Předlohou pro The Umbrella Academy je komiks od Gerarda Way, zpěváka bývalých My Chemical Romance a kreslíře Gabriela Bá. Čtenáři znalí komiksů se tak mohli těšit již notnou dobu před premiérou. Pro mě, jakožto neznalce předlohy, se The Umbrella Academy zapsala do podvědomí prvním teaserem, kde se představují v krátkých oknech postavy za hudebního doprovodu. Ten minutový teaser čišel tak zajímavou atmosférou, že jsem se rozhodl si o disfunkční rodině superhrdinů nezjišťovat vůbec nic a užít si vše, co tohle rozhodnutí přinese. A že toho nebylo málo.

O čem tedy The Umbrella Academy je? V říjnu roku 1989 se po celém světě narodilo 43 dětí. Zajímavostí ovšem bylo, že matky, jimž se tyto děti narodili, nebyly ještě ten den ráno vůbec těhotné. Právě díky tomuto důležitému detailu se Sir Reginald Hargreeves rozhodl adoptovat co nejvíce těchto dětí. Podařilo se mu jich získat sedm. Své adoptované potomky potom začíná cvičit v používání jejich dovedností a připravuje je na mise, které mají vést k záchraně světa. Nicméně i nejlepší plány občas nevyjdou a plán s výchovou dětí rozhodně mezi ty nejlepší nepatřil. Po dlouhé době odloučení, kdy jednotlivý členové The Umbrella Academy žijí své životy, se sourozenci scházejí na pohřbu svého otce, který podle všeho umřel přirozenou smrtí. Krátce po pohřbu se dostavuje poslední sourozenec se zpožděním a varuje své bratry a sestry, že se blíží apokalypsa a mají pouze osm dní na záchranu světa.

Hlavní předností The Umbella Academy jsou její postavy. Ať už se jedná o ústřední skupinu sourozenců, jejich robotickou matku anebo opičího komorníka Poga, tak jejich interakce, historie a vztahy jsou jednou z nejzajímavějších a nejlépe vykreslených aspektů seriálu. To vše podtrhává velmi dobře vybraný casting a úžasné herecké výkony na všech frontách. Ať už sledujete Klause, jak se snaží sehnat peníze na drogy nebo Vanyu, ztvárněnou Ellen Page, cvičící na housle, tak Vás jejich výkony a potíže opravdu vtáhnou do děje. Samotný svět je také velmi zajímavý a drží divákovu pozornost. Vždy když se agentura pro zachování časového kontinua, pro kterou pracoval Číslo Pět, objevila ve scéně, tak bylo na co koukat.

Seriálu také pomáhá úžasně vybraný a poskládaný soundtrack, který je naprosto nutné zmínit v recenzi. Sám Gerard Way se angažoval v realizaci několika písniček pro potřeby The Umbrella Academy a celkový výběr hudby je jednou z věcí, kterou si mnoho diváků bude pamatovat dlouho do budoucna, až budou poslouchat písničky ze seriálu po cestě do práce nebo do školy.

Výše v článku se Vám mohlo zdát, že The Umbrella Academy je perfektním seriálem, ale bohužel se zde nějaké neduhy dají najít. Úžasné postavy a jejich samotné interakce tak zejména sebrali prostor, který by byl v jiných případech věnován rozvedení samotného hlavního děje. S dějem se sice neděje nic extrémně špatného, ale v mnoha případech se zdá být příliš mechanicky sestrojen za účelem párování postav k sobě. Díky tomu se tak místy postavy chovají poněkud prvoplánově, aby tak mohli posunout děj na konkrétní body, kam by se jinak dostával organicky příliš pomalu.

Ve výsledku se sice seriálu nepodařilo dosáhnout dokonalosti na všech frontách, ale rozhodně se jedná o kousek, který by si žádný seriálový fanoušek neměl nechat ujít. Velmi suchý humor v kombinaci s úžasnými a velmi dysfunkčními postavami sám o sobě vystačí na zajímavou podívanou. Záchrana světa, superschopnosti a cestování časem se tak skoro dají považovat za bonus a to vše v doprovodu úžasného soundtracku, který si budete pamatovat ještě dlouho, vytváří dohromady skvělou podívanou.