Rick a Morty

Rick and Morty

Plakát k seriálu Rick a Morty

Rick a Morty /2013-?

Tvůrce: Dan Harmon

Režie:

Hrají: Justin Roiland, Sarah Chalke, Chris Parnell, Spencer Grammer, Dan Harmon

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)

S03E04

Vindicators Disassemble


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Nejen Hrou o trůny je divák živ a ostatně nebýt fantasy megahitu, jež zastiňuje vše ostatní, aktuální seriálovou událostí by byla dlouho očekávaná třetí řada Ricka a Mortyho. Jen kvůli pár přerostlým ještěrkám a omrzlým chlápkům bychom ale téhle animované šílenosti rozhodně neměli upírat prostor.

Tentokrát se Rick s Mortym připojí k týmu superhrdinů ve stylu Avengers nebo Guardians of the Galaxy... a jde to ještě hůř než byste čekali. Nejradši bych vám teď začal citovat hlášky a na příkladech rozebírat, jak a v kolika dimenzích ten seriál pracuje s žánrovými stereotypy (a jakou jim dává čočku), ale nebudu to všechno propalovat.

Předminule Mad Max, minule John Wick a dnes Avengers. Rick and Morty tímhle konkrétním i žánrově obecným parodováním víc než kdy dřív připomínají Community (mimochodem, kde že je ten film? #SixSeasonsAndAMovie). Nejsem si jistý, že je to úplně dobře, přeci jen bych raději dostal (metaforicky řečeno) další epizodu s Meeseeksy než „jenom“ další parodickou variaci.

Jenže dokud jde o takhle brilantní díly (především poslední dva), bylo by jakékoliv stěžování si jen nactiutrhačné. Těch dvacet minut je totiž zase narvaných vizuálními i slovními nápady a kromě dorypování do superhrdinů epizoda opět stíhá říct i něco nového o Rickovi a jeho vztahu k rodině, kromě humoru stíhá opět i emocionální podpásovku. Jen si srovnejte, kolik toho za stejnou stopáž zvládne sdělit většina sitcomů. Takhle má vypadat opravdu kvalitní scenáristická práce, nahodíte námět a pak přidáváte, škrtáte a vybrušujete k dokonalosti. Delší čekání na 3. řadu rozhodně stálo (stojí) za to. A už jsem říkal, že jsem si pustil Ricka dřív než GoT?

Diskuze (2)

S03E03

Okurkový John Wick.


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (2)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Jako jo, minulý díl a definitivní návrat Ricka a Mortyho byl super. Epizoda v duchu Šíleného Maxe byla správně vytěžená a některé gagy opět dosahovaly hranice geniality. Akorát mi zde něco chybělo. Scházel mi ten typický “harmonovský“ moment překvapení, v němž tvůrci otočili příběh naprosto nečekaným směrem a já si říkal, že tohle mohl vymyslet buď naprostý génius, nebo někdo na hodně šílených drogách. Nebo obojím. Naštěstí jsem na tento moment nemusel čekat příliš dlouho. Třetí epizoda s názvem Pickle Rick mi totiž takových překvápek nabídla opravdu požehnaně.

 

O čem, že to teda celé je? Právě kvůli onomu momentu překvapení vám bude muset stačit, že Rick se zkrátka a dobře proměnil na okurku, zatímco Beth, Summer a Morty jdou na rodinnou terapii. Proč? No, protože prostě Rick. A kdybych vám tu začal popisovat, jaké šílenosti se tu dějí dál, stejně byste mi to nevěřili.
 
Tvůrčí duo Dan Harmon a Justin Rolland prostě zase jede na plný plyn a po předešlé menší sázce na jistotu se úplné utrhli ze řetězu. Na zdánlivě wtf námětu tak rozjíždějí totálně ujetou, a hlavně zatraceně krvavou, jízdu. Ta navíc nabízí tolik dějových zákrut, až musíte scenáristy zase jednou obdivovat za to, jak dokáží tolik děje efektně nahustit do pouhých dvaceti minut. Linka okolo terapie možná je malinko slabší a vlastně se zde čeká jen na nevyhnutelnou rodinnou pointu. Jinak je to ovšem totálně nahláškovaná a originální podívaná, kterou nám v aktuálním animovaném světě opravdu dokáže naservírovat snad jen Rick a Morty. A jako bonus ještě přináší povedená hlasová camea Susan Sarandon a Dannyho Treja.

 

Rick a Morty prostě i nadále jede na plný plyn, a i na začátku své třetí štace nám nabízí naprosto svěží a stále neokoukanou podívanou. Což je vzhledem k šílenosti a nutnému přívalu nových nápadů vlastně i docela s podivem. Nevypadá to ale, že by Harmon a spol. měli začít polevovat a já už se nemůžu dočkat, jakými bizarnostmi nás odrovnají příští týden.

Diskuze (0)

S03E02

Loooooooser


Sdílet:

Hodnocení čtenářů: (1)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Chtěl bych napsat, že to uteklo jako voda. Jenže ono to ale jako voda vůbec neuteklo. Na třetí řadu Ricka s Mortym jsme se načekali pěkně dlouho a hned zkraje musím přiznat, že po vydání první epizody a stanovení data premiéry na letošní srpen, ze mně mezitím to nadšení a geekovský hype mírně vyprchaly. Vlastně abych byl zcela upřímný, v porovnání s aktuální sérií Hry o trůny mě Rick a Morty téměř nezajímají. Tedy, téměř, no. Pořád je to totiž ta nejšílenější animovaná věc, jakou jsem kdy viděl, těžko to tedy nemilovat a ještě hůř to nesledovat. Druhá epizoda třetí série mi však moje momentální pocity nijak neusnadňuje.

V zásadě se zápletka dá shrnout do tří bodů. Rick chce šutr. Děti se vypořádávají s tím, že se rodiče rozvádí. A nikomu se tak úplně nedaří nahradit své skutečné potřeby něčím jiným. Mezitím se dobrá polovina děje odehrává v post-apokalyptickém světě, ne náhodou připomínající australské pouště ze Šíleného Maxe. Jo a Jerry je loser, aneb nejgeniální moment celé epizody přijde až po skončení titulků.

 

Sázka na depresivnější atmosféru a děj, který jde víc do hloubky, se tady ale oproti druhé řadě nedaří úplně využít. Odkrývat své skutečné city skrz násilí holt není nic nového, to takový sex s Unity byl o několik levelů dál. Přesto se i v nové epizodě samozřejmě najde plno lepších vtípků, kvůli kterým není na místě Harmona s Roilandem ještě úplně odepisovat. Navíc nesmíme zapomínat, že před půl rokem vypuštěný první díl byl takřka geniální, je tedy klidně možné, že si tentokrát jen tvůrci vybrali slabší chvilku a brzo nám zase vytřou zrak. Něco mi ale říká, že ono momentum už stejně nechytí. A že strategie nasadit svůj animovaný geekfest proti nejpopulárnějšímu seriálu dneška, budou časem velmi litovat.

Co jste na tuhle epizodu říkali vy?

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.