Lovci zločinců

Person of Interest

Plakát k seriálu Lovci zločinců

Lovci zločinců /2011-2016

Tvůrce: Jonathan Nolan

Režie: David Semel, Brad Anderson

Hrají: James Caviezel, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Michael Emerson

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)

S05E01

Modrá obrazovka smrti


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jen málokterý seriál prošel tak velkým kvalitativním vzestupem jako Person of Interest nebo-li Lovci zločinců. První řada nabídla jen další variaci na kriminálky, jakých v televizi běží desítky, prostě seriál tak akorát k žehlení. Jenže pak se pokračovalo budováním čím dál tím zajímavější mytologie a lepší a lepší akcí a nejpozději ve třetí a čtvrté sérii už z Person of Interest byla nekompromisní pecka. A nezklamává ani rozjezd páté a poslední řady. Následují pochopitelně spoilery z finále minulé série.


Na konci čtvrté řady to pro naše hrdiny vůbec nevypadalo dobře. Samaritán a jeho operativci tvrdě udeřili a Harold tak musel svůj geniální program vypnout a kompresovat jej do jediného kufříku plného RAMek. Všichni se ocitají pod ostrou palbou, spřátelený mafián Elias nerozchodil útok snipera a o agentce Shaw ani nemluvím… Závěrečných pět minut s dialogem mezi Haroldem a "The Machine" za doprovodu  Welcome to the Machine od Pink Floyd mimochodem považuji za prozatímní vrchol celého seriálu.

Nejnovější díl je příznačně nazvaný B.S.O.D., tedy „blue screen of death“, nechvalně známá modrá obrazovka smrti. Finch, Reese i Root se zuby nehty snaží přežít bez ochrany „The Machine“ a pokud možno se na chvíli zastavit, nadechnout a vypustit ji z kufříku zase ven. Mezitím ve flashbacích Harold přemýšlí nakolik omezovat potenciálně nekontrolovatelné schopnosti programu, což má v současnosti fatální důsledky pro střet s konkurenčním Samaritánem.


Person of Interest se vrací ve výborné formě, tvůrci si jsou zjevně moc dobře vědomi, že pracují s poslední a ještě k tomu zkrácenou řadou, a tak není čas sundávat nohu z plynu (na rozdíl třeba od takového Banshee, které je v podobné situaci, ale chová se jako by do konce zbývalo ještě dvacet epizod a ne tři). Ne, tady je zpátky na televizní poměry dost slušná akce, tísnivá atmosféra závodu s časem i našláplá hudba, tak jak jsme zvyklí z těch nejlepších dílů seriálu. Tak doufejme, že to bude stejně dobře šlapat i v dalších epizodách, jež budeme od příštího týdne dostávat dokonce v balení po dvou týdně.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.