po vztahové stránce nepřináší nic nového pod sluncem a nic, co už bychom neviděli jinde. Nabízí se srovnání třeba s nedávnou hudební vztahovkou High Fidelity, která mě už v úvodu oslovila o něco více. Servírovala totiž nejen o něco bezprostřednější hrdinku a přidanou hodnotu v podobě hudební složky, ale v oné rovině vztahů mi přišla taková upřímnější a opravdovější.

Zde tvůrci nejen, že zatím kromě romantických peripetií nepřichází s ničím jiným, navíc ale celá vztahová linka zatím působí okoukaně. Prostě se příliš netrefuje do srdíčka a ani se tu neservíruje žádný silný moment. Slibovaný vývoj hlavní hrdinky pak prozatím není příliš vidět, i když v tomto ohledu je asi třeba spoléhat zejména na další epizody. Kromě neselhávající Anny Kendrick tu pak není po herecké stránce moc z čeho brát. Její partneři asi většinou přijdou a zase odejdou a vedlejší postavy v podobě spolubydlících jsou dosud vlastně docela marné a jejich rádoby vtipné hlášky vůbec nefungují.

Love Life by tak mohl být solidní romantickou pohodovkou se sympatickou hrdinkou, jež se občas v otázkách vztahů trefí do černého. Doposud se ovšem tvůrci zejména v oné romantické rovině nachází někde na půli cesty a rozhodně nenabízí nic svěžího a neokoukaného. Navíc se kvůli dosavadnímu stylu seriálu „jeden díl = jeden vztah“ bojím menší repetetivnosti. A co si budeme povídat, HBO Max si mohlo pro začátek vybrat i mnohem výraznější kousek. Pokud však hledáte nenáročnou romanťárnu či patříte mezi velké fandy Anny Kendrick, můžete tomuto kousku věnovat pozornost.