Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jednotky vesmírného nasazení | Space Force | 2020-?
csfd  imdb
tvůrce: Steve Carell, Greg Daniels
hrají: Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang

Jednotky vesmírného nasazení: 2. řada


ikona
tomasmy
John MalkovichLisa KudrowNetflixSpace ForceSteve Carell
Generál Naird je jediný, který dokáže Putinovi říct: „Vysmahni!“ 

Touto optimistickou a všeříkající větou sice druhá řada komediálního seriálu Space Force sice přímo nezačíná, ale hlavní je, že zazní hned v prvních minutách. A právě proto je velká škoda, že generál Naird je fiktivní, protože se svou partičkou pošuků by to jistě opravdu dokázal. Vás ovšem určitě zajímá, zda je druhá řada téhle satiry zajímavá i něčím jiným. Inu, pokud se vám líbila první řada, druhá se vám bude líbit taky. 

Když se předloni na Netflixu zjevila první řada, byl jsem sám zvědavý, jak moc si se seriálem kápneme do noty. Zaujala mě samotná premisa a luxusní herecké obsazení, leč jednalo se přesně o ten typ komedie, jejíž humor mi nesedí. Takový ten trapný až debilní. V prvních dílech to vypadalo, že tomu tak skutečně bude, ale nakoenc jsem byl příjemně překvapen, protože seriál se díl od dílu zlepšoval a tím pádem mě taky víc a víc bavil. A proto jsem se na druhou sérii vlastně docela těšil.

A zklamaný nejsem ani tentokrát. Space Force sice nadále zůstává seriálem, který mě sice nenadchnul, ale na druhou stranu rozhodně ani v nejmenším neurazí. Do velehitu, jemuž bych dával přednost před seriály jinými, má pořád daleko, ale funguje čím dál lépe! Seriál si v nové várce epizod drží kvalitu už od začátku a naštěstí s ní navazuje na kvalitu druhé půlky první řady. Epizod je navíc tentokrát jen sedm, tedy o tři méně, než posledně, což se jistě také projevilo pozitivně a žádný dojem zbytečného natahování se nedostavil. Tempo jednotlivých dílů je navíc i tentokrát velmi příjemné a zase to uteklo jako nic. Největší zásluhu na tom opět mají výteční herci – skvělí jsou všichni, obzvlášť ale musím vypíchnout Johna Malkoviche, který si svého doktora Adriana Malloryho dává ještě víc, než posledně, a ze všech figur je ta jeho rozhodně tou nejlepší. Sázkou na jistotu nadále zůstává i Steve Carell.  V tomto odstavci si ovšem musím hlasitě povzdechnout, protože ačkoliv to na konci minulé série vypadalo, že výtečná Lisa Kudrow by mohla do budoucna dostat více prostoru, pravdou je bohužel pravý opak. Ve druhé sérii je ještě méně a to je opravdu škoda. Vždy, když se objevila, tak to prostě stálo za to.

Děj začíná tři měsíce po událostech cesty na Měsíc a tentokrát je více epizodický. Díly na sebe sice samozřejmě navazují, ale provázány jsou jen lehce a jednotlivé zápletky jsou navíc poměrně atraktivní (návštěva čínské delegace je rozhodně nejlepší epizoda řady, ale bavil jsem si i útoku hackerů, nebo hned u úvodním dílu s všeříkajícím názvem Výslech). Na stylu humoru se samozřejmě vůbec nic nezměnilo, takže trapných jakoževtipů se dočkáme i tentokrát, a opět jich není úplně málo. Tento trapný humor, často založený na sprosťárnách, se opět střídá s humorem překvapivě opravdu velmi zábavným a občas i poměrně inteligentním.Ten druhý typ ve finále naštěstí převažuje, takže mi nedělalo sebemenší problém sjet seriál během víkendu. Toho času nelituji ani tentokrát.Řezat se smíchy po celou dobu stopáže sice nebudete ani teď, ale vůbec to nevadí. Když se k výsledku přidá velmi sympatický soundtrack, nezbývá než konstatovat, že se to tvůrcům zase povedlo, a že i napodruhé byla divákům dodána sympatická (a kvůli současným událostem na východě místy opravdu až nehezky aktuální) funkční satira, jíž si její aktéři nesmírně užívají. A vzhledem k tomu, že do další štace si nechávají otevřená vrata velká jako asteroid, dá se očekávat, že ani zdaleka nejsme u konce. A já se na pokračování (sstále nepotvrzené, jako tomu ostatně bylo i minule), opět těším. 


Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar7/10

tomasmy

Space Force je i ve druhé sérii vcelku příjemnou komedií a sympatickou satirou, která rozhodně nijak neurazí. A nadchne minimálně výtečným obsazením a soundtrackem. A zápletky jednotlivých dílů jsou taky fajn.


Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  BigFoot

Jednotky vesmírného nasazení: 1. série


ikona
Diego.Dorlan
Jak se nám líbila první řada komediálního seriálu o novodobém dobývání vesmíru? 
Space Force mě během svých prvních dílů příliš nenadchnul. Vše napovídalo tomu, že se bude jednat o sázku na jistotu. Hvězdné obsazení, tučný rozpočet a nekonečný zdroj humoru, který poskytuje internet na úkor Donalda Trumpa a jeho vlády. Bohužel v tomto případě produkční tým pravděpodobně nezvládl realizovat nápad způsobem, který by oslovil širší publikum tak, jak se jim to povedlo v minulosti.
 
 
Amerika se snaží vyhrát závod o kolonii na měsíci. Generál Naird, který Space Force vede, bere svou práci velmi vážně a dělá tak vše pro to, aby uspokojil nejen prezidenta, ale také své kolegy, kteří by jej rádi viděli neuspět. V tomto kole dobývání vesmíru je hlavním americkým nepřítelem Čína. S tou se Naird a jeho hlavní vědec Mallory střetávají hned v několika epizodách. Lítý boj o dominanci v nekončném prostoru vesmíru ovšem teprve začíná.

Hlavními přednostmi seriálu jsou jednoznačně Steve Carell a John Malkovich. Oba se výborně doplňují a jejich postavy jsou téměř vždy ve středu dění. Produkční hodnota seriálu je taktéž výborná a po technické stránce se dá snad vytknout pouze místy úsměvné předstírání stavu beztíže. Zápletky jednotlivých epizod jsou ovšem vcelku nevyrovnané. Někdy je nápad i provedení celkově dobré, ale v mnoha epizodách tomu tak bohužel není. 
 

V úvodu jsem ze seriálu byl trochu v rozpacích. První díly mě sice místy pobavily, ale rozhodně mě nenadchly. I tak jsem ale koukal dále a stopáž epizod utíkala velmi příjemným tempem. U seriálu se ovšem moc nezasmějete. Místy se spíše jen usmějete, ale jinak necháváte seriál plynout svým vlastním tempem. Ve výsledku potom máte relativně zajímavý příběh se suchým humorem, který se místy trefí do černého. Nicméně si myslím, že od tohoto seriálu bylo očekávání rozhodně větší.

Samotné finále poskytuje hutnou dávku dramatu jak na zemi, tak ve vesmíru. Bohužel mi celkový konec připomíná mnohem více typické předvánoční díly, kdy se seriál odmlčí s velkými událostmi, aby potom za dva měsíce přilákal diváky zpět na slíbené odpovědi. Tady k tomuto účelu bohužel slouží díl poslední. Vzhledem k tomu, že druhá série ještě nebyla ani potvrzena, tak to považuji za nedomyšlený tah, který seriálu spíše ubírá na již tak střídmých kvalitách.
 
