Jestli karanténa a celý ten bordel s Covid-19 bude vést i k nějakým zásadním společenským změnám, to ukáže až budoucnost. Ty nezásadní tu ale už jsou a můžeme je sledovat na vlastní oči každý den. Lidi, kteří museli zůstat celé týdny zavření doma, se nudili tak, že začali koukat na věci, jakých by se ještě před pár měsíci nedotkli ani klackem. Třeba na reality show. A třeba i na takové, kterým se ještě v zimě vysmívali, kdykoliv k tomu dostali příležitost. Já jsem jeden z těch lidí.


Kdybyste se mě zeptali před půl rokem, jakou reality show jsem viděl naposledy, asi bych se fakt musel vrátit k první řadě Vyvolených, což je dneska hodně hluboká minulost. A už tehdy jsem věděl, že při sledování vypsychlého Vladka riskuju, že se mi samovznítí mozek. Jenže v karanténě fakt člověk kouká na cokoliv, co se hýbe, je to barevné a lze u toho vypnout hlavu. A co člověku dá možnost smát se cizím lidem, aby se sám cítil lépe. Takže jsem u Too Hot to Handle skončil a teď moc nevím, jak celou recenzi pojmout. V téhle show se zkrátka parta mladých, pohledných a totálně nadržených lidí nechá zamknout do luxusní vily na pláži, načež jim robotický hlas řekne, že pokud se rozhodnou strávit spolu pár intimních momentů, bude je to stát prachy. A to je vše. Pokud byste mi chtěli tvrdit, že to je konina a blbost, můžu maximálně kývat hlavou. Ale na druhou stranu tahle konina svoje kouzlo má.


To kouzlo, jak už jsem naznačil výš, spočívá v tom, že můžete sedět doma vyprasení na gauči, cpát se chipsy s jarní cibulkou a smát se pohledným hloupým lidem, pro něž je fakt, že nemůžou souložit, skoro stejně bolestivý, jako kdyby jim někdo zavolal, že jejich rodiny posílá do koncentráku někde u Pchjongjangu. O ničem jiném tahle věc není. Hezcí lidé se chovají jako debilové a řeší naprosto nepodstatné věci v hezkém prostředí. Výhodou Too Hot to Handle je ovšem to, že tvůrci si byli evidentně vědomi toho, že se jim před kamerami sešla sebranka povrchních kašparů, kterým se budou chtít diváci smát. A tak se smějí taky. Ironický a někdy až cynický voiceover soutěžícím nic nedaruje a docela rád bych navštívil nějakou tu popracovní párty štábu, kde se hodnotilo, jak moc velký poměr je mezi roztomilostí a tupostí Chloe, jestli dokáže Harry zavřít pusu a dýchat nosem, proč má Francesca přifouklý jen ten spodní ret a jestli Haley fakt netuší, kde leží Austrálie. Koukat se na Too Hot to Handle je stejný bizár jako sledovat věštkyni Jolandu. Víte, že jde o neskutečnou pitomost. Ale užíváte si to, že ti na obrazovce to buď netuší, nebo jim na tom nezáleží.

I přes velmi krátkou stopáž všech osmi epizod se ale koncept „pojďme se smát hezkým, hloupým a nadrženým lidem“ rychle okouká, a tak ho tvůrci začnou ozvláštňovat návštěvami různých bizarních life coachů. Samozvaných filozofů a takových těch lidí, co vypadají jako bezdomovci, ale životem procházejí s úsměvem na tváři, protože jsou přesvědčení, že konečně pochopili, o čem že ta lidská existence je. A pak se sebevědomým výrazem nutí ženskou část soutěžících k tomu, aby zkoumaly svou vaginu a díky tomu se z nich staly lepší lidé a sebevědomější ženy, které konečně chápou svou hodnotu.


Too Hot to Handle je reálně show, ve které se nic neděje. Ono postavit ji celou na tom, jestli si dva lidi štrejchnou nebo ne, to úplně nestačí. Díky režii a víc do děje zapojenému voiceoveru ale dovede jít tahle reality show divákům víc naproti. A z monologů jednotlivých aktérů dělá vyloženě hlášky („Král džungle může být jen jeden… Lví král byl vždycky můj oblíbený film.“). Bez aktivnějšího zapojení lidí za kamerou by to fakt asi byla nuda, ovšem díky tomu, že celou dobu budete mít pocit, že v tom jedou s vámi a že vás vyloženě zvou k tomu, abyste se sexuálně neukojeným slepicím a kašparům smáli spolu s nimi, se u sledování Too Hot To Handle člověk nejen že nenudí, ale ani příliš nestydí. Tahle show si je vědoma toho, že drhne držkou o dno dobrého vkusu. To však neznamená, že si ji nemůžete užít. Už jen proto, abyste si připomněli, že na světě existují i lidé, kteří netuší, kde leží Austrálie a na základě nucené sexuální zdrženlivosti si myslí, že se z nich stávají lepší lidské bytosti.

Je to bizár. Ale je to zábava!