Jednotky vesmírného nasazení

Space Force

Plakát k seriálu Jednotky vesmírného nasazení

Jednotky vesmírného nasazení /2020-?

Tvůrce: Steve Carell, Greg Daniels

Režie:

Hrají: Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)

1. série

It is good to be black on the moon.


Sdílet:
Space Force mě během svých prvních dílů příliš nenadchnul. Vše napovídalo tomu, že se bude jednat o sázku na jistotu. Hvězdné obsazení, tučný rozpočet a nekonečný zdroj humoru, který poskytuje internet na úkor Donalda Trumpa a jeho vlády. Bohužel v tomto případě produkční tým pravděpodobně nezvládl realizovat nápad způsobem, který by oslovil širší publikum tak, jak se jim to povedlo v minulosti.
 
 
Amerika se snaží vyhrát závod o kolonii na měsíci. Generál Naird, který Space Force vede, bere svou práci velmi vážně a dělá tak vše pro to, aby uspokojil nejen prezidenta, ale také své kolegy, kteří by jej rádi viděli neuspět. V tomto kole dobývání vesmíru je hlavním americkým nepřítelem Čína. S tou se Naird a jeho hlavní vědec Mallory střetávají hned v několika epizodách. Lítý boj o dominanci v nekončném prostoru vesmíru ovšem teprve začíná.

Hlavními přednostmi seriálu jsou jednoznačně Steve Carell a John Malkovich. Oba se výborně doplňují a jejich postavy jsou téměř vždy ve středu dění. Produkční hodnota seriálu je taktéž výborná a po technické stránce se dá snad vytknout pouze místy úsměvné předstírání stavu beztíže. Zápletky jednotlivých epizod jsou ovšem vcelku nevyrovnané. Někdy je nápad i provedení celkově dobré, ale v mnoha epizodách tomu tak bohužel není. 
 

V úvodu jsem ze seriálu byl trochu v rozpacích. První díly mě sice místy pobavily, ale rozhodně mě nenadchly. I tak jsem ale koukal dále a stopáž epizod utíkala velmi příjemným tempem. U seriálu se ovšem moc nezasmějete. Místy se spíše jen usmějete, ale jinak necháváte seriál plynout svým vlastním tempem. Ve výsledku potom máte relativně zajímavý příběh se suchým humorem, který se místy trefí do černého. Nicméně si myslím, že od tohoto seriálu bylo očekávání rozhodně větší.

Samotné finále poskytuje hutnou dávku dramatu jak na zemi, tak ve vesmíru. Bohužel mi celkový konec připomíná mnohem více typické předvánoční díly, kdy se seriál odmlčí s velkými událostmi, aby potom za dva měsíce přilákal diváky zpět na slíbené odpovědi. Tady k tomuto účelu bohužel slouží díl poslední. Vzhledem k tomu, že druhá série ještě nebyla ani potvrzena, tak to považuji za nedomyšlený tah, který seriálu spíše ubírá na již tak střídmých kvalitách.
 
 

Po shlédnutí celé první série bych rozhodně řekl, že kvalita seriálu má stoupající tendenci. To je dáno zejména sympatickými postavami. Čas s nimi strávený u obrazovky uteče ve svižném tempu a vám v paměti zůstane několik momentů, které opravdu stály za to. Pokud se nudíte, nebo jste extrémními fanoušky hereckého obsazení, tak seriál poskytne dostatečnou zábavu na pár večerů, ale pokud máte na seznamu jiné seriály, tak Space Force by rozhodně neměl být na vrcholu vašeho listu.
Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
6/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
Diskuze (2)

První dojmy

Boty na měsíci v roce 2024!


Sdílet:
Když Donald Trump oznámil, že Amerika vytvoří Space Force, novou část armády vedle mariňáků či letectva, celý svět se začal mírně smát pod vousy. Tvůrci tohoto seriálu ovšem viděli dokonalou příležitost a rozhodli se z ní vytěžit maximum. Jak se jim povedl zrealizovat tento komplexní komentář současné americké situace?

 
Nový čtyřhvědičkový generál Mark R. Naird je mnohonásobně dekorovaným pilotem. Vždy toužil po vedení svého vlastního oddělení armády. Doufal v letectvo, ale dostalo se mu neočekávané cti reprezentovat něco s ještě větším potenciálem. Se svou rodinou se tak stěhuje do Colorada s jasným cílem: dostat se znovu na měsíc do roku 2024. Na tento nelehký úkol není ovšem sám. Projekty mu pomáhá řešit (a jindy spíše komplikovat) pestrobarevné obsazení, které bere své role samozřejmě velmi vážně… tedy většinou.
 
Space Force je ze své podstaty velmi politicky orientovaný seriál. To samozřejmě není nutně nic špatného. Seriálů s jasně nastaveným politickým kompasem je mnohem více, ale velmi často se nejedná o tak aktuální dění, jako  v tomto případě. Tvůrčí tým si tak ukousl poměrně velké sousto. Zvláště, když se vezme v potaz, že například stand-up komedie okupují sféru komentářů o aktuálním dění a díky formátu se většinou věnují chvilku tématu, které během pár minut vyčerpají a přecházejí na další materiál. Space Force působí podobným dojmem. Vezme se nápad, který funguje jako námět pro danou epizodu, a na něm se staví. Je ovšem mnohem snazší pohrát si s tématem na poli několika málo minut než během půl hodiny.
 

Díky velmi aktuálnímu komentáři je také poměrně důležité znát aktuální dění na americké potické scéně, což pro mnoho diváků v našich končinách může být bariéra, o níž nemusí vlastně ani vědět. Bez znalosti americké politické scény sice nebudete mít problém s pochopením děje, ale mnoho vtipů potom vyzní do prázdna. To je bohužel často problém i v případě, že toto dění aktivně sledujete. Značná část humoru působí prvoplánovým a nuceným dojmem. Místy dokonce zachází až na hranici trapnosti, což vedlo k tomu, že během úvodních dílů jsem se spíše místy usmál, než že bych se naplno zasmál.

Herecké obsazení své role reprezentuje ovšem velmi přesvědčivě. Steve Carell a John Malkovich jsou rozhodně nejlepšími aspekty seriálu, což místy situaci zachraňuje. Pestré vedlejší postavy působí také zajímavým dojmem, ať už se jedná o šikanovaného generála nebo PR experta v podání Bena Schwartze. Místy se seriálu podaří zajímavě přejít z komediální roviny, která ukazuje absurditu současného dění vůči ideálům, které by Američané o sobě rádi měli. Celková produkčního hodnota seriálu je také na vysoké úrovni, což alespoň částečně zachraňuje celkový zážitek při sledování.
 

Space Force vás velmi pravděpodobně nenadchne. Zároveň ovšem nemohu říct, že by sledování bylo nějak otravné. Ve svém úvodu tak nabízí velmi nenáročnou zábavu, kde v každém díle alespoň nějaký ten vtípek vyzní tak, jak tvůrci zamýšleli. Což je sice vesměs špatné hodnocení, ale díky velmi dobrému obsazení si i rádi pustíte další díl, který nenadchne, ale ve výsledku pravděpodobně ani neurazí. Je to tedy velmi těžká jednohubka, která vám sice uteče jako voda, ale moc toho ve vás ani nezanechá.
Vaše hodnocení
Nejlepší
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Nejhorší
Hodnotit můžete až po přihlášení.
Verdikt
Hodnocení filmu:
5/10

Hodnocení u podobných filmů:
Hodnocení zbytku redakce:
Hodnocení čtenářů: (0)
© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.