Mr. Robot

Mr. Robot

Plakát k seriálu Mr. Robot

Mr. Robot /2015-?

Tvůrce: Sam Esmail

Režie:

Hrají: Rami Malek, Christian Slater, Michael Gill, Carly Chaikin, Portia Doubleday

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)

Koukat nebo nekoukat?

Život jako binární kód


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (0)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jste jedničky nebo nuly? Je to tak trochu otázka na tělo, chápu. Obzvlášť pokud jí berete v kontextu seriálu, který si dnes pokusíme krátce rozebrat. V něm se Eliott, mírně schizofrenní hrdina, totiž neustále rozhoduje, zdali bude tím, kdo koná zlé skutky v zájmu většího dobra anebo tím, kdo stojí bokem a zpovzdálí vše sleduje, aniž by přitom jakkoliv riskoval. Pro něj se tato otázka stane zcela zásadní. Pro vás znamená pouze to, jestli vám tahle šedivá agitka za lepším světem bude stát za váš drahocenný čas, či nikoliv.

Zprvu je třeba říct, že jsem po zajímavé pilotní epizodě stejnak několik týdnů tápal mezi tím, jestli mám věnovat čas tomuto novému, kvalitativně dosti nejednoznačnému dílku nebo raději počkat, až bude venku více epizod a mezitím se soustředit na jiné seriály. Abych byl upřímný, tak jsem i přes moje prvotní, spíše nadšení měl vlastně docela problém přijít na to, proč se k seriálu vůbec vracet. Příběh? Celkem ucházející, ovšem nic extra originálního. Postavy? Až na ústřední charakter dosti obyčejné loutky v nezvykle prázdném světě. Zbyla mi tak jen atmosféra. A byla to nakonec ona, ta depresivně vtahující pseudorealita z úvodu, která mě přilákala zpět. Tak jsem tedy s Eliottem, Evil Corpem a pořád hrozně zmateným Christianem Slaterem v roli tajemného Mr. Robota strávil dalších pár hodin mého života. Co jsem si z toho odnesl?

Víceméně jsem se přesvědčil o něčem, co mi bylo jasné už od začátku. Zkrátka, že tenhle seriál není a nebude pro každého. Vlastně abych se vyjádřil ještě přesněji - není ten seriál téměř pro nikoho. Tím se vás nesnažím odradit. Jenom mě jaksi nenapadá skupina lidí, která by tento chladný, přesto místy až směšně dětinský přístup jaký nám je prezentován, dokázala naplno a bezmezně týden co týden oceňovat. Mám zkrátka pocit, že už i ti zatvrzelí ajťáci, kteří z počátku tak jásali, začínají u sledování mírně zívat. Máme tady příběh, který se prakticky nikam neposouvá. Je zde spousta postav, které vedou na první, druhý i třetí pohled hrozně nudné životy. A je tu vizuál, který vyloženě křičí „běžte spát.“ Na druhou stranu prostě musím vyzdvihnout dialogy. Jasně, v podstatě se dlouze a často kecá o ničem, přesto v nich ale vidíte patřičnou jiskru a zápal pro dané téma. Tu a tam navíc zaslechnete myšlenku, která vás dokáže zaujmout a nad kterou se lze chvíli pozastavit. A to je občas přece jenom docela fajn.

Nakonec to však přece jenom leží na bedrech výtečného Remiho Malika. Svého Eliotta pojal tím nejemáčtějším (jen se mě prosím neptejte, co to znamená) možným způsobem a vylezla z toho jedna z nejzajímavějších postav poslední doby. Tenhle asociální podivín s oblibou v iced venti vanilkovém latté, co bere drogy, dokáže se tvářit v klidu a nemrknout před zfetovaným násilníkem ve slipech a se zbraní v ruce a nevadí mu spát v posteli, do které mu neustále čůrá a kadí jeho ukradený pes, se vám prostě uloží do paměti, ať chcete, nebo ne. Jeho věčné dilema, backstory nebo dost možná i kompletní usazení do tohoto příběhu vás možná bavit nebudou. Jako charakter však rozhodně vyniká. Zbývá tedy otázka, co s tím zbytkem? Jsou to všechno jenom mírné bugy, jejichž fixnutím se v budoucnu vše spraví? Vyžaduje snad celý seriál zásadní opravný patch? A není výhodnější prostě přejít k jinému, více funkčnímu systému? To všechno záleží na jediné věci. Jste jedničky nebo jste nuly?

Proč tomu dát šanci:

  • Remi Malik v této roli exceluje
  • kvalitní dialogy
  • *snad* potenciál do budoucna

Proč nestrkat cizí hardware do vašeho PC:

  • nudný vizuál
  • prázdný, depresivní svět (pro někoho plus)
  • příběh velké revoluce plný děr a logických lapsů
© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.