 

Po shlédnutí celé první série bych rozhodně řekl, že kvalita seriálu má stoupající tendenci. To je dáno zejména sympatickými postavami. Čas s nimi strávený u obrazovky uteče ve svižném tempu a vám v paměti zůstane několik momentů, které opravdu stály za to. Pokud se nudíte, nebo jste extrémními fanoušky hereckého obsazení, tak seriál poskytne dostatečnou zábavu na pár večerů, ale pokud máte na seznamu jiné seriály, tak Space Force by rozhodně neměl být na vrcholu vašeho listu.
Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Diego.Dorlan


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Spiker

 • avatar6/10

  BigFoot

Jednotky vesmírného nasazení: První dojmy


ikona
Diego.Dorlan
Jak se nám líbí nový komediální seriál od tvůrců Kanclu? 
Když Donald Trump oznámil, že Amerika vytvoří Space Force, novou část armády vedle mariňáků či letectva, celý svět se začal mírně smát pod vousy. Tvůrci tohoto seriálu ovšem viděli dokonalou příležitost a rozhodli se z ní vytěžit maximum. Jak se jim povedl zrealizovat tento komplexní komentář současné americké situace?

 
Nový čtyřhvědičkový generál Mark R. Naird je mnohonásobně dekorovaným pilotem. Vždy toužil po vedení svého vlastního oddělení armády. Doufal v letectvo, ale dostalo se mu neočekávané cti reprezentovat něco s ještě větším potenciálem. Se svou rodinou se tak stěhuje do Colorada s jasným cílem: dostat se znovu na měsíc do roku 2024. Na tento nelehký úkol není ovšem sám. Projekty mu pomáhá řešit (a jindy spíše komplikovat) pestrobarevné obsazení, které bere své role samozřejmě velmi vážně… tedy většinou.
 
Space Force je ze své podstaty velmi politicky orientovaný seriál. To samozřejmě není nutně nic špatného. Seriálů s jasně nastaveným politickým kompasem je mnohem více, ale velmi často se nejedná o tak aktuální dění, jako  v tomto případě. Tvůrčí tým si tak ukousl poměrně velké sousto. Zvláště, když se vezme v potaz, že například stand-up komedie okupují sféru komentářů o aktuálním dění a díky formátu se většinou věnují chvilku tématu, které během pár minut vyčerpají a přecházejí na další materiál. Space Force působí podobným dojmem. Vezme se nápad, který funguje jako námět pro danou epizodu, a na něm se staví. Je ovšem mnohem snazší pohrát si s tématem na poli několika málo minut než během půl hodiny.
 

Díky velmi aktuálnímu komentáři je také poměrně důležité znát aktuální dění na americké potické scéně, což pro mnoho diváků v našich končinách může být bariéra, o níž nemusí vlastně ani vědět. Bez znalosti americké politické scény sice nebudete mít problém s pochopením děje, ale mnoho vtipů potom vyzní do prázdna. To je bohužel často problém i v případě, že toto dění aktivně sledujete. Značná část humoru působí prvoplánovým a nuceným dojmem. Místy dokonce zachází až na hranici trapnosti, což vedlo k tomu, že během úvodních dílů jsem se spíše místy usmál, než že bych se naplno zasmál.

Herecké obsazení své role reprezentuje ovšem velmi přesvědčivě. Steve Carell a John Malkovich jsou rozhodně nejlepšími aspekty seriálu, což místy situaci zachraňuje. Pestré vedlejší postavy působí také zajímavým dojmem, ať už se jedná o šikanovaného generála nebo PR experta v podání Bena Schwartze. Místy se seriálu podaří zajímavě přejít z komediální roviny, která ukazuje absurditu současného dění vůči ideálům, které by Američané o sobě rádi měli. Celková produkčního hodnota seriálu je také na vysoké úrovni, což alespoň částečně zachraňuje celkový zážitek při sledování.
 

Space Force vás velmi pravděpodobně nenadchne. Zároveň ovšem nemohu říct, že by sledování bylo nějak otravné. Ve svém úvodu tak nabízí velmi nenáročnou zábavu, kde v každém díle alespoň nějaký ten vtípek vyzní tak, jak tvůrci zamýšleli. Což je sice vesměs špatné hodnocení, ale díky velmi dobrému obsazení si i rádi pustíte další díl, který nenadchne, ale ve výsledku pravděpodobně ani neurazí. Je to tedy velmi těžká jednohubka, která vám sice uteče jako voda, ale moc toho ve vás ani nezanechá.

Verdikt

avatar5/10

Diego.Dorlan


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Spiker

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace